reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Dziewczyny, a czy dostała któraś z Was zlecenie od swojego gin. na badania: PAPP-A, beta HCG, plgf?
Ja mam taki zestaw do zrobienia (w tym samym czasie mam to zrobić co prenatalne).
Ja ma to piersze. Ale w poprzednuej ciąży też miałam. Po usg prenatalnym od razy pobrali mi krew. Hcg bo pewnie chce zobaczyć poziom hormonu ciążowego. To ostatnie to nie wiem. Ale nie ma co się martwić.
 
reklama
Ja ma to piersze. Ale w poprzednuej ciąży też miałam. Po usg prenatalnym od razy pobrali mi krew. Hcg bo pewnie chce zobaczyć poziom hormonu ciążowego. To ostatnie to nie wiem. Ale nie ma co się martwić.
Mój lekarz to wszystkim zleca, więc się nie martwię :) Choć myślałam, że nie będę musiała robić tych badań 😁
 
Apropo któraś z Was wspomniała o szukaniu informacji w internecie. Mój lekarz mówi, że jak przychodzą do niego laski z tekstami, że coś jest napewno nie tak bo w internecie... To on im mówi, żeby internet im ciążę prowadził w takim razie🤣 Ja zauważyłam, że odkąd nie szukam w Googlach info a to o badaniach prenatalnych a to o ryzyku czegoś to jestem o wiele spokojniejsza. Liczę się z tym co mówi mi lekarz i jest ok 😉
 
Gratulacje! Ostatnio czytałam, ze po 40 ryzyko chorób genetycznych wręcz spada! Między 35-40 to 1 na 250 przypadków a po 40 r.ż. 1 na 1000. :)

oraz pytanie do bardziej doświadczonych bo to moja 1sza w życiu ciąża :) Czy te tzw. „Poranne mdłości” to musza być wymioty czy samo uczycie mdłości tez się do nich zalicza?
Mnie zbierało na wymioty jakby coś w żołądku zalegało. I któregoś dnia wsadziłam w gardło dwa palce i jak poszło to mi ulżyło. Pamiętam że miałam tak od 6 listopada do wigilii. Taki nie smak i ciężkość w żołądku. Pomagał imbir i lokomotiv dla dzieci.
 
Dziewczyny zmienię na.chwile temat... Jeśli jesteście naduczuciowe to zdecydowanie nie polecam iść na "małe kobietki" do kina... Właśnie wróciłam i do teraz przeżywam mimo że książkę czytałam ;p (a tak serio to polecam!!)

A poza tym to wiecie gdzie dostanę jakieś jegginsy? Nigdzie nie ma spodni na gumce a ja już długo w moich zwykłych nie wytrzymam :( już dzisiaj cały dzień chodziłam z osobistym guzikiem i spodnie mi się na recepturce trzymały...
W Lidlu co raz ubrania ciazowe sie zdarzaja, w H&M jest dzial ciazowy :) ale polecam olx mozna odkupic za grosze od kogos :),
 
Apropo któraś z Was wspomniała o szukaniu informacji w internecie. Mój lekarz mówi, że jak przychodzą do niego laski z tekstami, że coś jest napewno nie tak bo w internecie... To on im mówi, żeby internet im ciążę prowadził w takim razie🤣 Ja zauważyłam, że odkąd nie szukam w Googlach info a to o badaniach prenatalnych a to o ryzyku czegoś to jestem o wiele spokojniejsza. Liczę się z tym co mówi mi lekarz i jest ok 😉
No nie nie, wyszukiwanie wszelkich możliwych problemów i powikłań to nigdy do niczego dobrego nie prowadzi! A z drugiej strony internet to kopalnia wiedzy, tylko trzeba wiedzieć jak z niego korzystać, omijać wszelkie artykuły typu "straszaki"... Mnie na przykład bardzo uspokoił - tuż po tym jak zrobiłam test, więc ciąża bardzo, bardzo wczesna, wyskoczyła mi opryszczka. Swojego lekarza jeszcze nie miałam, przerażenie...szybkie Google i uff, któraś z kolei jest niegrozna.
A jeśli koniecznie musicie znaleźć informację - konkret, to szukajcie pod hasłem "[...] badania naukowe". Tylko nie ze "amerykańscy naukowcy dowiedli...", tylko opisane konkretne badania.
Ale przede wszystkim zgadzam się, ufajmy lekarzom😊
 
Ja przed chwilą pierwszy zrwot zaliczyłam
Czytak te papiery ze szpitala i widzę ze wg okresu 6+6 a wg wielkości 5+5 czy jest możliwa azvtak duza różnica?
Ja mam różnicy 6 dni :)

A moj maz zaczal przygotowania do dziecka od... wymiany auta z sedana na suva 😂
My już przy pierwszym dziecku zmieniliśmy nasze dwa auta na jedno 7 osobowe, mieści się o wiele więcej rzeczy niż do kombi. Wózek wkładałam cały bez składania.
 
Cześć kiedy najlepiej zrobić test ciążowy?? 6 dzień spóźnia mi się okres. Dzisiaj rano robiłam i mam dwie kreski ale jedna jest poprzeczna słabo widoczna a druga podłużna mocna. Test niemiecki.
 
Ja mam różnicy 6 dni :)


My już przy pierwszym dziecku zmieniliśmy nasze dwa auta na jedno 7 osobowe, mieści się o wiele więcej rzeczy niż do kombi. Wózek wkładałam cały bez składania.
My wymienilismy jeden na suva, tez zeby wozek bez problemu sie zmiescil i zostalo miejsce na inne rzeczy, mi jeszcze szkoda sie pozbyc mojego autka ale tez jest raki plan.
 
reklama
Do góry