reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Hej dziewczyny :)
Ja też już po wizycie. 35+1 tc a mały waży 2675g :p
Za 3 tyg czyli 10 września mam się pojawić na wizytę i lekarz wtedy wystawi skierowanie na cc bo mały się nie obrócił do tej pory (co wiedziałam oczywiście). Tylko mi się wydaje , czy to trochę aby nie za późno 38tc i dopiero skierowanie na cc? Przecież jeszcze muszę się chyba w szpitalu umówić na termin cc...czy to juz lekarz w skierowaniu podaje termin cc?
Generalnie boję się,że nie dotrzymam do następnej wizyty. Niby nic sie nie dzieje, na razie tylko mam te skurcze przepowiadające ale lekarz dzisiaj nic o szyjce nie mówił tylko kazał dużo sie ruszać (choć ja i tak aktywnie bardzo spędzam czas, mało kiedy odpoczywam). Na koniec powiedział, że gdyby coś prędzej sie działo to i tak mimo braku skierowanie będzie cc i żeby jechać wtedy na pogotowie itd Czyżby coś przeczuwał,że rozwiązanie nadejdzie prędzej a nic nie mówi żeby mnie nie denerwować? hmm...
Chyba lekarz na skierowaniu podaje date CC i zgłaszasz się do szpitala z tym skierowaniem, a oni mają obowiązek Cię przyjąć 🤔 a jeżeli chodzi o termin następnej wizyty to rozumiem doskonale Twoje obawy. Ja ostatnią wizytę miałam w 32tc a teraz czekam az do 37... ale byłam dwa dni temu w szpitalu, bo niepokoiły mnie bóle podbrzusza. Zbadali mnie i jest ok, ale szyjki też mi nie zmierzyli...
 
reklama
Witam,

Ja tez mam termin na 07/09/2020 :) mozesz napisać jakie jest u ciebie główne wskazanie na cc?
Ja sie nie moge doprosić chociaż mam wskazanie od okulisty bo podobno zmieniły się już wytyczne co do podstaw cc. Z góry dzięki za odpowiedź.

Ewelina.
Hej 🙂 Na razie nie mam oficjalnego skierowania na cc, tylko na ostatnich wizytach lekarz bardzo zwracał uwagę na pomiary i masę dziecka, bo mam cukrzycę ciążową. Wspominał mi juz niejednokrotnie, że mogę mieć cc z uwagi na ryzyko makrosomii i możliwe powiklania przy cukrzycy. W sumie leczę ją dietą (bez insuliny), mierzę sie glukometrem i wyniki wydają sie w porządku. Jednak Ignaś właściwie od początku ciąży szybko rośnie i ma wagę w górnej normie. W zeszłym tygodniu (36 +4 tc) z usg wyszło, że waży 3671 g. Poszczegolne pomiary też wychodziły na 38-39 tc (w tym większa główka). Faktem też jest, że u nas w rodzinie rodzily sie duże dzieci sporo pow. 4 kg (i bez cukrzycy), więc może to też geny. Na wizycie w przyszlym tygodniu juz blisko terminu lekarz zobaczy o ile zwiększyły sie różne parametry i ma podjąć decyzję... A inna kwestia to błąd pomiaru, który moze wynosić nawet ok. 500 g, wiec może niepotrzebne to cc...
A u Ciebie duża jest wada wzroku? Bo ja tez mam, ale raczej niewielką. W razie co może z innym lekarzem to skonsultuj 🤔
 
Gunka, waga niska, podejrzenie hipotrofii 🙁Teraz jestem w 35tc, a ostatnie usg miałam w 33+2tc i było 1670g. Kolejne usg/ badanie przepływów mam za tydzień we wtorek,czyli w 36tc, to się dowiem, czy i ile podrósł.
A jak u Was?
U mnie ciaza od samego początku 2 tyg mlodsza . Wg om mam 35 tydzien wg usg 33. Dzidzia wazyla 1614 g. Glowka jest na 33 tydzien brzuszek na 29 nozki na 31. Mam wizyte za tydzień. Jak dziecko malo urośnie lekarz kieruje mnie na szpital alby sprawdzić przeplywy. Do 25 tyg ciazy wszystko było idealnie. Ostatnio była u mnie położna powiedziała żeby się nie sugerować waga z usg bo ona dużo się myli. Dziecko może urodzić się z waga 2 kg alby było zdrowe. Bo takie dzieci tygodniowo przybierają 300 g a takie co się urodza 4 kg po 150. Ja tez się martwię ale musi być dobrze. I ruchy czuje delikatne od początku ciąży i teraz tez to się nie zmieniło. Najlepiej czuje na leżę na lewym boku ale delikatnie. Jak po wizycie ?
 
Witam,

Ja tez mam termin na 07/09/2020 :) mozesz napisać jakie jest u ciebie główne wskazanie na cc?
Ja sie nie moge doprosić chociaż mam wskazanie od okulisty bo podobno zmieniły się już wytyczne co do podstaw cc. Z góry dzięki za odpowiedź.

