reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

reklama
Czasem różnie to bywa. W sumie chyba wolałabym lekarza, który potrafi się przyznać, że czegoś nie wie i musi poszukać niż takich wszechwiedzących z Polski, co to wszystkich na jedno kopyto leczą 🙄 no i w Polsce jest ogromny problem z publiczną ochroną zdrowia, za którą większość z nas płaci. Bo prywatnie to można wszystko załatwić...
U mnie na wszystko daja alvedon czy jakoś tak, to coś jak pl paracetamol. W SE żeby się zobaczyć z lekarzem to już musisz się czołgać. Tu pielegniarki są na pierwszej lini. Oprócz tego wizyty są płatne jakieś 250kr a do specjalisty chyba 400kr. Jak nie przyjdziesz i nie odwalasz to i tak płacisz. Plus jest taki, że jak koszt wizyt przekroczy jakies 1500kr to prze rok(do pierwszej płatnej wizyty jest już bezpłatne) ale niestety dla lekarza od czapy iść się nie da.
 
Jakbyś kiedyś się decydowała, to pamiętja o mnie [emoji12]
Ja z chęcią :) niestety muszę poczekać, ponieważ malezyjska poczta wpadła na wyśmienity pomysł, aby nie wysyłać paczek/listów zagranice - jedynie do Singapuru, wiec w grę wchodzi tylko kurier, a to już duże koszta 😅 wiec będę pamiętać :)
 
No właśnie chciałam znajomych w Chinach odwiedzić to nawet opcji nie ma. Pani w ambasadzie powiedziała mi , żebym nie liczyła, że do końca roku się otworzą turystycznie. Szkoda. Marzę o wakacjach. W tamtym roku odwolali mi 12 lotów 🤣takim byłam optymistą
 
U mnie na wszystko daja alvedon czy jakoś tak, to coś jak pl paracetamol. W SE żeby się zobaczyć z lekarzem to już musisz się czołgać. Tu pielegniarki są na pierwszej lini. Oprócz tego wizyty są płatne jakieś 250kr a do specjalisty chyba 400kr. Jak nie przyjdziesz i nie odwalasz to i tak płacisz. Plus jest taki, że jak koszt wizyt przekroczy jakies 1500kr to prze rok(do pierwszej płatnej wizyty jest już bezpłatne) ale niestety dla lekarza od czapy iść się nie da.

Ja mieszkałam dwa lata w Szwajcarii, tam jest taki system, że samemu się opłaca ubezpieczenie zdrowotne. Jak wybierzesz tanie to musisz dużo dopłacać, jak wypasione to wszystko jest free.
 
Ja mieszkałam dwa lata w Szwajcarii, tam jest taki system, że samemu się opłaca ubezpieczenie zdrowotne. Jak wybierzesz tanie to musisz dużo dopłacać, jak wypasione to wszystko jest free.
To też jest dobre wyjście. To z PL jest dla mnie z doopy. Niby za darmo, ale płacisz a koniec końców i tak idziesz prywatnie
 
reklama
Do góry