reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

reklama
Ja jestem naocznym świadkiem jak 500+
Wyciągnęło z biedy masę rodzin z dziećmi, życie w różnych częściach Polski wygląda bardzo różnie,ale na wsiach naprawdę małe sklepy mogly zlikwidować "zaszyty" dzięki temu a dzieci zaczęły jeść szynkę i kotleta zamiast mielonki,
Ale fakt, patologia też jest i chyba nie do wyeliminowania
Ja osobiście każdy przelew z 500+ magazynuje na osobnym koncie, uzbierana kwota idzie np na prywatne angielskie,kolonie,wakacje, studia tej co już na 500 się nie łapie (ten fakt pomijam[emoji848]nie dostaje 500+ ta co jest najbardziej dla nas kosztowna[emoji848] czyli studentka)

A nie lepiej, żeby ci „zeszytowi” ludzie dostali godną pensję, darmowe żłobki i przedszkola, dofinansowanie do różnych rzeczy, a nie żywą gotówkę do ręki?
 
Nie można powiedzieć że siedząc w domu dostając 500+ dostaje tyle samo co pracując no pracując ma i pensje i 500 + jakby było na tej zasadzie co rodzinne to ja też rzucam pracę i poświęcam się rodzinie i wtedy to jest za te same pieniądze
 
Ja niestety mam też złą opinię na temat 500+. Mieszkam w miejscowości z bardzo niskim bezrobociem. Tutaj praktycznie każdy znajdzie pracę. Praktycznie wszyscy moi znajomi pracują, ci którzy są w związkach, pracują oboje. Im to 500+ nigdy nie było niezbędne, stąd teraz odkładają sobie te pieniądze na lokaty albo dają po prostu dzieciom jako kieszonkowe (chodzi mi o dzieci w wieku 15-18 lat).
Jeżeli to świadczenie byłoby uzależnione od dochodu, byłoby dla mnie bardziej sprawiedliwe - wiem, że byliby nadal kombinatorzy, ale teraz te pieniądze biorą na przykład posłowie, prezesi i inni ludzie którzy śpią na pieniądzach - a takim by się albo nie chciało, albo nie wypadało kombinować.
Ja niestety serio nie widzę pozytywnego wpływu 500+ w mojej okolicy. Mieszkania z gminy za darmo, żłobki przedszkola, za darmo albo z wielkim dofinansowaniem, kupa zajęć dodatkowych dla dzieci za darmo, wkoło milion sklepów, galerii: można kupić nowe ubrania i buty w dobrych cenach.
A dla tych co nie mają dzieci i nie pobierają 500+ co chwilę, a to podwyżka za wodę, a to za śmieci, a to za prąd, a to jakieś nowe strefy płatnego parkowania (dobra wiem że podwyżka dotyczy wszystkich, tylko osoby bez dzieci nie mają dodatkowych świadczeń).
Myślę, że w tym wypadku punkt widzenia bardzo mocno zależy od punktu siedzenia :)
 
Nie pracuje głównie z patologia. Tylko pracuje też z rodzinami w których występują inne problemy nie tylko alkoholizm, umówmy się! Sprostowanie- wniosków internetowych na 500+ które spływają internetowo mogę policzyć na pałacach u jednej ręki. Każdy ma prawo do swojego zdania. Mi pięćsetka nie przeszkadza. Niech sobie będzie. Ale we wszystkim jest umiar... Ty masz przykład na swoim przykładzie. Ja mam takie wnioski na setkach rodzin które to świadczenie pobierają. Ale nie będę się kłócić bo nie w tym rzecz. Moje stanowisko jest takie że w 80% rodzin świadczenie to nie jest wykorzystywane z godnie z przenzaczeniam. A jeśli jesteś w tych 20% to super! Oby takich rodzin było więcej 😊
Czyli 80 proc przepija? 80 proc Twojego miasta? Czy co robią z tymi pieniedzmi? Bo wg mnie kupowanie zywnosci, odzieży, wakacje,przyjemnosci rodzinne itd to chyba dobre wykorzystywanie 500 plus? W jaki inny sposób niz alkohol mozna je spożytkować nie na dzieci? Kurde, nie umiem sobie tego wyobrazić...mieszkam z dziecmi w jednym domu i mialabym 2 tysiaki spożytkować nie na dzieci? JAK?! no bo nie wierze, ze 80 prpc Twojego miasta to alkoholicy....
 
Pracuje w pomocy społecznej, możecie mi wierzyć bądź nie, nie ma nic gorszego od 500+... Daje możliwości owszem... Szerzeniu się patologii, i wierzcie mi że te pieniążki na dzieci nie idą... Oczywiście nie ma co wsadzać ludzi do jednego worka są jednostki, które faktycznie przeznaczają te środki na dobro dzieci. Co cię chwali... Ale to są sporadyczne przypadki.
Od samego początku byłam takiego zdania jak Ty że to szerzenie patologii. Nigdy się do roboty nie wezmą...
 
A slyszałyscie cudowna wiadomość, ze od tego roku zaczyna sie przesiew noworodków w kierunku SMA? ☺ w 10 województwach na początek, ale to już dużo!
Super informacja :) ale nic nie umiem więcej znaleźć na ten temat... Podasz proszę o które województwa chodzi? :)
 
reklama
Dziewczyny...nie róbmy z wątku politycznego szamba, swiadczenie jest, pobiera je każdy kto ma dzieci i tyle. Cale życie place z M podatki, to sobie je odbiorę w ten sposób

Ja niestety mam też złą opinię na temat 500+. Mieszkam w miejscowości z bardzo niskim bezrobociem. Tutaj praktycznie każdy znajdzie pracę. Praktycznie wszyscy moi znajomi pracują, ci którzy są w związkach, pracują oboje. Im to 500+ nigdy nie było niezbędne, stąd teraz odkładają sobie te pieniądze na lokaty albo dają po prostu dzieciom jako kieszonkowe (chodzi mi o dzieci w wieku 15-18 lat).
Jeżeli to świadczenie byłoby uzależnione od dochodu, byłoby dla mnie bardziej sprawiedliwe - wiem, że byliby nadal kombinatorzy, ale teraz te pieniądze biorą na przykład posłowie, prezesi i inni ludzie którzy śpią na pieniądzach - a takim by się albo nie chciało, albo nie wypadało kombinować.
Ja niestety serio nie widzę pozytywnego wpływu 500+ w mojej okolicy. Mieszkania z gminy za darmo, żłobki przedszkola, za darmo albo z wielkim dofinansowaniem, kupa zajęć dodatkowych dla dzieci za darmo, wkoło milion sklepów, galerii: można kupić nowe ubrania i buty w dobrych cenach.
A dla tych co nie mają dzieci i nie pobierają 500+ co chwilę, a to podwyżka za wodę, a to za śmieci, a to za prąd, a to jakieś nowe strefy płatnego parkowania (dobra wiem że podwyżka dotyczy wszystkich, tylko osoby bez dzieci nie mają dodatkowych świadczeń).
Myślę, że w tym wypadku punkt widzenia bardzo mocno zależy od punktu siedzenia :)
No otóż to... Tylko, że ludzie serio myślą że dostają bo widza dodatkowe pieniądze na koncie a to ile wiecej teraz wydają i jakie są ceny wszystkiego to niestety ale.. To błędne koło i szambo wyborcze kupno głosów PISU żeby dostać się do koryta i rozwalić Polske i porozdawać sobie kase.. i tak jak ktoś pisał wyżej podstawy ekonomii się kłaniają
 
Do góry