reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

A ja się dzisiaj fatalnie czuję, cały dzień mi słabo, śpiąca jestem nawet zasnęłam popołudniu przed komputerem (dobrze że praca zdalna). Nie wiem czy to przez ten duphaston i luteinę, ale fatalny dzień dzisiaj. Z zapachów zaczęło mi przeszkadzać zdjęcie z USG :oops: śmierdzi mi ten wydruk jak u dentysty. U mnie na szczęście jeszcze nie ma mdłości w wersji hard ani wymiotów. Mam nadzieję, że ich brak nie oznacza, że z ciążą jest coś nie tak.
Wcale ich miec nie musisz. Z synem nie miałam wcale ani razu!czulam sie dobrze w 3 trumestrze jedynie zgaga czasem doszla no i kilka dni przed porodem spuchlam bo wiadomo woda sie zatrzymuje juz konkretnie. Ale ciaza no wzorowa bez objawów i obys taka miala [emoji16]
 
reklama
zazdroszczę tym, które mają już dzieci. To moja pierwsza ciąża i już zaczynam panikować, że przecież nigdy w życiu nawet niemowlaka nie przewijalam i jak ja sobie poradzę 🙊🙈
Poradzisz sobie od razu, mniej lub bardziej sprawnie, ale będziesz wiedziała i czuła, co jest najlepsze dla Twojego dziecka 😊 nie wierzyłam w to do końca, ale u mnie tak właśnie było 😊
 
Też jestem po 2 cc i 2 operacjach na brzuch i boję się 3 cc.
Witajcie w klubie. Ja też po 2 cc. Bardziej niż 3 cesarki boję się o stan blizny. Poprzednie ciążę byłam raczej aktywna i nie musiałam sie bardzo oszczędzać, ćwiczyłam, chodziłam po górach, pracowalam prawie do 8 miesiąca, dopóki nie zaczal mi ciążyć brzuch, biodra i kręgosłup jak to przy końcówce. Boje się że teraz będzie gorzej, a przede wszystkim o to czy blizna dotrwa do końca i nie będzie powikłań. Zobaczymy. Czekam do pierwszego usg. Warto zapytać jaki jest stan blizny, bo przed drugą ciąża sprawdzałam, a teraz nie.
 
Witajcie w klubie. Ja też po 2 cc. Bardziej niż 3 cesarki boję się o stan blizny. Poprzednie ciążę byłam raczej aktywna i nie musiałam sie bardzo oszczędzać, ćwiczyłam, chodziłam po górach, pracowalam prawie do 8 miesiąca, dopóki nie zaczal mi ciążyć brzuch, biodra i kręgosłup jak to przy końcówce. Boje się że teraz będzie gorzej, a przede wszystkim o to czy blizna dotrwa do końca i nie będzie powikłań. Zobaczymy. Czekam do pierwszego usg. Warto zapytać jaki jest stan blizny, bo przed drugą ciąża sprawdzałam, a teraz nie.
Dokładnie tego samego sie boję. Lekarz dal mi zielone światło na ciążę. Po 1 cc miałam bardzo dużo zrostów przez które w drugiej ciąży w 36 tc była bardzo cienka macica, groziło jej pęknięcie i od razu tez miałam cc. Teraz jest niby ok, ale się boję. To będzie moja ostatnia ciąża.Co Toboe lekarz powiedział przed ciążą? Ciekawe jest też to, że niektórzy lekarze 3 cięcie robią pionowo...
 
zazdroszczę tym, które mają już dzieci. To moja pierwsza ciąża i już zaczynam panikować, że przecież nigdy w życiu nawet niemowlaka nie przewijalam i jak ja sobie poradzę 🙊🙈
Takie Myśli są normalne, ale pomysl, że każda co ma dzieci kiedyś też tak myślała. Ja to już wogole byłam zielona i pierwsze tygodnie kąpał tylko mąż, a w szpitalu prosiłam położne o podanie do karmienia, bo bałam się że uszkodze córke przy wyciąganiu z łóżeczka😂. Mimo to dzieci jakoś przeżyły i mają się dobrze 🤣. Wszytko przyjdzie z czasem.
 
Dokładnie tego samego sie boję. Lekarz dal mi zielone światło na ciążę. Po 1 cc miałam bardzo dużo zrostów przez które w drugiej ciąży w 36 tc była bardzo cienka macica, groziło jej pęknięcie i od razu tez miałam cc. Teraz jest niby ok, ale się boję. To będzie moja ostatnia ciąża.Co Toboe lekarz powiedział przed ciążą? Ciekawe jest też to, że niektórzy lekarze 3 cięcie robią pionowo...
No własnie nic, bo nie planowałam tej trzeciej ciąży i nie sprawdzałam blizny a jestem 1,5 roku po 2 cc. Przed drugą ciąża byłam na kontroli blizny, ale była gruba i było 11 lat po pierwszym cc więc nawet szykowałam się na poród naturalny, do którego ostatecznie nie doszło, bo byłam po terminie i trzeba byloby wywoływać, a po cc nie bardzo oksytocyna ze względu na ryzyko pęknięcia. Teraz już nawet nie będę ryzykować. Mam tylko nadzieję, że wszytko dobrze się zagoiło. Ty pewnie możesz się mniej martwić skoro byłaś na kobtroli. Moja kuzynka miała 3 cc i wszystkie poziomo w tym samym miejscu więc pewnie zależy od lekarza i stanu macicy.
 
Ostatnia edycja:
reklama
@An-Dzia dzięki za info 😉 a jeżeli poszłabym na zwolnienie przed 12tyg to co wtedy się dzieje? Z góry dziękuję za pomoc 😉
Nic. Nie mogą Cię zwolnić do końca umowy. A jeśli w dniu jej zakończenia masz min 12 tydzień to też muszą do porodu przedłużyć. W dniu porodu umowa się kończy, ale przysługuje ci macierzyński normalnie, bo płaciłas do tego dnia składki, tylko przejmuje Cię ZUS a nie firma.
 
Do góry