reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

reklama
Jak wyglądało to naprawdę źle i zrobił się wyprysk lojotokowy to stosowalismy maść ze sterydem na receptę. Na codzień kremy. Maly ma osobny krem do główki i suchej skóry, osobny do twarzy i klatki, osobny pod paszki i faldki skóry. Zwariować można.
O matko aż tak? Mojemu czasem wychodzi na czole i w okolicach brwi taka wysypka ona jest czasem zaczerwieniona i po jakimś czasie robi się taka jakby ropa a później to zasycha w takie żółte strupki i po jakimś czasie się zluszcza ale i tak zostaje taka szorstka skóra ostatnio zauważyłam tak samo na głowie i zastanawiam się czy to nie to co mówisz. Pytałam już kilku pediatrow o to ale wszyscy mnie zbywali i mówili żeby się tym nie przejmować bo to ciemieniucha i sama zejdzie. Ale pierwszy raz się spotkałam ze stwierdzeniem że ciemieniucha jest na czole🙈 tym bardziej że mnie to irytuje bo to wogule nie schodzi tylko raz jest czerwone i później wychodzą te strupy a raz to blednieje ale jak przejedziesz ręką to skóra i tak jest tak jakby piasek na niej był. Chyba rzeczywiście się wybiorę z tym do dermatologa
 
O matko aż tak? Mojemu czasem wychodzi na czole i w okolicach brwi taka wysypka ona jest czasem zaczerwieniona i po jakimś czasie robi się taka jakby ropa a później to zasycha w takie żółte strupki i po jakimś czasie się zluszcza ale i tak zostaje taka szorstka skóra ostatnio zauważyłam tak samo na głowie i zastanawiam się czy to nie to co mówisz. Pytałam już kilku pediatrow o to ale wszyscy mnie zbywali i mówili żeby się tym nie przejmować bo to ciemieniucha i sama zejdzie. Ale pierwszy raz się spotkałam ze stwierdzeniem że ciemieniucha jest na czole🙈 tym bardziej że mnie to irytuje bo to wogule nie schodzi tylko raz jest czerwone i później wychodzą te strupy a raz to blednieje ale jak przejedziesz ręką to skóra i tak jest tak jakby piasek na niej był. Chyba rzeczywiście się wybiorę z tym do dermatologa
Ciemieniucha może być i na czole i brwiach a nawet uszach. Sama się o tym przekonałam. Wizyta u dermatologa nie zaszkodzi pewnie coś na to przypisze żeby się to nie roznioslo dalej, albo Cię uspokoi i powie że nie ma się czym przejmować. Ale ja bym nie panikowala skoro tylko tam to występuje i to w tak łagodnej odmianie.
 
O matko aż tak? Mojemu czasem wychodzi na czole i w okolicach brwi taka wysypka ona jest czasem zaczerwieniona i po jakimś czasie robi się taka jakby ropa a później to zasycha w takie żółte strupki i po jakimś czasie się zluszcza ale i tak zostaje taka szorstka skóra ostatnio zauważyłam tak samo na głowie i zastanawiam się czy to nie to co mówisz. Pytałam już kilku pediatrow o to ale wszyscy mnie zbywali i mówili żeby się tym nie przejmować bo to ciemieniucha i sama zejdzie. Ale pierwszy raz się spotkałam ze stwierdzeniem że ciemieniucha jest na czole🙈 tym bardziej że mnie to irytuje bo to wogule nie schodzi tylko raz jest czerwone i później wychodzą te strupy a raz to blednieje ale jak przejedziesz ręką to skóra i tak jest tak jakby piasek na niej był. Chyba rzeczywiście się wybiorę z tym do dermatologa
Tu masz ten problem szerzej opisany :
 
Tu masz ten problem szerzej opisany :
To ty tez miałaś ładne przejścia jak ci się tyle chorób na głowę zwalilo😔 to twoje pierwsze dziecko?
 
Mamachlopakow tez zmienialiśmy auto w grudniu bo jednak cztery foteliki to sporo ;) a żeby było wygodnie i bezpiecznie to musieliśmy zmienić, wcześniejsze niby 7 osobowe, na trójkę dzieci spisało się idealnie ale czwórka już nie, bo najmłodsza w bagażniku i to mi się nie podobało wiec zmieniliśmy.

Gunka to ciemieniucha, moja tez ma na czole i brwiach , starsze dzieci tez miały. Nawraca długo mój trzylatek też jeszcze ma a ostatnio już nic nie miał, lubi nawracać długo to dziadostwo..

Machon witaj :)
 
Mamachlopakow tez zmienialiśmy auto w grudniu bo jednak cztery foteliki to sporo ;) a żeby było wygodnie i bezpiecznie to musieliśmy zmienić, wcześniejsze niby 7 osobowe, na trójkę dzieci spisało się idealnie ale czwórka już nie, bo najmłodsza w bagażniku i to mi się nie podobało wiec zmieniliśmy.

Gunka to ciemieniucha, moja tez ma na czole i brwiach , starsze dzieci tez miały. Nawraca długo mój trzylatek też jeszcze ma a ostatnio już nic nie miał, lubi nawracać długo to dziadostwo..

Machon witaj :)
Ale u nas jest to takie ropne. Tak jakby wiecznie rana na tym była. Może rzeczywiście ciemieniucha dla mnie nowość bo starszaki mieli tylko na głowie i to w dodatku takie brązowe plamy. A mały ma najpierw czerwone a później to podchodzi taka jakby ropa i robia się później takie żółte strupy. Na chwilę obecną smaruje to tylko emolium. Takie zalecenie pediatry🙃
 
reklama
Do góry