reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Byłam, pochwalił że wzięłam luteine, ogólnie jeszcze nic nie widac ale coś się tam dzieje;) stwierdził że to 5/6 tydz;) kolejna wizyta za tydz w czwartek wtedy biorę l4 mam w pracy bardzo nie przyjemna osobę która jest mi nieprzychylna i szkoda mi jednak nerwów.. IMAG1211.jpg
 
reklama
Mi lekarz na cytologi stwierdził że ktoś mnie perfekcyjnie pozszywał bo blizna tak zrośnięta że prawie jej nie widać......tylko ta endometrioza w bliźnie uprzykrza mi życie😒 ból taki że noszenie majtek było dramatyczne. Jak dobrze pajdzie wszystko to mi wytną przy następnym cc i mój koszmar się skończy.
 
Nic. Nie mogą Cię zwolnić do końca umowy. A jeśli w dniu jej zakończenia masz min 12 tydzień to też muszą do porodu przedłużyć. W dniu porodu umowa się kończy, ale przysługuje ci macierzyński normalnie, bo płaciłas do tego dnia składki, tylko przejmuje Cię ZUS a nie firma.
Dziękuję za informację 😉 jestem wdzięczna za rozjaśnienie. Bo bałam się że może macierzyński nie będzie mi się należał jeżeli odejdę na zwolnienie przed 12 tyg... 😉
 
Hej dziewczyny, a ja mam pytanie. 5 dni temu badałam sobie progesteron i wynosił 25,6 ng/mL. Dzisiaj powtórzyłam badanie i jest 20,6 ng/mL 🙁 niby jest w normie, ale chyba nie powinno być takiego spadku, prawda?
 
zazdroszczę tym, które mają już dzieci. To moja pierwsza ciąża i już zaczynam panikować, że przecież nigdy w życiu nawet niemowlaka nie przewijalam i jak ja sobie poradzę [emoji87][emoji85]

Ja przed urodzeniem dziecka nie miałam nawet nigdy do czynienia z takimi maluchami. Chodziliśmy na szkole rodzenia, ale przewijanie lalki i przewijanie noworodka to dwie różne rzeczy ;) wiec w szpitalu po prostu zawołałam położna i powiedziałam, ze nigdy tego nie robiłam i czy mogłaby mi pomoc. Wiec to nie jest tak, ze zostaniesz z tym dzieckiem sam na sam :) potem przez 6 tygodni przychodziła do mnie do domu położna środowiskowa i tez mi dużo pomogła. Także wszystko jest do ogarnięcia :)
 
Hej dziewczyny, a ja mam pytanie. 5 dni temu badałam sobie progesteron i wynosił 25,6 ng/mL. Dzisiaj powtórzyłam badanie i jest 20,6 ng/mL 🙁 niby jest w normie, ale chyba nie powinno być takiego spadku, prawda?
Najlepiej skontaktuj się z lekarzem
U mnie też tak leci w dół i dostałam Duphaston na wszelko wypadek. Nie zaszkodzi.
Progesteron jest skokowy więc badany o różnych porach dnia będzie inna wartość- tak mówiła mi moja doktor.

Ja właśnie wstałam z drzemki, spałam 5h. Mdłości delikatnie przeszły, przespałam krwawienie po cytologii więc też się nie stresowałam, aż tyle. Kapeć w ustach 😂
Piersi mi odpadają z bólu, spuchły bardziej i są lekko fioletowe od żył koło sutków 😁😂
 
Ja przed urodzeniem dziecka nie miałam nawet nigdy do czynienia z takimi maluchami. Chodziliśmy na szkole rodzenia, ale przewijanie lalki i przewijanie noworodka to dwie różne rzeczy ;) wiec w szpitalu po prostu zawołałam położna i powiedziałam, ze nigdy tego nie robiłam i czy mogłaby mi pomoc. Wiec to nie jest tak, ze zostaniesz z tym dzieckiem sam na sam :) potem przez 6 tygodni przychodziła do mnie do domu położna środowiskowa i tez mi dużo pomogła. Także wszystko jest do ogarnięcia :)
Powiedz mi to trzeba się gdzieś zgłosić, żeby ta położna środowiskowa przychodziła?
 
Powiedz mi to trzeba się gdzieś zgłosić, żeby ta położna środowiskowa przychodziła?

Tak, trzeba złożyć deklaracje jak do lekarza rodzinnego. Ale to na spokojnie koło 20 tygodnia można ogarnąć. Warto popytać o opinie i znaleźć sobie naprawdę fajna babeczkę, moja była dodatkowo doradca laktacyjnym, bez niej bym nawet tygodnia nie karmiła piersią.
 
Hej,no ja mogę przybić tylko piątkę niestety,bo od jakiś dwóch tygodni mam mdłości 24/h i wykluczają mnie z życia totalnie. Jestem tym tak zmęczona,że nie funkcjonuję w ciągu dnia. To moja druga ciąża,w pierwszej kompletnie nic mi nie było,za to w tej wymiękam 😆może któraś z Was ma jakieś super sprawdzone metody na to żeby jakoś trochę sobie pomóc?
 
reklama
Byłam, pochwalił że wzięłam luteine, ogólnie jeszcze nic nie widac ale coś się tam dzieje;) stwierdził że to 5/6 tydz;) kolejna wizyta za tydz w czwartek wtedy biorę l4 mam w pracy bardzo nie przyjemna osobę która jest mi nieprzychylna i szkoda mi jednak nerwów.. Zobacz załącznik 1225779
Pewnie. Szkoda nerwów- nie warto. A ta czarna plamka na środku to pęcherzyk?
 
Do góry