reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Tak szczerze to my byliśmy sceptycznie nastawieni do szczepienia ale mąż musiał bo pracuje w szpitalu dziecięcym i bardzo często jest na oiomie.
Mój wykłada na uczelni medycznej (choć teraz głównie zdalnie). Zdecydowaliśmy się ze względu na ciąże, zawsze to jakaś osłona. My nie mieliśmy za bardzo obaw.
 
reklama
Powiem ci że tak mi sie urwał kontakt z bratem.. Założył rodzinę zamieszkał bardzo daleko i jakoś tematu nie mamy już, a byliśmy zgranym rodzeństwem.. Szkoda trochę ale każdy ma swoje życie :)
Ja często słyszałam jak ludzie mówili, że chłopak zawsze "pójdzie" za dziewczyną/żoną :) może się sprawdziło :)
 
Powiedział mi, że on nie poleca ze względu na brak badań :/ trzeba poczekać aż teraz będą jakieś nieświadome przypadki ciężarówek, które się zaszczepiły a nie wiedziały o ciąży :D tylko to nie w Polsce bo seniorzy raczej nie są w ciąży :D
Hm tylko ciekawe czy we wczesnej ciąży szczepionka będzie miala taki sam wplyw jak zrobiona w późniejszej hmmm
 
Co do szczepień siostra moja miała jedna dawkę na razie. Nie narzekała na jakieś bóle. Czeka na druga. Bo oczywiście w szpitalu zabrakło dawek i nie dojechały jeszcze. A w tv widziałam jak jakaś polska pielęgniarka w 6 mca ciąży zaszczepiła się i jeszcze namawiała inne ciężarne.
 
Pewnie w krajach, gdzie ciąży nie uznaje się do 12 tygodnia, zaszczepią takie dziewczyny i dopiero za jakiś czas się dowiemy jakie to miało skutki 🤔 i czy miało jakieś w ogóle.
 
Ja bardzo bym chciała powiedzieć mojej mamie. Bo wiem, że bardzo się ucieszy. Ale z drugiej strony mąż może powiedzieć, skoro twojej mamie to może też moim rodzicom?... I tak na razie milcz
Ja tak myślałam by powiedzieć jedne. Ale i trzeba było by i drugiej stronie powiedzieć. A najgorzej jest powiedzieć jednej osobie i ,,ale nie mow nikomu” to już pół rodziny się dowie 😂
 
Ja mam prenatalne na 1.03 i to będzie wtedy dokładnie 12+7 😁
Ale ja przy rejestracji podawałam datę porodu i oni sami powiedzieli który termin mam mieć :)
 
Ja mam prenatalne wg OM w 13+5, wiec tak na granicy, ale według owulacji i USG to będzie 12+5. Lekarka powiedziała, ze tak optymalnie. A badania krwi robię tydzień wcześniej.
 
reklama
B39D9581-2C40-44BE-99A3-BD312C2412BB.jpeg
Jestem już po dziewczyny wszystko dobrze. Dzidziutek ma 2,3 cm wychodzi 9+0 czyli tak jak pokazuje apka. Prenatalne 4.03 będzie to dokładnie 12 tydzien
 
Do góry