reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Niby wiem, dwie poprzednie ciążę plamilam,ale zaczęło się wcześniej,
Nie biorę żadnych wspomagaczy, jak będzie się powtarzać dziś jeszcze to może zadzwonię lub napisze do gin, może coś przepisze, w poniedziałek idę na badania może zbadam progesteron?
Kurcze, a tak było rewelacyjnie, żadnych boli,plamien, zachcianek,mdłości, już bym rzygać wolała novto bardziej normalne niż plamienie 😞
 
reklama
Niby wiem, dwie poprzednie ciążę plamilam,ale zaczęło się wcześniej,
Nie biorę żadnych wspomagaczy, jak będzie się powtarzać dziś jeszcze to może zadzwonię lub napisze do gin, może coś przepisze, w poniedziałek idę na badania może zbadam progesteron?
Kurcze, a tak było rewelacyjnie, żadnych boli,plamien, zachcianek,mdłości, już bym rzygać wolała novto bardziej normalne niż plamienie 😞
Nie martw się na zapas 😘 będzie dobrze 🤞 dziś musisz odpoczywac, nie stresować się i na pewno się szystko ułoży 🤞 trzymam mocno kciuki
 
Dziewczyny, tak czytam i czytam. Każda z Was bierze ten cały duphaston? Mnie lekarz zapytał czy plamie, powiedziałam zgodnie z prawdą, że nie, spojrzał na wynik progesteronu i nic. Więc chyba jest ok? Myślę, że jeśli bym zadzwoniła nagle, że plamie to by mi wypisał...
 
Dziewczyny, tak czytam i czytam. Każda z Was bierze ten cały duphaston? Mnie lekarz zapytał czy plamie, powiedziałam zgodnie z prawdą, że nie, spojrzał na wynik progesteronu i nic. Więc chyba jest ok? Myślę, że jeśli bym zadzwoniła nagle, że plamie to by mi wypisał...
Ja biorę luteine, ale nie ze względu na plamienie tylko w związku z tym że w sierpniu poroniłam. Myślę że jeżeli lekarz widziałby potrzebę stosowania luteiny czy duphastonu to by Ci zalecił i przepisał 🙂 a jeżeli nic się nie dzieje i nie bierzesz to nawet lepiej 🙂 bo wtedy ciąża jest całkowicie naturalnie podtrzymywana przez organizm 🙂
Jak poroniłam w sierpniu byłam tak obstawiona lekami, że nic kompletnie nie czuła, nie plamiłam, nie miałam boli a serduszko dziecka już nie pracowało. Gdyby nie wizyta to mogłabym chodzić jeszcze kolejne 2 czy 3tyg z martwym płodem bo mimo wszystko leki zatrzymywały martwa ciążę 😢
Chyba że coś się dzieje, masz plamienia to wtedy oczywiście należy stosować takie wspomagacze 🙂
 
Ja mam prenatalne wg OM w 13+5, wiec tak na granicy, ale według owulacji i USG to będzie 12+5. Lekarka powiedziała, ze tak optymalnie. A badania krwi robię tydzień wcześniej.
U mnie miało być 25.02 w 12+4, a na ostatnim usg się okazało, że maluszek narobił i teraz się zgrywa z terminem OM i prenatalne będę mieć w 13+3. Dzwoniłam i dr mówił, że super, może tak zostać i nie zmieniamy z 25.02 :) Może się uda już zobaczyć jaka płeć...
 
Ja biorę luteine, ale nie ze względu na plamienie tylko w związku z tym że w sierpniu poroniłam. Myślę że jeżeli lekarz widziałby potrzebę stosowania luteiny czy duphastonu to by Ci zalecił i przepisał [emoji846] a jeżeli nic się nie dzieje i nie bierzesz to nawet lepiej [emoji846] bo wtedy ciąża jest całkowicie naturalnie podtrzymywana przez organizm [emoji846]
Jak poroniłam w sierpniu byłam tak obstawiona lekami, że nic kompletnie nie czuła, nie plamiłam, nie miałam boli a serduszko dziecka już nie pracowało. Gdyby nie wizyta to mogłabym chodzić jeszcze kolejne 2 czy 3tyg z martwym płodem bo mimo wszystko leki zatrzymywały martwa ciążę [emoji22]
Chyba że coś się dzieje, masz plamienia to wtedy oczywiście należy stosować takie wspomagacze [emoji846]
Ja w pierwszej ciąży nie miałam żadnych leków a i tak chodziłam z martwa ciąża prawie 4 tygodnie. Wizyty co miesiąc na początku ciąży to stanowczo za mało.
 
Ja biorę luteine, ale nie ze względu na plamienie tylko w związku z tym że w sierpniu poroniłam. Myślę że jeżeli lekarz widziałby potrzebę stosowania luteiny czy duphastonu to by Ci zalecił i przepisał 🙂 a jeżeli nic się nie dzieje i nie bierzesz to nawet lepiej 🙂 bo wtedy ciąża jest całkowicie naturalnie podtrzymywana przez organizm 🙂
Jak poroniłam w sierpniu byłam tak obstawiona lekami, że nic kompletnie nie czuła, nie plamiłam, nie miałam boli a serduszko dziecka już nie pracowało. Gdyby nie wizyta to mogłabym chodzić jeszcze kolejne 2 czy 3tyg z martwym płodem bo mimo wszystko leki zatrzymywały martwa ciążę 😢
Chyba że coś się dzieje, masz plamienia to wtedy oczywiście należy stosować takie wspomagacze 🙂
Rozumiem... wspolczuje. Zycze duzo zdrówka i szczesliwego rozwiazania :)
 
reklama
A jakie macie zdanie o teście Pappa? Słyszalam wiele razy że testy np wyszły źle, a usg genetyczne dobrze, i np dziewczyny chodziły zestresowane całą ciąże... zastanawiam się czy warto, w koncu to tylko statystyka... nie wiem, mam mieszanie uczucia...
 
Do góry