reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

reklama
4 kg dzisiaj 22+4. Mój lekarz na ostatniej wizycie w tamtym tygodniu był zdziwiony, że tak mało (wtedy było 3,5). Dla mnie to i tak dużo.
Acha i u mnie te dodatkowe 2,5 kg przybyło w ciągu miesiąca. Jeszcze w tamtym miesiącu miałam tylko 1,5 na plusie, więc tempo zawrotne😖
 
masz blizniaki ! super gratuluje, zawsze chciałam :)

ja 3 kg, 22 tydzien ale pilnuje co jem i ruchu , mysle ze jakbym sobie bardzo poluzowała to bylo by sporo wiecej :)
Ja też bardzo uważam na to, co jem - nawet mogę powiedzieć że jem zdrowiej niż przed ciążą. I codziennie spacer na bieżni 30min-60min. A waga juz 7kg wyższa :) więc nie zawsze samo uważanie daje efekty :) musisz mieć po prostu dobrą przemianę materii :D pozazdrościć :D
 
Ja też bardzo uważam na to, co jem - nawet mogę powiedzieć że jem zdrowiej niż przed ciążą. I codziennie spacer na bieżni 30min-60min. A waga juz 7kg wyższa :) więc nie zawsze samo uważanie daje efekty :) musisz mieć po prostu dobrą przemianę materii :D pozazdrościć :D
To fakt, ja zeszły tydzień kilometry spacerów a waga skoczyła o ten kilogram ;)
 
Mam pytanie 🙂 czy któraś z Was co jest już na zwolnieniu dostała w terminie wypłatę chorobowego z zusu?
Pierwsza moja wypłata z ZUS-u była za marzec i dostałam ją w terminie. Policzyli mi źle kwotę zasiłku więc teraz liczą wyrównanie (dopiero teraz :/). Oczywiście wypłacili za mało kasy. Za kwiecień nie dostałam wypłaty do tej pory. Po wielu pismach, kłótniach itp itd dopiero dziś dostałam informację, że decyzja o zasiłku za kwiecień jest w trakcie akceptacji i jeszcze może potrwać co najmniej dwa - trzy tygodnie. Gdy zaakceptują wypłatę świadczenia będę czekać około tygodnia na przelew. Żeby tylko około tygodnia. Już szósty dzień jestem bez środków do życia, z kredytem mieszkaniowym oraz z kredytem na samochód. Powiedziałam to pani będąc osobiście w ZUS-ie to pani poruszyła ramionami nic nie odpowiadając. Ją to nie interesowało. Mam nadzieję że szybko wypłacą mi kasę za kwiecień a jak przyjdzie płatność za maj na koniec maja to że będzie w terminie i bez większych problemów. ZUS jak pobiera składki to od razu ale żeby wypłacić należne nam pieniądze to mają czas.
 
Ja przytyłam 1kg w tydzień ;) nie waz się codziennie bo szału dostaniesz :p ja sobie wyznaczam zawsze jeden dzień w tygodniu, najczęściej xx+3 i wtedy się ważę :)
Ja dopiero od
a wogole ile macie na plusie od początku ciąży ?:-) :)
Jutro według USG zaczynam 23 tydzień i do tej pory przytyłam 4,5 kg z tym że jestem na diecie cukrzycowej.
 
Ja najpierw schudłam 3,4 kg a teraz do mojej wagi z przed ciąży brakuje 1,4 czyli w sumie nie przytyłam jeszcze nic. Ale coś czuję że teraz poleci w górę 🤔 ...w pierwszej ciazy przytyłam prawie 35 kg
 
reklama
Pierwsza moja wypłata z ZUS-u była za marzec i dostałam ją w terminie. Policzyli mi źle kwotę zasiłku więc teraz liczą wyrównanie (dopiero teraz :/). Oczywiście wypłacili za mało kasy. Za kwiecień nie dostałam wypłaty do tej pory. Po wielu pismach, kłótniach itp itd dopiero dziś dostałam informację, że decyzja o zasiłku za kwiecień jest w trakcie akceptacji i jeszcze może potrwać co najmniej dwa - trzy tygodnie. Gdy zaakceptują wypłatę świadczenia będę czekać około tygodnia na przelew. Żeby tylko około tygodnia. Już szósty dzień jestem bez środków do życia, z kredytem mieszkaniowym oraz z kredytem na samochód. Powiedziałam to pani będąc osobiście w ZUS-ie to pani poruszyła ramionami nic nie odpowiadając. Ją to nie interesowało. Mam nadzieję że szybko wypłacą mi kasę za kwiecień a jak przyjdzie płatność za maj na koniec maja to że będzie w terminie i bez większych problemów. ZUS jak pobiera składki to od razu ale żeby wypłacić należne nam pieniądze to mają czas.
Właśnie ja od 10 marca nie mam jeszcze zapłacone i ogólnie to opóźnienie wyszło po tym że lekarz źle wystawił mi zwolnienie i im się nie wyświetlało i w sumie jakby nie moja księgowa to dalej bym o tym nie wiedziała. Jest na własnej działalności. Księgowa dopiero 10 kwiermtnia złożyła wniosek o wypłatę zwolnienia więc teoretycznie do 10 mają mają czas. Niestety w zusie nie wolno nawet spóźnić się z zapłatą składek ale jak oni opóźniają to jest ok i nie liczą się właśnie z tym że ktoś może nie mieć na życie.
 
Do góry