reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Ja to mam takiego lenia, no dramat. Ta pizze 4sery od Ewki bym zjadla 🤣🤣
Smacznego ❤❤😂😂
IMAG1289.jpg
 
reklama
Warto zapoznać się z opcjami, żeby być przygotowanym :D Przy SN warto ćwiczenia i masaże rozważyć, minimalizuje to pęknięcie/nacięcie krocza. Uczyć się wewnętrznego znoszenia bólu np. muzykoterapia, aromaterapia :D:D:D:D:D
A przy CC rozeznać się w szpitalach, bo samo zlecenie od jakiegoś lekarza na CC nie wystarcza, lekarz w danym szpitalu ostatecznie decyduje o tym czy wykona operację. Różne historie słyszałam, większość na szczęście planowych cc bez problemów natury formalnej.

A to co radzę każdej z Was, uważać na siebie, minimalizować konieczność dźwigania czego i kogokolwiek :)
I cytat z pierwszej lepszej strony:
" Dźwiganie jest bardzo niebezpieczne dla świeżo upieczonej mamy i opóźnia powrót do formy po ciąży i porodzie.
Wysiłek towarzyszący noszeniu wyzwala ciśnienie w jamie brzusznej. Powoduje to presję na rozluźnione porodem mięśnie krocza, co grozi nietrzymaniem moczu. Sprzyja też obniżaniu się narządów rodnych, co zaburza proces zwijania się macicy oraz potęguje rozejście się mięśni prostych brzucha, utrudniając powrót do dawnej sylwetki. Dlatego nie możesz dźwigać fotelika z dzieckiem czy wózka."


Ja się mocno nad porodem domowym zastanawiam ;)
Ale po co ja w drugim miesiącu ciąży mam zastanawiać się nad cesarka? Przecież jak bedzie wszystko okej to będę sie starała urodzin normalnie a nie cc. Nie będę się kilka miesięcy nad tym zastanowiac ;) a ćwiczyć i tak mam zamiar bo jednak zawsze to mniejszy flak przy jakieś kolwiek aktywności :)
 
reklama
Do góry