reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

To też jest dobre wyjście. To z PL jest dla mnie z doopy. Niby za darmo, ale płacisz a koniec końców i tak idziesz prywatnie

No w Polsce to prywatne ubezpieczenie raczej nie ma szans, bo na bank wszyscy by kombinowali 😂 i ci co opłacają i firmy ubezpieczeniowe ;) no ale teraz to jest postawione na głowie, jak ktoś ma więcej kasy albo pracuje w korpo to ma pakiet, a jak nie to chodzi prywatnie. Plus jest taki, że jak coś nas rozjedzie na drodze to udzielą nam pomocy i nie trzeba się martwić o koszty jak np. w USA.
 
reklama
No właśnie chciałam znajomych w Chinach odwiedzić to nawet opcji nie ma. Pani w ambasadzie powiedziała mi , żebym nie liczyła, że do końca roku się otworzą turystycznie. Szkoda. Marzę o wakacjach. W tamtym roku odwolali mi 12 lotów 🤣takim byłam optymistą
Ja już nawet nie chce myśleć ile nam podróży przepadło... liczę, ze w przyszłym roku zacznie się coś normować, póki co w Azji jest znowu średnio
 
To też jest dobre wyjście. To z PL jest dla mnie z doopy. Niby za darmo, ale płacisz a koniec końców i tak idziesz prywatnie
Tak, to w PL to nieporozumienie.

Ja ostatnio wydałam kupę kasy na lekarzy dla dziecka: laryngolog, alergolog, jeszcze mnie czeka kilka wizyt bo trzeba na kontrolę. Do tego gin prywatnie.

Kiedyś na zajęciach z finansów wykładowca nam tłumaczył, że składka zdrowotna w PL jest obowiązkowa, bo głównie bogaci ludzie dają na nią kasę. Jeśli by była możliwość tylko prywatnej, to Ci bogaci by się wpisali i system by upadł.
 
No może tak być, ja sobie załatwiałam część badań u rodzinnego i jak poszłam po odbiór to mi powiedzieli, że wysłali do ośrodka i tam musiałam odebrać. Jeszcze na badaniu dwa razy napis, że badanie wykonane ze środków NFZ i jest własnością przychodni 😅
Ale suma sumarum dostalas je do reki?
 
Z tego co czytałam to chyba Australia sobie nawet dobrze radzi
Większość krajów azjatyckich podąża za australia, a ona sobie radzi świetnie, bo prawie nikogo nie wpuszcza do kraju. Są duże limity i nawet Australijczycy mieli problem z powrotem do kraju. Jeżeli chodzi o pandemie to Australia ma najlepsza możliwość odizolowania się od wszystkich, kraj jest ogromny, a ludności wbrew pozorom niedużo.
dlatego wg mnie większość Azji będzie zamknięta do końca tego roku :(
 
Ja już nawet nie chce myśleć ile nam podróży przepadło... liczę, ze w przyszłym roku zacznie się coś normować, póki co w Azji jest znowu średnio
Gdzie dokładnie mieszkasz w Malezji? Byłam tam w podróży poślubnej 🥰 i rzeczywiście fajny punkt wypadowy prawie do całej Azji (oprócz tego byliśmy w Singapurze i Kambodży ;)).
 
reklama
Do góry