reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

reklama
Mam tak samo. Córka 20 miesięcy, już zajmie się sobą, anod września od nowa. Dla mnie ten pierwszy rok, a w szczególności pierwsze miesiące są najgorsze. Wstawanie co 3 godziny, non stop laktator, problemy z laktacja, ech.....
Całkiem normalne, obawy na początku i pod koniec, mimo całej ekscytacji.
Moje będzie drugie dziecko, ale ciekawe, czy są mamuśki, które przy drugiej ciąży, jak ja, też mają obawy. Córka ma 2.5 roku, w końcu zaczęła przesypiac noce, jak gdzieś jesteśmy, to w końcu mogę z ludźmi przy stole posiedzieć, bo się zajmie sama sobą, albo ktos co chwile się zmienia do zabawy. Większość rzeczy ogarnie, mam na myśli jakieś sprzątanie zabawek, mi pomoże w kuchni itd. A we wrześniu wszystko na nowo. Pampersy, karmienie, nieprzespane noce, Mąż ma taką pracę, że często może wyjeżdżać. Nie wiem, jak to będzie [emoji2370]
 
Dzień dobry!

Mnie niestety zaczęło coś rozkładać, zostaje dziś w łóżku.

Jeżeli chodzi o poinformowanie szefa o ciąży to prawnie mamy obowiązek zrobić to do jakiegoś terminu, do 12 tygodnia ciąży, 20 tygodnia ciąży?


Z tym zwiększać zmniejasz tobie chodziło o nawrót a skad miałam wiedzieć? Zabrzmiało jak w ogóle zmniejszać lub zwiększać ryzyko powstania choroby ;)
Nie. Badania dowodzą, że karmienie piersią zmniejsza ryzyko wystąpienia endometriozy u kobiet. Także kobieta nie karmiąca piersią ma statystycznie większe prawdopodobieństwo wystąpienia endometriozy.
KP może też opóźnić wystąpienie, albo wstrzymać już obecne objawy endometriozy.
 
Dzień dobry!

Mnie niestety zaczęło coś rozkładać, zostaje dziś w łóżku.

Jeżeli chodzi o poinformowanie szefa o ciąży to prawnie mamy obowiązek zrobić to do jakiegoś terminu, do 12 tygodnia ciąży, 20 tygodnia ciąży?



Nie. Badania dowodzą, że karmienie piersią zmniejsza ryzyko wystąpienia endometriozy u kobiet. Także kobieta nie karmiąca piersią ma statystycznie większe prawdopodobieństwo wystąpienia endometriozy.
KP może też opóźnić wystąpienie, albo wstrzymać już obecne objawy endometriozy.
Też mnie interesuje, jaki jest najlepszy termin na ogłoszenie tej wiadomości. Kolejna impreza firmowa się szykuje, gdzie wymyślam argumenty na nie picie alkoholu 😆
 
Jeżeli chodzi o poinformowanie szefa o ciąży to prawnie mamy obowiązek zrobić to do jakiegoś terminu, do 12 tygodnia ciąży, 20 tygodnia ciąży?
Sprawdzałam to, nie ma obowiązku informowania o ciąży, poinformowanie jednak daje pewne korzyści wynikające z prawa pracy, wtedy trzeba dostarczyć stosowne zaświadczenie, samo powiedzenie: "jestem w ciąży" nie jest tożsame z poinformowaniem pracodawcy.

Miłego dnia, laseczki!
 
Dzień dobry dziewczyny :D ! Ale u mnie dziś śniegu nasypało! Aż strach pomyśleć, że wszystko zacznie się dziś topić :o

Powodzenia dziś wizytującym :) ja mam prenatalne dopiero za tydzień i chyba jajko zniosę i wysiedzę do tego czasu...
 
Cześć drogie kobiety :) wybaczcie długą nieobecność, ale tydzień przesiedziałam w szpitalu. Zaczął koszmarnie boleć mnie brzuch, ale nie ciazowo, jelita i żołądek... Zwijałam się z bólu więc na sor i tam, przyjęli na oddział. Miałam usg z bobo wszystko ok. Natomiast dostałam antybiotyk bo mialam dużo leukocytow i podniesione crp, ale mimo usg jamy brzusznej badania moczu itd nie udało ustalic się źródła infekcji. Być może szykuje się zaostrzenie mojej choroby jelit, ale miałam wrażenie, że to bardziej żołądek.. W piątek wróciłam do domu. Dzisiaj już czuję się dobrze. Mdlosci męczą jakby mniej, nawet odzyskałam kilogram, że straconych na początku 4 😉 zaraz sobie was trochę nadrobię. A później wpadam w wir pracy :)
 
reklama
Do góry