reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Ja już po wizycie. Moj synuś waży niecałe 3,5 kg. Wszystko jest w porządku. Czop wypadł i mam rozwarcie juz na 4 cm szyjka krótka. Mam czekać tylko na skurcze. Porod powinien nastąpić na dniach i powinien pójść szybko teoretycznie z takim rozwarciem. Ale to już 3 ciąża dlatego tak. W pierwszej zanim miałam 4 cm minęło kilka godzin 🤦‍♀️ także czekam na skurcze😃
trzymam kciuki , powodzenia !
nie dziekuj :D
 
reklama
Drogie Mamy! U mnie termin na 10.09 we wt byłam na usg lekarza zaniepokoily wymiary główki bpd 85,5 hc 308,5 natomiast ac 358,9. Duże dysproporcje między wymiarami głowy i brzucha. Możecie podpowiedzieć jak to wygląda u Was? Ja już odchodzę od zmysłów lekarz zasugerował mikrocefalie.
 
Drogie Mamy! U mnie termin na 10.09 we wt byłam na usg lekarza zaniepokoily wymiary główki bpd 85,5 hc 308,5 natomiast ac 358,9. Duże dysproporcje między wymiarami głowy i brzucha. Możecie podpowiedzieć jak to wygląda u Was? Ja już odchodzę od zmysłów lekarz zasugerował mikrocefalie.
Nie ma co się martwić na zapas i załamywać ja na Twoim miejscu zapisała bym się na cito do jakiegoś dobrego lekarza specjalizującego się w USG który pracuje na najlepszym mozliwym sprzęcie i sprawdziła tę diagnozę. A właśnie wykonywałas usg 3 trymestru? Lekarz tam nie dostrzegł żadnej dysproporcji? Nic go nie zaniepokoilo? 🤔
 
Ja już po wizycie. Moj synuś waży niecałe 3,5 kg. Wszystko jest w porządku. Czop wypadł i mam rozwarcie juz na 4 cm szyjka krótka. Mam czekać tylko na skurcze. Porod powinien nastąpić na dniach i powinien pójść szybko teoretycznie z takim rozwarciem. Ale to już 3 ciąża dlatego tak. W pierwszej zanim miałam 4 cm minęło kilka godzin 🤦‍♀️ także czekam na skurcze😃
No to powodzenia 😍 ;) no może urodzisz z nas pierwsza bo tak wszystkie oczekujemy ja myślałam że może w sierpniu urodzę 😅 ale nic z tego mały siedzi i tak mu wygodnie że nie wiem kiedy za chce wychodzić 🙈 termin na 08.09 i wtedy mam się stawić zaczekają tydzień jeżeli nie urodzę to wywoływanie 🙄tego się boję chciałabym aby samo się zaczęło
 
Termin dopiero na czwartek także czekam cierpliwie. Oby tylko nie było po terminie. Pierwsze dziecko 5 dni przed terminem drugie dzień po terminie A trzecie ??? No niewiadomo.Z tego co wiem to i z rozwarciem można też chodzić. Także ja mam duży dystans do tych wszystkich oznak zbliżającego się porodu. 🙂 jak rodzilam drugie dziecko nie czułam kompletnie nic i zaczęło się nagle żadnych oznak. A teraz rozwarcie, czop, skurcze przepowiadajace i jeszcze mogę urodzić po terminie. Nie ma reguły. Ale nie ukrywam że do środy milo by było urodzić 😁😍
 
A może mi któraś doradzi, bo zapomniałam zapytać lekarza. Czy jeżeli mam planowe przyjęcie do szpitala dzien przed cc to mam stawić się na czczo? Czy nie? Bo mówił, że dzien wczesniej mnie będą badać itd. I zastanawiam się, czy będę mogła cos rano zjesc w domu 😅
 
A może mi któraś doradzi, bo zapomniałam zapytać lekarza. Czy jeżeli mam planowe przyjęcie do szpitala dzien przed cc to mam stawić się na czczo? Czy nie? Bo mówił, że dzien wczesniej mnie będą badać itd. I zastanawiam się, czy będę mogła cos rano zjesc w domu 😅
Nie mam pojęcia 😅 ale moja siostra zaczęła rodzić w 36-37 tyg bardzo źle się czuła w szpitalu okazało się że ma dwa trzy centymetry rozwarcia które ciągle się zwiększa i dziecko pośladkowo ułożone od razu poszła na CC a wcześniej jadła 🙈ale lepiej zadzwoń do szpitala i zapytaj na pewno będą wiedzieć
 
Drogie Mamy! U mnie termin na 10.09 we wt byłam na usg lekarza zaniepokoily wymiary główki bpd 85,5 hc 308,5 natomiast ac 358,9. Duże dysproporcje między wymiarami głowy i brzucha. Możecie podpowiedzieć jak to wygląda u Was? Ja już odchodzę od zmysłów lekarz zasugerował mikrocefalie.

Hej, wcześniej lekarz nic nie zauważył? Przecież termin masz już za tydzień.
U mnie co chwila coś wynajdują, raz kość udowa za krótka, raz brzuszek za mały... ja mam nadzieję, że urodzę zdrowe i "proporcjonalne"dziecko, mimo że z tyłu głowy siedzi ta niepewność, bo lekarze potrafią nastraszyć.
Rozumiem Twój strach i życzę żeby i u Ciebie to był błąd pomiaru.
 
A może mi któraś doradzi, bo zapomniałam zapytać lekarza. Czy jeżeli mam planowe przyjęcie do szpitala dzien przed cc to mam stawić się na czczo? Czy nie? Bo mówił, że dzien wczesniej mnie będą badać itd. I zastanawiam się, czy będę mogła cos rano zjesc w domu 😅
Jak dzień wcześniej to możesz normalnie jeść. Przed cc na pewno nie każą jeść. Chodzi o to że możesz się źle później czuć jak się najesz przed operacją. Przecież nie będą Cię 2 dni trzymać o głodzie 😱 ja bym zjadła normalnie 😃 jakby coś powiedzieliby że masz być na czczo
 
reklama
A może mi któraś doradzi, bo zapomniałam zapytać lekarza. Czy jeżeli mam planowe przyjęcie do szpitala dzien przed cc to mam stawić się na czczo? Czy nie? Bo mówił, że dzien wczesniej mnie będą badać itd. I zastanawiam się, czy będę mogła cos rano zjesc w domu 😅
Ja w poniedziałek mam wizyte też z ustaleniem terminu cc, jak nie zapomnę to zapytam ale z tego co położna mi mówiła to jak zgłaszasz się do szpitala dopiero w dniu cięcia to musisz być na czczo a jak dzień przed to nie. Ale to się jeszcze upewnię w poniedziałek ;) o ile wytrzymam bo w nocy miałam takie skurcze że myślałam że się zaczyna. Przez godzinę mnie męczyło potem ze stresu spac nie mogłam
 
Do góry