reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Ja miałam KTG w 34+5, ale to dlatego, że pojechałam na IP z delikatnym plamieniem.
Jeżeli chodzi o skurcze, to ja nawet nie wiem czy je mam 🤷‍♀️ pierwsza ciąża... ale biorę 8 tabletek dziennie magnezu, bo miałam twardnienie brzucha od 23tc. Może dlatego nie czuję żadnych skurczy?
Odliczam już dni do następnej wizyty u lekarza (jeszcze 13) i doczekać się nie mogę, az poznam termin CC 🥰
 
reklama
A to faktycznie dziwne. Zresztą juz po 1 przebytym cc, lekarze mogą zalecać ten sam sposób rozwiązania w kolejnej ciąży, żeby nie było powikłań. A co do skierowania to nie jestem pewna czy to musi byc lekarz prowadzący, ja miałam kilku lekarzy w tej ciąży i wydaje mi się, że liczy się zdanie ostatniego, ktory przeprowadza badanie.
Mój gin mówi że samo rozwiązanie ciąży przez cc nie jest wskazaniem do drugiego cc, ale dodał też że jeżeli będę chciała cc to nie będzie mi robił problemów.
 
Ja miałam KTG w 34+5, ale to dlatego, że pojechałam na IP z delikatnym plamieniem.
Jeżeli chodzi o skurcze, to ja nawet nie wiem czy je mam 🤷‍♀️ pierwsza ciąża... ale biorę 8 tabletek dziennie magnezu, bo miałam twardnienie brzucha od 23tc. Może dlatego nie czuję żadnych skurczy?
Odliczam już dni do następnej wizyty u lekarza (jeszcze 13) i doczekać się nie mogę, az poznam termin CC 🥰

Myslę, że jakbyś miała te skurcze, to byś je rozpoznała :) taki ból podbrzusza jak na okres. Mi magnez chyba nie pomaga, bo twardnięcia brzucha dalej mam, teraz tylkp dodatkowo robią się bolesne.
 
A jak radzicie sobie Dziewczyny z bolesnymi skurczami przepowiadającymi? Ja miałam od kilku tygodni takie bezbolesne, robił się twardy brzuch od góry na kilkadziesiąt sekund i tyle.
A od paru dni zaczęły się te bolesne, jak na okres 🤔

Mam tak samo. Teraz ostatni tydzień mam takie bolesne skurcze przepowiadajace. Wczoraj na wizycie pytałam lekarza i zalecił brać no-spe i apap do tego. Spraktykuję przy najbliższej bolesnej okazji ;)
 
hej powiedzcie mi prosze czy lekarze wysylaja was na ktg przed porodem? ja od dzis 38 tydzien, CC ustaline na 4.09 , lekarz mowi ze nie bedziemy wogole wczesniej robic ktg?

Mój lekarz powiedział, że ktg robi się pod koniec ciąży około 40 tyg ale gdy rozwiązanie jest poprzez cc (jest wcześniej niż 40tc) to nie ma takiej potrzeby. Dopiero w szpitalu przed porodem to zrobią.
 
Ja również nie mialam zrobionego ktg ani razu. I chyba mieć nie będę. Na pewno podłącza jak pójdę rodzić. Zawsze podczas porodu mi podlaczali. Jeśli ciąża przebiega prawidłowo nie ma konieczności robienia ktg.
Na bolesne skurcze nic nie biorę czekam aż przejdą same. Teraz to już czekam aż się rozkręcą 😁 mi nigdy lekarz nie mówił żeby coś brała. Macica trenuje przed porodem i tak musi być, nie wiem czy wyciszanie tych skurczy jest dobrym pomysłem? Może we wczesnej ciąży tak ale na finiszu to chyba już niekoniecznie.
 
Czym bliżej terminu, to tym bardziej chyba się denerwuję , a Wy? 🙈😄 Choć termin wg om mam na 22.09.
Jakoś do niedawna wydawało mi się, że już zawsze będę w ciąży i tem wrzesień nie nadejdzie 😂 a odkąd coraz więcej malutkich ciuszków i tych wszystkich gadżetów dla dziecka, bolesnych skurczów i nie wiem czego tam jeszcze, to robi się coraz poważniej 🙈😅
 
Czym bliżej terminu, to tym bardziej chyba się denerwuję , a Wy? 🙈😄 Choć termin wg om mam na 22.09.
Jakoś do niedawna wydawało mi się, że już zawsze będę w ciąży i tem wrzesień nie nadejdzie 😂 a odkąd coraz więcej malutkich ciuszków i tych wszystkich gadżetów dla dziecka, bolesnych skurczów i nie wiem czego tam jeszcze, to robi się coraz poważniej 🙈😅
Wszystkie się denerwujemy na pewno bo to ważny dzień 😀 ale ja to podchodzę do tego zadaniowo. Mam zadanie urodzić i koniec. Nie będę się nad sobą rozczulac, wiem że będzie boleć 🤦‍♀️ ale to jest moje zadanie muszę urodzić i nie ma wyjścia. A reszta to już będzie z górki 👌 to moje 3 dziecko wiem już jakich błędów nie popełniać to myślę że nie bedzie problemów 🙂 najważniejsze to aby dzieciątko było zdrowe A reszta damy radę 💪
 
reklama
pytalyście o ktg - ja miałam na koniec 35tc, będę miała też na nastepnej wizycie która przypada 36+6. Mój lekarz robi żeby wiedzieć czy coś się szykuje no i jak bobo reaguje na skurcze jeśli już się pojawiają.
 
Do góry