reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

wrześniowe mamy 2021

Zamowilam ten segregator od mamaginekolog. Tego różowego i ostatniego na liście już nie było, ale jako fanka niebieskiego koloru ever, wzielam ten retro. Sliczny jest. Ciekawe kiedy mi do paczkomatu dotrze.
 
reklama
Ja też mam w następny piatek położna.. Nawet nie wiem jak to będzie wyglądało🤣
Skandynawska opieka lekarska 🙈
Z tgeo co czytałam to położna pomaca cię po brzuchu żeby sprawdzić czy macica urosla odpowiednio. Do. Wieku ciąży.
Omówienie twojej sytuacji ekonomicznej i rodzinnej. Badanie moczu i krwi.
I da polsuxhac serduszka.
I. Tyle.

:p
Idź prywatnie.do ginekologa.
 
Zamowilam ten segregator od mamaginekolog. Tego różowego i ostatniego na liście już nie było, ale jako fanka niebieskiego koloru ever, wzielam ten retro. Sliczny jest. Ciekawe kiedy mi do paczkomatu dotrze.
Ja właśnie chciałam ten boho :( jeśli się na ten segregator zdecyduję to też będę retro brać to mój drugi typ. Zastanawiam się tylko czy on faktycznie zmieści się bez problemu w torebce? wydaje mi się ten format sporo większy niż A5. I czy te kieszonki mają dużo miejsca. Jeśli tych papierów przybywa to może on nie zmieści całej tony makulatury. Daj znać jak dotrze do Ciebie czy na żywo też taki piękny :)
 
Ja rodziłam SN j pomimo, że to był pierwszy poród uwinęłam się w 2,5 h. Bolało jak cholera, na szczęście szybko dostałam znieczulenie, które wspominam najlepiej z całego porodu [emoji23] ogólnie trzy godziny po już śmigałam po sali.
A mimo to rozważam cesarkę, sama nie wiem czemu [emoji849] jakoś mi się wydaje, ze wtedy miałam farta i już drugi raz się tak szybko nie uda.
A jak to jest ze znieczuleniem ? Trzeba jakoś specjalnie załatwiać i czy wpływa to jakoś na poród ?
 
Skandynawska opieka lekarska 🙈
Z tgeo co czytałam to położna pomaca cię po brzuchu żeby sprawdzić czy macica urosla odpowiednio. Do. Wieku ciąży.
Omówienie twojej sytuacji ekonomicznej i rodzinnej. Badanie moczu i krwi.
I da polsuxhac serduszka.
I. Tyle.

:p
Idź prywatnie.do ginekologa.
Byłam 10go u ginekologa. Fasol jest. 9,6mm i USG mówi 7tc. Po badaniu kazał iść do położnej bo to one prowadza tu ciążę 🤣
 
Miło mi bardzo to czytać :) :*
Szczerze nie miałam siły na to :(
Ale.. Jakoś przeżyłam. Z pomocą mojego chłopaka. Ale oczywiście stres ekstremalny ze wirus mógł mieć wpływ na zarodek.. Ze przeciez coś.mogło. Pójść nie tak..
Moj lekarz uspokajał mnie ze badania przeprowadzone do tej pory pokazują że nie ma wpływu to na przebieg ciąży.. No ale... Same rozumiecie pewnie..
Do tego poinformował mnie ze nie zakwalikowalam się na usg genetyczne [emoji85] szczerze.myślałam ze je dostanę z uwagi na wiek i okoliczności.
W kazdym razie pójdę prywatnie tego 9.3 a jeszcze pomęczę mojego lekarza i położna przynajmniej o test podwójny.
Mówię. Wam.. Ta Norwegia to istne średniowiecze Jelsi chodzi o badania w ciąży :(
Nie wzięłam ani jednego środka przeciwbólowego podczas choroby.
Nie chciałam. Ryzykować.

I zgadzam się z tobą Elodia.. Bicie serduszka na usg. Dwa razy płakałam jak bóbr.. Oby był raz trzeci :)

U nas w Polsce też niekiedy panuje średniowiecze, ale jesli chodzi o prowadzenie ciąży to nie ma co narzekać :-)

Teoretycznie moglas jakis apap cyz paracetamol, to jest w ciqzy niby bezpiecnze, ale sama bym się bała cokolwiek brać. W ciąży z córką od ok 20-25 tygodnia bylam do 38 tygodnia na nospie forte, bo mialam skurcze macicy już, ale np bana na seks dostalam dopiero w 34 tygodniu bo wtedy szyjka mi sie zaczeoa skracac, a ostatnie 2 tygodnie to szyjki w ogole nie mialam, a i tak urodzilam dzien przed terminem [emoji85] teraz tez bym tak mogla, bo dzień przed terminem mam imieniny [emoji1787]

Usłyszysz to serducho na pewno, dzidź jest zdrowy jak rybka :-)
 
No Ty masz porównanie, to sobie możesz łatwo oszacować co dla Ciebie jest najlepsze. Ja jestem wierna swojej intuicji, bo to, że ktoś miał 10 idealnych porodów SN, nie znaczy, że ja taki będę mieć. Dla spokoju własnej psychiki wole operacje niż ten rzekomy idealny poród siłami natury :D
Pewnie, to juz kwestia nasza indywidualna, ja wspominam cc okropnie, ale tez sa babeczki ktore po cc szybko dochodzą do siebie.
Okaze sie po porodzie, jak to faktycznie będzie 😊
 
Skandynawska opieka lekarska 🙈
Z tgeo co czytałam to położna pomaca cię po brzuchu żeby sprawdzić czy macica urosla odpowiednio. Do. Wieku ciąży.
Omówienie twojej sytuacji ekonomicznej i rodzinnej. Badanie moczu i krwi.
I da polsuxhac serduszka.
I. Tyle.

:p
Idź prywatnie.do ginekologa.
Umówiłam się do polskiej położnej. Chociaż tyle dobrego
 
Skandynawska opieka lekarska [emoji85]
Z tgeo co czytałam to położna pomaca cię po brzuchu żeby sprawdzić czy macica urosla odpowiednio. Do. Wieku ciąży.
Omówienie twojej sytuacji ekonomicznej i rodzinnej. Badanie moczu i krwi.
I da polsuxhac serduszka.
I. Tyle.

[emoji14]
Idź prywatnie.do ginekologa.
To rzeczywiscie sredniowiecze [emoji85] porażka trochę, a czy w Skandynawii ze wszystkim tak jest czy tylko jesli o ciążę chodzi? Np jak się zachoruje i trzeba w domu kilka dni soe wykurować, dają chetnie zwolnienie czy np każą brac urlop czy coś?
 
reklama
Zależy od lekarza. Ale to trochę jak z tym L4 w ciąży, zawsze można jakiś powód wpisać na skierowaniu ;)
Są tez szpitale bardziej pro-SN i pro-CC.
Ale to nie jest tak, że jak wybiorę szpital i np. będę chciała tam rodzić SN a oni są bardziej pro CC to mnie na cięcie wezmą? Czy to już trzeba wiedzieć przy wyborze szpitala jaki on jest i jaki chcesz poród? o_O Dobrze jakby to gdzieś oficjalnie podawali który szpital jakie porody wspiera, żeby nie było zaskoczenia podczas godziny 0.
 
Do góry