reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Dziewczyny czy wy też macie tak dużo śluzu?? Mnie dziś zalewa, non stop mam mokro. Zastanawiam się czy to jakis objaw zbliżającego się porodu i jestem przerażona bo przecież mały taki malutki według gina :0
Ja nie mama ale od początku ciąży dużo śluzu nie miałam to też zależy każda kobieta przechodzi ciążę inaczej ja jedynie teraz za uważałam że jest gęstszy i leciutko żółty mam nadzieję że to ten czop w końcu powoli zaczął odchodzić 🤔 może to czop u ciebie tak odchodzi mi położna mówiła że tak może być
 
reklama
Ana1992, życzę Ci, żeby Wasz Maluszek już jak najszybciej był z Wami cały i zdrowy ♥ mój jak sie wierci mocno, to mnie kłuje bardzo chyba szyjka, czy pochwa nie wiem,.ale jakby wbijanie igły
 
Ja nie mama ale od początku ciąży dużo śluzu nie miałam to też zależy każda kobieta przechodzi ciążę inaczej ja jedynie teraz za uważałam że jest gęstszy i leciutko żółty mam nadzieję że to ten czop w końcu powoli zaczął odchodzić 🤔 może to czop u ciebie tak odchodzi mi położna mówiła że tak może być
W sumie przed porodem starszaka też miałam przy końcówce dużo śluzu, a czop jak mi odszedł to widziałam bo był zabarwiony krwia. Od wczoraj bardziej bolą mnie też piersi i są jakby jeszcze pełniejsze. Obawiam się że dlugo nie pociągnę, chociaż gin mówił że szyjka może minimalnie się skróciła i nadal długa i zamknięta. Ale ze starszym też tak było że 3 dni przed porodem miałam wszystko długie i pozamykane a potem nagle się rozkręciło
 
Może jak leżymy w nocy, to pęcherz mniej jest naciskany przez dziecko i łatwiej się w nim zbiera mocz? 🤔😆

NieZadowolona, To położna trochę Ci namieszała w głowie co? 🙈
Tak, teraz sie zastanawiam kiedy to nastąpi 🙈 wcześniej czekałam sobie spokojniej 🙈🙈

A jak Wasze maluszki- wiercą się bardzo? :) mój raczej jest dość aktywny ;)

Moją Małą czuję teraz chyba za każdym razem jak się tylko poruszy 🥰

Dziewczyny czy wy też macie tak dużo śluzu?? Mnie dziś zalewa, non stop mam mokro. Zastanawiam się czy to jakis objaw zbliżającego się porodu i jestem przerażona bo przecież mały taki malutki według gina :0
Ja od początku ciąży mam dużo śluzu, ale jakoś od początku 9 miesiąca zauważyłam, że jest go jeszcze więcej 🙈
 
U mnie dzis byla położna, jak jej powiedziałam, że boli mnie krocze tak, że ciężko chodzić/siedzieć/obracać się na boki w czasie snu i dodatkowo czuję bóle podbrzusza jak na okres czasami to stwierdziła, że mam sie nastawiać na poród przed 17 września 🙈 zobaczymy czy ma rację i coś się zacznie, czy wytrzymam do tego terminu cc 🤷‍♀️

Właściwie to w którym tyg ciąży przeważnie robią planowe cc? Jutro u mnie 38+0 a lekarz w czwartek ma wyznaczyć termin cc, które w moim szpitalu robią tylko w piątki. Więc analogicznie możliwy termin to 18 września czyli 39+2 i zastanawia mnie czy nie za późno... Bo po tym jak się czuję to mogę stwierdzić, że nie wytrzymam do tego terminu.
 
Mam dokładnie tak samo😉 lekarka powiedziała że tak może się szyjka skracac lub przygotowywać do porodu

Kiedyś w końcu to musi nastąpić i szyjka się skrócić 🙈 ale mam stracha, jak pomyśle, że zaczną się prawdziwe skurcze 🙈😃

U mnie od 2 tyg skurcze, co prawda ostatnie dwa dni takie dopiero większe i mały rusza się prawie cały czas.
Śluz też od dwóch tygodni się pojawił a ostatnie dni to ciągle czuję mokro :p

Mój mały też się rusza cały czas, obojętnie czy siedzę, czy chodzę. Mam wrażenie, że robi tylko kilkuminutowe przerwy.
A mokro mam też, ale raczej za dnia, po nocy mam wkładkę niemalże suchą.
A co do CC-jedna moja koleżanka miała 5dni przed terminem, a druga 7dni. Nie wiem od czego to zależy.

Ja nie mama ale od początku ciąży dużo śluzu nie miałam to też zależy każda kobieta przechodzi ciążę inaczej ja jedynie teraz za uważałam że jest gęstszy i leciutko żółty mam nadzieję że to ten czop w końcu powoli zaczął odchodzić 🤔 może to czop u ciebie tak odchodzi mi położna mówiła że tak może być

Ja też myślalam, że mój śluz jest żółtawy, ale zauważyłam, że to domieszka moczu 🤔 jak sam śluz na paznokieć zgarnę, to widzę, że jest tylko mleczny, nie żółty.
 
Tez się nad tym zastanawiałam , ale powiem Ci ze w dniu porodu miałam taki spokoj ze aż się dziwiłam co mi się stało :) a czekałam na cc kilka godzin tyle ze mogłam być razem z mężem wiec super , nogi mi się trzęsły dopiero jak już szlam na sam zabieg ale minął w momencie , naprawdę jestem duża panikara i uważam ze było bardzo ok wiec myśle ze tez się pozytywnie zaskoczysz :) cały zabieg 40 minut ale po 10 już widzisz dziecko wiec słuchasz sobie jak płacze patrzysz jak waza itd i nic cię już nie interesuje :)
Ja jak zaczynam się denerwować to zaraz skacze mi ciśnienie i serducho wali niemiłosiernie.. zaczynam łapać powietrze jak ryba i tego się właśnie obawiam 🙈 ale Twoje slowa napawają optymizmem i mam nadzieje ze będzie tak dobrze jak u Ciebie 🙏 super ze mogłaś mieć męża przy sobie, ja niestety nie mam takiej możliwości i nieukrywam ze baaardzo mi będzie brakować jego wsparcia 🙈 muszę być dzielna, nie ja pierwsza i nie ostatnia! 🍼 postaram się przez noc wyciszyć i uspokoić, tego spokoju wewnętrznego potrzebuje najbardziej ♥️
 
reklama
Do góry