reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Dziewczyny, jak bolą Was plecy/lędźwie/biodra/podbrzusze itp., to bierzecie paracetamol? Czy to w ogóle nie pomoże? Bo ja po całym dniu jestem dość obolała w tych okolicach i ulżyłabym sobie chętnie.
 
reklama
Dziewczyny, jak bolą Was plecy/lędźwie/biodra/podbrzusze itp., to bierzecie paracetamol? Czy to w ogóle nie pomoże? Bo ja po całym dniu jestem dość obolała w tych okolicach i ulżyłabym sobie chętnie.
Ja szczerze mówiąc od początku ciąży ani razu nie wzięłam żadnego leku przeciwbólowego czy nospy 🙂 z tego co wiem to można moja znajoma brała ale nie pod koniec ciąży mi też lekarz powiedział że w razie co można wziąć ale lepiej zapytać lekarza mi zostało kilka dni i ból pleców idący przez krocze i uda ciężko wytrzymać szczególnie w nocy ale przy końcówce ciąży chyba tak już jest przynajmniej u mnie boli wszystko i myślę że taki lek mało co pomoże 😏 ale damy radę 😍
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, ile opakowań podkładów poporodowych bierzecie ze sobą do szpitala? I majtek jednorazowych?
Ja wzięłam jedno niepełne opakowanie, u mnie w szpitalu mają i dają podkłady. Do tego te maty pod pupę 5szt i gacie siatkowe mam 2 opak czyli 4 szt i 7 szt bawełnianych z wysokim stanem. Ja w takich sytuacjach gacie zmieniam 2-3 razy dziennie nawet więc wolę mieć za dużo niż za mało.

Dziewczyny, jak bolą Was plecy/lędźwie/biodra/podbrzusze itp., to bierzecie paracetamol? Czy to w ogóle nie pomoże? Bo ja po całym dniu jestem dość obolała w tych okolicach i ulżyłabym sobie chętnie.

Ja pytałam gina o to co jak boli mnie głowa czy właśnie krzyż - mówi że można brać tylko bez przegięcia. Biorę jeden Apap przed snem i to na tyle no i nie codziennie tylko jak już dochodzę do szaleństwa ze zmęczenia bólem.
 
Ja podkładów na łóżko biorę jedna paczkę, szpital daje więcej jak potrzeba. Podpasek poporodowych biorę trzy paczki, w razie czego mąż dowiezie - tego idzie mnóstwo a pamietam ze w szpitalu niechetnie dawali, nie pakuje więcej bo po prostu nie mam miejsca w torbie one dużo zajmują.. Majtek biore 4 pary.
 
Ja podkładów na łóżko biorę jedna paczkę, szpital daje więcej jak potrzeba. Podpasek poporodowych biorę trzy paczki, w razie czego mąż dowiezie - tego idzie mnóstwo a pamietam ze w szpitalu niechetnie dawali, nie pakuje więcej bo po prostu nie mam miejsca w torbie one dużo zajmują.. Majtek biore 4 pary.
Ja mam majtek 6 sztuk, podkładów też 3 paczki też mi szło tego dużo pamiętam A w szpitalu nie dawali. Wolę żeby zostało niż jak ma zabraknąć. Nie ma u nas odwiedzin więc nie wiem czy ktoś coś może mi przynieść.
 
Ja mam majtek 6 sztuk, podkładów też 3 paczki też mi szło tego dużo pamiętam A w szpitalu nie dawali. Wolę żeby zostało niż jak ma zabraknąć. Nie ma u nas odwiedzin więc nie wiem czy ktoś coś może mi przynieść.
W dwóch najbliższych mi szpitalach jest zakaz wejść itd ale jeśli chodzi o przyniesienie rzeczy to - zapakować w torbę zapinaną albo zawiązać pakunek do przekazania, podpisać imię nazwisko, oddział i numer pokoju, no i pacjentka informuje na oddziale że paczka przekazana ochronie/kontroli na wejściu i ktoś odbiera albo roznoszą właśnie po szpitalu. Nie mogą nam tego zabronić.

Jak leżałam na patologii ciąży w upale 32*C mąż przywiózł mi wiatrak stojący bo myślałam, że zdechnę w duchocie i przywieźli go na 4pietro bez problemu z innymi paczkami😉
 
Dziewczyny, jak bolą Was plecy/lędźwie/biodra/podbrzusze itp., to bierzecie paracetamol? Czy to w ogóle nie pomoże? Bo ja po całym dniu jestem dość obolała w tych okolicach i ulżyłabym sobie chętnie.
[/QUOTE
Ja od początku ciąży też niczego nie brałam, niby paracetamol można ale na mnie jakoś on nigdy nie działał więc jak mam migrenę albo bolą plecy,nogi to kładę się do łóżka i odpoczywam :)
 
Dziewczyny, ile opakowań podkładów poporodowych bierzecie ze sobą do szpitala? I majtek jednorazowych?
Ja ze starszakiem dostawałam podkłady poporodowe od szpitala, codziennie położna przynosiła każdej jedną paczkę nowych, podklady na łóżko też salowe co rano przynosiły. Ale wtedy rodziłam w innym szpitalu :p w tym podobno mniej chętni do rozdawania ale też dają :p musze się dowiedzieć co i ile mam wziąć, mam spakowane 2 paczki podkładów dla mnie i kilka sztuk podkładów na łóżko, ale może lepiej cała paczek włożę :) majtki kupiłam w paczce 3 sztuki i tyle biorę ;)
 
reklama
U nas też nie ma odwiedzin w żadnym szpitalu ale można zostawić coś u położnych i one przekażą :) ja sama jadę do szpitala więc jedna torba to max jaki biorę nie będę dźwigać więcej zwłaszcza ze skurczami.. mam tylko nadzieję że nie trzeba rodzić w maseczkach? Jak jest u Was? A później na oddziale?
 
Do góry