reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Dziewczyny, a ja mam taką zagwozdkę: 24.02 mam usg prenatalne u innego ginekologa po południu i w ten sam dzień rano mam swojego ginekolog, bo tak zaleciła wizytę (4 tyg od ostatniej). Czy myślicie, ze 2 wizyty w ten sam dzień to dobry pomysł? Czy lepiej moja ginekolog przenieść na późniejszy termin już po usg?🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
Ja mam chyba 3 dni przed prenatalnymi wizyte i zostawiam tak :)
 
reklama
Dziewczyny, a ja mam taką zagwozdkę: 24.02 mam usg prenatalne u innego ginekologa po południu i w ten sam dzień rano mam swojego ginekolog, bo tak zaleciła wizytę (4 tyg od ostatniej). Czy myślicie, ze 2 wizyty w ten sam dzień to dobry pomysł? Czy lepiej moja ginekolog przenieść na późniejszy termin już po usg?[emoji2368][emoji2368][emoji2368]

Ja bym się umówiła do gina po prenatalnych, pójdziesz już z wynikiem.
Tez mam prenatalne 24.02, a potem 26.02 mam swojego lekarza.
 
Pytanie do Was zmagających się z mdłościami, u mnie 10+6 kilka dni było spokoju i wraca ze zdwojona siłą:/ martwię się tym że nie skończę nawet posiłku a już go zwracam a co z witaminą? Dziś poszła razem ze śniadaniem 😓
U mnie też spokój na 3 dni, potem wróciło na kilka dni, od weekand znowu tylko poranne zostały. Nie przejmuj się, dopóki w miarę jesteś w stanie przyjmować posiłki i pić cokolwiek to nie jest źle. Na pocieszenie taki stan może utrzymywać się aż do 16 tyg ciąży...
 
A ja znów mam w głowie historię koleżanki której USG wyszło super a pappa podała spore ryzyko ZD. Cała ciążę miała stres a później okazało się że dziecko urodziło się zupełnie zdrowe. Dlatego ja do tej pappy zupełnie nieprzekonana jestem.
Mojej znajomej pappa wyszło źle, usg źle- podejrzenie zespołu downa. Dopiero amniopunkcja wykluczyła, dziecko urodziło się całkiem zdrowe. Tez będę robić test pappa w zasadzie tylko dlatego, ze badania prenatalne (usg + pappa) mam za darmo - realizowany jest u nas jakiś program i nie sądzę ze mogę z czegoś zrezygnować 😊
 
U mnie w rodzinie była podobna sytuacja u kuzynki. Test papa wyszedł źle , USG super . Mała urodziła się zdrowa..
Powiem Wam, że ja mimo wszystko mam zamiar zrobić test papa
emoji846.png
Tak zalecił mój lekarz, mam do niego pełne zaufanie
Mój lekarz akurat nie mówił mi o pappa tylko o samym USG. Jeśli to nie jest obowiązkowe to nie zrobię. Ja z tych co nie chcą wiedzieć. Mam jeszcze tydzień na przemyślenie sprawy.
 
A powiedzcie mi jeszcze... bo jak matka ma rh - a tata rh + to wiem ze moze być problem. A co jeśli matka ma rh + a tata rh - to jest to samo czy juz coś innego? Bo ja mam właśnie raczej plus a mój minus.
 
Ja bym się umówiła do gina po prenatalnych, pójdziesz już z wynikiem.
Tez mam prenatalne 24.02, a potem 26.02 mam swojego lekarza.
U mnie to by było 4 tyg + około tydzien na wynik = 5 tygodni od ostatniej wizyty
nie wytrzymałabym
wole przed prenatalnymi isc zobaczyc czy wszystko ok
 
reklama
Moim zdaniem lepiej zrobi i wiedzieć, niż nie zrobić i zastanawiać się przez całą ciążę. Jeżeli coś będzie nie tak, to robi się dalszą diagnostykę, wtedy pomyłka będzie wykluczona. Badania prenatalne nie tylko wykrywają poważne wady płodu, które skazują dziecko na śmierć, ale również mniejsze, które można leczyć w łonie lub w wyspecjalizowanym szpitalu po porodzie, do czego będę miała okazję się w razie czego przygotować.
 
Do góry