reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Mama chłopaków ja przy trzecim porodzie dostałam antybiotyk zapobiegawczo bo nie zdążyłam odebrać wyniku (rodziłam w 38tc) wiec zawsze dają. Jeśli zaczniesz rodzic bez tego wyniku to się nie stresuj :)

Luiska no to u mnie tez tak jest z pomiarami, brzuszek mniejszy ale lekarka powiedziała że taka moja uroda ze takie dzieci rodzę , mniejsze po prostu :) ale ja sama jestem drobna ;)

Sopek , A o ile tygodni brzuszek jest mniejszy? I jak z nożkami/udkami?
I jakiego jesteś wzrostu i jaka Twoja waga z przed ciąży? I Twojego męża wzrost? Ma to jakiś wpływ?

Ja 163cm i waga przed ciążą 53kg. A mój mąż 183cm wzrostu.
 
reklama
Luiska ja mam 160cm, mąż 180cm. Ja przed ciąża 50kg. Brzuszek mniejszy od głowy o 4 tygodnie. Nóżki 2 tygodnie mniejsze.. ale przepływy są ok , ilość wod, łożysko.. to jest moja trzecia ciąża w której brzuszek jest mniejszy, tylko w pierwszej nie było tego problemu.
 
Luiska ja mam 160cm, mąż 180cm. Ja przed ciąża 50kg. Brzuszek mniejszy od głowy o 4 tygodnie. Nóżki 2 tygodnie mniejsze.. ale przepływy są ok , ilość wod, łożysko.. to jest moja trzecia ciąża w której brzuszek jest mniejszy, tylko w pierwszej nie było tego problemu.

No to mniej wiecej jesteśmy podobnych wymiarów.
U mnie przepływy,.wody i łożysko też do tej pory ok. Kolejne badanie mam w czwartek.
A powiedz mi proszę, czy po niemowlaku, jak się urodzi widać, że ten brzuszek jest za mały? Czy to się tak nie rzuca w oczy? Przepraszam za to pytanie, po prostu ja w głowie mam jakieś dziwne wyobrażenia 🙈
 
Luiska córka miała brzuch bardzo mały, było widać na tle innych dzieci z sali (Nie miała hipotrofi, ważyła 2700g) a trzecie dziecko - to z hipotrofią Było całe proporcjonalnie mniejsze i nie było widać :) po prostu cały był malutki
 
Luiska córka miała brzuch bardzo mały, było widać na tle innych dzieci z sali (Nie miała hipotrofi, ważyła 2700g) a trzecie dziecko - to z hipotrofią Było całe proporcjonalnie mniejsze i nie było widać :) po prostu cały był malutki

Dziękuję Ci za odpowiedź.
A teraz jak rosną dzieciaczki? są nadal malutkie , jak na swój wiek?
 
Luiska córka nie jest za mała, jest na 50centylu wiec idealnie:) syn który urodził się z hipotrofią jest mały jak na swój wiek, ale rozwija się super i to jest najważniejsze :) może kiedyś nadrobi a może nie, może taka jego uroda :)
 
Luiska córka nie jest za mała, jest na 50centylu wiec idealnie:) syn który urodził się z hipotrofią jest mały jak na swój wiek, ale rozwija się super i to jest najważniejsze :) może kiedyś nadrobi a może nie, może taka jego uroda :)

Super :) nie gniewaj się za te pytania, ja po prostu nie mam doświadczenia w tej kwestii i boję się, czy mały będzie zdrowy, jak będzie wyglądał i czy będzie dobrze rósł itp. 🙈

Wygląda na to, że nasze maluszki nie będą miały hipotrofii, bo przekroczyły te 2.5kg :)
 
reklama
Luiska no właśnie i z tego się cieszmy :) ciekawe czy urodzimy tego samego dnia :D


Ja bym chętnie dociągnęła do tego 40tc😅 dla dobra małego, o ile mu to ma służyć. Przeszukałam niemieckie stronki, żeby poczytać o hipotrofii, to znalazłam info, że hipo jest wtedy, kiedy dziecko jest poniżej 10percentyla (nic o wadze 2,5kg), także tu chyba inaczej to traktują.
 
Do góry