reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Gratulacje ale duży chłopczyk 🥰

Moj 3 kg dziś spadł do wagi 2890 gram. Jutro wychodzimy do domu już się nie mogę doczekać odliczam godziny aż już będziemy w domku :-)
Mój po 2 dobach spadl tez, bodajże do 3870 g. Na razie mieści sie w normie, a i tak chce jeść więcej niz teoretycznie powinien 😅
 
reklama
Dziewczyny co w przypadku gdyby akcja zaczęła się wcześniej i rodziłabym sn a nie mam pobranego gbs?? Dostaje się jakiś antybiotyk w razie w czy co?? Mam wrażenie że mój gin z tym dał dupy po całości chociaż pytałam o to bo ze starszakiem miałam już pobrany
 
[QUOTE="Sopek, post: 20042687, member:

Luiska ciekawa jestem ile w rzeczywistości te nasze dzieci ważą.. a co z brzuszkiem? Nie ma już odchyleń od reszty ciałka?
[/QUOTE]

Brzuszek troszkę nadrobił. Ale i tak wg dzisiejszego usg- brzuszek i kości udowe są o 3,5tyg.młodsze, a głowa o 2tyg.młodsza niż wiek ciąży. Lekarka mowi, że dziecko jest proporcjolane, w całości po prostu małe.
W czwartek mi znów w głowie namieszają w szpitalu, bo pomierzą małego znów innym sprzętem, znów inny lekarz... ehhh ja cała nerwowa jestem , jak mam iść na te badania.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny co w przypadku gdyby akcja zaczęła się wcześniej i rodziłabym sn a nie mam pobranego gbs?? Dostaje się jakiś antybiotyk w razie w czy co?? Mam wrażenie że mój gin z tym dał dupy po całości chociaż pytałam o to bo ze starszakiem miałam już pobrany
Moja bratowa nie zdążyła odebrać wyników gbs bo zaczęła rodzić pod koniec 35tc. I dostała antybiotyk zapobiegawczo. Później dopiero się dowiedziała, że wynik był ujemny. Więc jeżeli zaczęłabyś rodzić bez wyników to dostaniesz antybiotyk, albo sama sie o niego upomnij i muszą Ci podać.
 
Niby wiem ze mam się nie bac ale na sama myśl skacze mi ciśnienie 🙈 chciałabym to już mieć za sobą i tulić malutka ♥ Zastanawiam się czy mogę poprosić o coś na uspokojenie przed cc?
Tez się nad tym zastanawiałam , ale powiem Ci ze w dniu porodu miałam taki spokoj ze aż się dziwiłam co mi się stało :) a czekałam na cc kilka godzin tyle ze mogłam być razem z mężem wiec super , nogi mi się trzęsły dopiero jak już szlam na sam zabieg ale minął w momencie , naprawdę jestem duża panikara i uważam ze było bardzo ok wiec myśle ze tez się pozytywnie zaskoczysz :) cały zabieg 40 minut ale po 10 już widzisz dziecko wiec słuchasz sobie jak płacze patrzysz jak waza itd i nic cię już nie interesuje :)
 
Gratulacje ! Jak się czujesz po cc ? U nas poród był dzień wcześniej , dochodzę do siebie dalej ale ma wrażenie ze trzeci i czwarty dzień jest gorszy niż drugi , u Ciebie tez tak jest ?
Dziękuję, Tobie też gratuluję☺
U mnie praktycznie jest druga doba po cc,bo rodzilam w nocy. Sam zabieg jest w porządku. Wklucie w kręgosłup trwa chwilę i nie boli. Szybko rozchodzi się uczucie ciepła i dretwienia w ciele. Jest sie zaslonietym w dole, więc nie widać co robia lekarze. Ja z obawą wyczekiwalam cięcia, a po chwili uslyszalam krzyk dziecka, nawet nie wiedzac kiedy to sie stalo 😆 pojawily sie na chwilę mdlosci po zabiegu, dziwne uczucie kiedy przerzucaja lekarze z łóżka operacyjnego na zwykłe łóżko. Po schodzeniu znieczulenia u mnie pojawily sie drgawki i uczucie zimna (dość szybko minęło). Po 7- 8 h następuje zwykle pionizacja i to bylo dla mnie najgorsze. Pierwsze podniesienie sie z łóżka i spacer pod prysznic byly wyzwaniem. Po kolejnych godzinach przeniesli mnie na blok poporodowy. Duzo lekow przeciwbolowych dostaje sie na początku, więc nie jest tak źle. Drugiego dnia bylo lepiej niz pierwszego, ale i tak po nocy albo po dluzszym czasie leżenia ciężko mi sie wstaje. Jednak jak juz sie wstanie to jest lepiej i łatwiej z czasem poruszac się. Nie wiem jak bedzie jutro,ale mam nadzieję, ze lepiej, a nie gorzej🙃 dzisiaj tylko 1 tabletkę ketonalu dostalam i jakoś funkcjonuje. Położne pomagaja z karmieniem, przewijaniem itd.
Natalin, a masz jakies sposoby na szybsze dojście do siebie? U mnie polozne mówią, ze wystarczy chodzenie w wyprostowanej pozycji,dezynfekcja oceniseptem, wietrzenie i trzeba dać troche czasu ranie na zagojenie...
 
Staraszak miał 3,5 kg i 57cm. Gin mówi że przez 2 tyg powinien do 3,200 dobić, o ile będzie chciał posiedzieć tyle. Termin mam na 29 września ale jak do 22 września się nic nie zadzieje to i tak będzie cc

Kurczę, z 2.500g do 3.200g w dwa tygodnie ma nadrobić?
Mój dziś co prawda jest tak mały, jak Twój ,a ja mam już 38tc i mi się wydaje, że jak max do 3kg nadrobi do 40tyg.to będzie cud.
 
reklama
Mama chłopaków ja przy trzecim porodzie dostałam antybiotyk zapobiegawczo bo nie zdążyłam odebrać wyniku (rodziłam w 38tc) wiec zawsze dają. Jeśli zaczniesz rodzic bez tego wyniku to się nie stresuj :)

Luiska no to u mnie tez tak jest z pomiarami, brzuszek mniejszy ale lekarka powiedziała że taka moja uroda ze takie dzieci rodzę , mniejsze po prostu :) ale ja sama jestem drobna ;)
 
Do góry