Ewelina.
A wskazanie od okulisty masz że względu na wysokość wady wzroku, czy coś jeszcze?
Bo ja mam -4,25 i -3,75, ale oko lewe mam po laseroterapii siatkówki, bo mam w nim zwyrodnienie. Ale moja okulistka stwierdziła, że zabezpieczenie super trzyma, zmiana jest taka samą i mogę normalnie rodzic naturalnie. Wierze że wie co mówi, bo to bardzo dobra specjalista od zatrudnienia siatkowki. Ale zalecone mam cc ze względu na kręgosłup. Tylko jak zacznie się coś przed terminem i będzie duże rozwarcie, to logiczne rodzę naturalnie.
 
U mnie ciaza od samego początku 2 tyg mlodsza . Wg om mam 35 tydzien wg usg 33. Dzidzia wazyla 1614 g. Glowka jest na 33 tydzien brzuszek na 29 nozki na 31. Mam wizyte za tydzień. Jak dziecko malo urośnie lekarz kieruje mnie na szpital alby sprawdzić przeplywy. Do 25 tyg ciazy wszystko było idealnie. Ostatnio była u mnie położna powiedziała żeby się nie sugerować waga z usg bo ona dużo się myli. Dziecko może urodzić się z waga 2 kg alby było zdrowe. Bo takie dzieci tygodniowo przybierają 300 g a takie co się urodza 4 kg po 150. Ja tez się martwię ale musi być dobrze. I ruchy czuje delikatne od początku ciąży i teraz tez to się nie zmieniło. Najlepiej czuje na leżę na lewym boku ale delikatnie. Jak po wizycie ?

Hej, wizyte mam we wtorek 25.08, to dam znać. Ja mam od 28tc robione przepływy co dwa tygodnie. Póki co wyniki w normie, łożysko, wody też ok.
Moja położna też mówi, że najważniejsze że dziecko zdrowe, ale wiadomo, że mam stracha.
A ruchy czuję bardzo dobrze, mały jest ruchliwy.
 
Luiska, Ania
Dziewczyny nie przejmujcie się. Napewno wszystko z waszymi dzidziami wporzadku skoro do tej pory lekarz nie stwierdził żadnych odchyleń😉 a to że dzieciaczki troszeczkę mniejsze to nic zdążą jeszcze nadrobić, albo już nadrobily od ostatniej wizyty😉 u kuzynki mojego męża jak była w ciąży też lekarze podejrzewali hopotrofie, kazali jej przyjechać za 4dni żeby potwierdzić a tam maluszek w tym czasie przybrał 500g.
 
A jak radzicie sobie Dziewczyny z bolesnymi skurczami przepowiadającymi? Ja miałam od kilku tygodni takie bezbolesne, robił się twardy brzuch od góry na kilkadziesiąt sekund i tyle.
A od paru dni zaczęły się te bolesne, jak na okres 🤔
 
hej powiedzcie mi prosze czy lekarze wysylaja was na ktg przed porodem? ja od dzis 38 tydzien, CC ustaline na 4.09 , lekarz mowi ze nie bedziemy wogole wczesniej robic ktg?
 
A jak radzicie sobie Dziewczyny z bolesnymi skurczami przepowiadającymi? Ja miałam od kilku tygodni takie bezbolesne, robił się twardy brzuch od góry na kilkadziesiąt sekund i tyle.
A od paru dni zaczęły się te bolesne, jak na okres 🤔
U mnie też pojawiają sie co jakiś czas bóle jak na okres. Wcześniej zgodnie z zaleceniami lekarza brałam leki rozkurczowe nospę i magnez, aby wyciszyć skurcze. Teraz w sumie już blisko terminu i nie wiem czy można/czy warto brać te leki... U mnie te bóle nie są mocno nasilone, podczas okresu zdarzały mi sie dużo silniejsze, więc na razie nic z nimi nie robię. Pomaga mi położenie się i wyciszenie. A w nocy z kolei przesypiam takie bóle (budzę sie czasami z bólem i mdłościami, ale zasypiam zaraz).
 
reklama
hej powiedzcie mi prosze czy lekarze wysylaja was na ktg przed porodem? ja od dzis 38 tydzien, CC ustaline na 4.09 , lekarz mowi ze nie bedziemy wogole wczesniej robic ktg?
U mnie lekarz mówił, że w terminie porodu powinnam mieć ktg w szpitalu. A wcześniej to jak chcę mogę sobie zrobić płatne w dowolnej przychodni... Fakt, ze chodzę prywatnie do lekarza, więc czy ze skierowaniem czy bez muszę płacić. W szpitalu przed terminem na NFZ mogą zrobić, ale podobno tylko w przyoadku jakby coś działo się - plamienia, słabsze ruchy dziecka, silne bóle itd. Przy okazji mogą zostawić na obserwacji.
 
Do góry