reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Ja tez mam zamiar wziasc się ostro za siebie. To moja druga ciąża i tak myślę, że ostatnia. Zawsze chciałam mieć dwoje dzieci [emoji4]. Chcę zejść z wagi raz a porządnie. Zwłaszcza, że świadomość o przyszlej cukrzycy mnie przeraża. Wiadomo nadwaga swoje robi. Nie mam dużo ale te 5kg jest mnie wiecej niż powinno [emoji16]
Ja się zamierzam wziasc za siebie moze nie od razu po porodzie, bo czas na regenerację organizmu tez musi.byc, na poczatku w pologu glownie dobra zdrowa dieta plus spacerki z wozkiem, no a po pologu jkaies cwiczonka zacznę.
A co do ilosci dzieci... Ja jestem jedynaczką, a zawsze chcialam, zeny moje pierwsze dziecko mialo rodzeństwo. Bedzie duza różnica wieku, bo 14 lat, ale cóż. Zawsze chcialam rowniez miec dwojkę, ale zostawiam sobie jeszcze furtkę otwartą, bo gdzieś po gpowie chodzi nam jeszcze jedno za parę lat. Ale to jeszcze się zobaczy, czy będę za te oarę lat si) y na kolejnego malucha :-)
 
reklama
Hey dziewczyny ja już po wizycie ...wszystko jest dobrze,dzidzia rośnie jak to pani dr powiedziała idealnie😁 serduszko bije,rączki,nóżki są wszystko gra🥰 muszę zrobić usg prenatalne czy są tu jakieś mamy z Gdańska?i orientują się gdzie można to badanie zrobić?
Ja pierwsza ciążę prowadziłam w Gdańsku.

Polecam prenatalne w Invicta u dr Marka Puzio.
 
Podobno najlepiej zrobić prenatalne, gdy fasolka ma min 4,5 cm. Mam nadzieję, że moja nadrobiła to pół cm w tydzień [emoji38]
Moja fasolinka ma do nadrobienia w takim razie ok 3 cm, a w tej chiwli pewnie już niecałe :-) w 4 tygodnie, bo za 4 tyg we wtorek, w 12+3 mam prenatalne, ale raczej nadrobi... Patrząc na to ile wasze maluchy w 10+dni tygodniu już mjaą, to mój maluch to jeszcze okruszek jest hehe :-)
 
Hey dziewczyny ja już po wizycie ...wszystko jest dobrze,dzidzia rośnie jak to pani dr powiedziała idealnie😁 serduszko bije,rączki,nóżki są wszystko gra🥰 muszę zrobić usg prenatalne czy są tu jakieś mamy z Gdańska?i orientują się gdzie można to badanie zrobić?
Mój lekarz do prenatalnych polecił mi ginekologa: Piotr Augustyniak. Przyjmuje w Gdańsku i Gdyni w przychodniach Starmed.
Mówił że u żadnej jego pacjentki nic nie przeoczył. Zapisałam się z polecenia i prenatalne przede mną :)
 
Sporo osób z którymi rozmawiałam mówiła, że KP jest mega ciężkie i stresujące. Powiedzcie mi co w tym jest takiego trudnego? to chodzi o ból czy o to że dzieci nie chcą jeść i to taki stres generuje?
Ja to chyba bym nie chciała KP bo jak się nasłuchałam opinii jakie to przewalone to chyba wolę wybrać podawanie butelki. Chociaż nie wykluczam że spróbuję ale nie mam jakiegoś ciśnienia na to.
Początki na pewno są stresując etym bardziej jak od poczatku nie ma za duzo mleka, bo laktacja dopiero zaczyna się rozkręcać. Ja np na poczatku samym, bo mloda miala okolo 3 tygodnie, mialam dodatkowo zapalenie piersi, przy ktorym prawie zeszlam, bo gorączka powyzej 40 stopni, a na zewnątrz drugie tyle. Już mialam zwidy różne, ale wyja mnie autem podwiozl na wieczorynkę (mała miescina, chyba nawet porządnego soru w rodzinnym miescie nie ma, jedynie w gre echodzila przychodniowa wieczorynka), dostalam tam zastrzym z pyralginy i to mi ponoglo. Ale kilka dni po tym dochodizlam do siebie.

A co do sameg karmienia, to mloda na poczatku dziaselkami pokąsala mi sutki, juz nawet hccialam od razu przestać karmic, ale jakos dałam radę, i oarmilam prawie 2 lata. Bardzo sobie to chwalę, ale wiadomo, że istnieją ronze sytuacje, w ktorych matka nie chce lub nie moze karmic piersią.. Ja tam kazdą decyzję szanuję, bo szczęśliwa mama to szczesliwe dziecko.
 
Moja fasolinka ma do nadrobienia w takim razie ok 3 cm, a w tej chiwli pewnie już niecałe :-) w 4 tygodnie, bo za 4 tyg we wtorek, w 12+3 mam prenatalne, ale raczej nadrobi... Patrząc na to ile wasze maluchy w 10+dni tygodniu już mjaą, to mój maluch to jeszcze okruszek jest hehe :-)
Tez będę mieć prenatarne w 12+3. Na ostatniej wizycie byłam w 9+2 i okruszynka miała 2,6 cm
 
Miałam też badania na różyczkę w igG i wyszła mi pozytywna , czyli przechodziłam ale może jest tak że przechodzę? Zastanawiam się dlaczego lekarz od razu nie zlecił igM.
Robiła któraś teraz przeciwciała? Czy miałyście zlecone obydwa ?
IgG to jest jak przechodizlas...jka wystaiwla mi skierownaie to sie pytał, co z rozyczką. Przechodzilam w podstawówce, ale oprocz tych kropek na w sumie calym ciele to zero objawow miałam. No ale zobaczymy jak mi do IgG wyjdzie. Teraz w piątek idę na badania właśnie :-)
 
reklama
Do góry