reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

A co do samej idei 500 plus...cóż, mamy juz tak wszystko drogie i nie adekwatne do zarobkow, ze tego 500plus jest moze 100zl.... taka pomoc ;)
W kazdym kraju sa pieniądze na dzieci, ale jest tam takze normalnie, ludzie maja godne wyplaty, pracują... nikt niczemu sie nie dziwi, u nas to troche tak typowo polaczkowo, nie dogodzisz, dla kazdego znajdzie sie cos, co jest złe, niepotrzebne itd, życie 🤷‍♀️
 
reklama
Chyba sie nie zgodze, bo wychodziloby na to, ze mamy wiecej patologii w kraju jak normalnych rodzin, a jednak obserwacje mam zgoła inne.... sama pobieram i dzieki temu mamy ze dwa razy w roku fajne wakacje, dzieci korzystaja z tego dużo.
Pewnie, ze jest patola i bedzie,czy jest 500 plus czy nie.
Zgadza się są rodziny które dbają by te środki były przeznaczone na dzieci. Ale proszę mi wierzyć, że nie wszytko złoto co się świeci... Nie jest tak kolorowo i wiem co mówię
 
Pracuje w pomocy społecznej, możecie mi wierzyć bądź nie, nie ma nic gorszego od 500+... Daje możliwości owszem... Szerzeniu się patologii, i wierzcie mi że te pieniążki na dzieci nie idą... Oczywiście nie ma co wsadzać ludzi do jednego worka są jednostki, które faktycznie przeznaczają te środki na dobro dzieci. Co cię chwali... Ale to są sporadyczne przypadki.
No moje szwagierki na tym zyskały i faktycznie przeznaczają te pieniądze na dzieci. Ale u nich minus jest taki, ze w ogóle nie chcą pracować. Jedna mimo ze ma 40 lat nie przepracowała w życiu ani jednego dnia. A 500 plus utwierdził ją w tym, ze nie trzeba chodzić do pracy.
A co do samej idei 500 plus...cóż, mamy juz tak wszystko drogie i nie adekwatne do zarobkow, ze tego 500plus jest moze 100zl.... taka pomoc ;)
W kazdym kraju sa pieniądze na dzieci, ale jest tam takze normalnie, ludzie maja godne wyplaty, pracują... nikt niczemu sie nie dziwi, u nas to troche tak typowo polaczkowo, nie dogodzisz, dla kazdego znajdzie sie cos, co jest złe, niepotrzebne itd, życie 🤷‍♀️
Mi 500 plus nie przeszkadza, to prawda na zachodzie tez jest. Przeszkadza mi, że nie można porozmawiać o innych problemach, bo 500 plus.
 
Chyba sie nie zgodze, bo wychodziloby na to, ze mamy wiecej patologii w kraju jak normalnych rodzin, a jednak obserwacje mam zgoła inne.... sama pobieram i dzieki temu mamy ze dwa razy w roku fajne wakacje, dzieci korzystaja z tego dużo.
Pewnie, ze jest patola i bedzie,czy jest 500 plus czy nie.
Nie wiem jak jest w mieście ale na wsiach się dużo pozmieniało . Prawie każde dziecko chodzi na dodatkowe zajęcia , a naotwierało się tego pełno , dzieci uczestniczą w prywatnych lekcjach angielskiego. Mój mąż pracuje za granicą a niczym nie odbiegamy od sąsiadów . Co do strefy eko to co drugi dom ma fotowoltaikę i ogrzewanie na pompę ciepła. Być może w mieście jest drożej czy gorzej się żyje tego już nie wiem ale poziom życia u nas jest naprawdę wysoki.
 
No moje szwagierki na tym zyskały i faktycznie przeznaczają te pieniądze na dzieci. Ale u nich minus jest taki, ze w ogóle nie chcą pracować. Jedna mimo ze ma 40 lat nie przepracowała w życiu ani jednego dnia. A 500 plus utwierdził ją w tym, ze nie trzeba chodzić do pracy.

Mi 500 plus nie przeszkadza, to prawda na zachodzie tez jest. Przeszkadza mi, że nie można porozmawiać o innych problemach, bo 500 plus.
O tym mówię... Ludzie masowo rezygnują z zatrudnienia " bo po co mam pracować?! Mam 3 dzieci i rząd mi da to samo co pójdę na 8h" problem jest potężny... B nawet nie macie pojęcia ile polskich rodzin z własnego lenistwa straci główne źródło dochodu jak 500+ się skończy... Będzie płacz, bo skończą się pieniążki a dzieci będą nadal, wydatki, potrzeby też. I nie wsadzam tu wszystkich do jednego worka. Bo są rodziny które dysponują tymi środkami z głową. Ale niestety to są jednostki.
 
Zgadza się są rodziny które dbają by te środki były przeznaczone na dzieci. Ale proszę mi wierzyć, że nie wszytko złoto co się świeci... Nie jest tak kolorowo i wiem co mówię
Pewnie, ze tak, ale nie mozna mowic, ze jest garstka ktora dobrze tym dysponuje,bez przesady...
 
O tym mówię... Ludzie masowo rezygnują z zatrudnienia " bo po co mam pracować?! Mam 3 dzieci i rząd mi da to samo co pójdę na 8h" problem jest potężny... B nawet nie macie pojęcia ile polskich rodzin z własnego lenistwa straci główne źródło dochodu jak 500+ się skończy... Będzie płacz, bo skończą się pieniążki a dzieci będą nadal, wydatki, potrzeby też. I nie wsadzam tu wszystkich do jednego worka. Bo są rodziny które dysponują tymi środkami z głową. Ale niestety to są jednostki.
No to juz glupota, powiem Ci tak,ja mam 4 dzieci, wiec kasy z 500 plus sporo, ale nie wyobrazam sobie siedziec na dupie w domu.... a przy takiej gromadzie ta kasa sie ulatnia w moment! Zeby nie isc do pracy i zyc za 500 plus, trzeba miec gromade dzieci, z kolei majac gromade dzieci, potrzeba miesiecznie duzooooo pieniążków, wierzcie mi.
 
reklama
Do góry