reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

reklama
Czy jeśli przy stwierdzonej cukrzycy dzięki diecie mam cukry w normie to czy dziecko zabiera ode mnie cukier i wtedy u mnie jest w normie? Mój mąż dziś rano wymyślił teorię że dziecko mi zabiera i u mnie są w normie a u dziecka się gromadzi cukier
 
Bo ja już zgłupiałam do którego tygodnia max można zrobić te badania?
W teorii jest chyba od 18+0 do 22+6.

"Górna granica wieku ciąży do tego badania wynika nie tyle z warunków anatomicznych, bo teoretycznie nawet 25 tydzień był by odpowiedni do badania z oceną całej anatomii – dziecko do 26 tygodnia ma jeszcze bardzo dużo miejsca, obraca się we wszystkie strony, pokazując każda część ciała. Kończyny mogą się wyprostować i można ocenić ich ruchomość – ALE – ta górna granica wynika z prawa. Ponieważ jest to badanie, w którym niestety możemy rozpoznać bardzo ciężkie wady płodu (tak zwane wady letalne), które prawnie, na prośbę pacjentki, mogą być wskazaniem do przerwania ciąży. Dlatego też to badanie musi być wykonane przed końcem 22 tygodnia ciąży". (Artykuł z bloga mamyginekolog).
 
Tak wiem też to czytałam, tylko jak dzwoniłam pytałam to mówiono nawet że do 23 i 6 dni.
Moje maleństwo według USG jest zawsze tydzień młodsze niż według daty miesiączki. I nie wiem według której daty się umawiać..
 
Tak wiem też to czytałam, tylko jak dzwoniłam pytałam to mówiono nawet że do 23 i 6 dni.
Moje maleństwo według USG jest zawsze tydzień młodsze niż według daty miesiączki. I nie wiem według której daty się umawiać..
Moim zdaniem od usg bo jeśli wychodzi młodsze to znaczy ze owulacja mogła się przesunąć ☺️Zreszta mi tez gin liczy od usg 😁
 
Tak wiem też to czytałam, tylko jak dzwoniłam pytałam to mówiono nawet że do 23 i 6 dni.
Moje maleństwo według USG jest zawsze tydzień młodsze niż według daty miesiączki. I nie wiem według której daty się umawiać..
Koleżanka miała połówkowe w 26tc nawet, jak jest małe to bym się zapisała na 22tc.
 
reklama
Do góry