reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Doskonale Cię rozumiem też miałam duża zmianę 5x6 cm również mam nadzieję że będę mogła normalnie karmić ta piersią. Wycieli mi to z marginesem nie dość że pierś już znieksztalcona to w dodatku sporo mniejsza. Zawsze była mniejsza to jeszcze ją okroili. Ale najważniejsze że to nie był rak 😱 teraz się cieszmy naszym stanem i myślimy tylko o naszych malenstwach które niedługo będziemy tulić. Po tej sytuacji długo nie mogłam dojść do siebie psychicznie tak się bałam. Ale już jest ok. Zdrówka dla wszystkich mam i ich dzieci bo naprawdę nie ma w życiu nic cenniejszego ❤
Ja nie zauważyłam dysproporcji narazie. Pewnie to przez ciążę 🤔 mnie to chyba bez marginesu usunęli z racji tego że biopsja wykluczyła złośliwość. Blizne mam na około brodawki, która teraz wiadomo mocno sciemniala, to tak się nie rzuca w oczy. No właśnie cieszmy się że to nie rak. I że w ogóle jeszcze te piersi mamy, jakie by nie byly, bo usunięcie całej by bylo dopiero przykre 🙈 I takie problemy dopiero uświadamiają nam co tak naprawdę w życiu się liczy. I że jak jest zdrowie to cała reszta jakoś się ułoży 😘
 
reklama
Nie bój się znieczulenia ogólnego to też już przezylam 🙂 rok temu przeszłam operację piersi. Wymacalam sobie guza A że moja mama miała 2 razy raka piersi to jestem w grupie podwyższonego ryzyka. Mialam biopsje która nie wykluczyla jednoznacznie ze zmianą nie jest nowotworowa i przeszłam operację 3 pazdziernika. Boże dziewczyny co ja przezylam przez 5 miesięcy myślałam że umieram na szczęście zmiana okazała się lagodna ale mogla się zezlosliwic dlatego wycieli. Po znieczuleniu ogólnym czułam się dobrze. Zasypiasz niewiadomo kiedy 😉 obudziłam się i nic mi nie było tylko okropnie mnie bolała pierś miałam duża ranę. Dziewczyny badajcie piersi to naprawdę bardzo ważne. Raz w roku albo chociaż na 2 lata usg. Szczególnie jak skończycie karmić. Karmienie piersią nie chroni od raka piersi to jest mit. Moja mama nas urodziła 4. Dodam że mam 31 lat guza wymacalam w wieku 30.
Położna mnie ostatnio nastraszyła znowu tym znieczuleniem i stwierdziła żebym próbowała namówić gina na zewnatrzoponowe to jej powiedziałam że jak mi płytki spadną to nic nie poradzę. Staram się myśleć pozytywnie ale chyba coraz większy stres mnie dopada :p
 
Położna mnie ostatnio nastraszyła znowu tym znieczuleniem i stwierdziła żebym próbowała namówić gina na zewnatrzoponowe to jej powiedziałam że jak mi płytki spadną to nic nie poradzę. Staram się myśleć pozytywnie ale chyba coraz większy stres mnie dopada :p
Ja też się bałam tego znieczulenia.
Położna mnie ostatnio nastraszyła znowu tym znieczuleniem i stwierdziła żebym próbowała namówić gina na zewnatrzoponowe to jej powiedziałam że jak mi płytki spadną to nic nie poradzę. Staram się myśleć pozytywnie ale chyba coraz większy stres mnie dopada :p
Nie bój się wszystko będzie dobrze zobaczysz. Pocieszające że nie będziesz czuć tych okropnych boli co my rodzące sn😁
 
Mama_chlopakow, Wierze że masz stresa 🙈 mnie też już coraz bardziej dopada. Czas pędzi, jak szalony, a jak piszecie- każdy poród jest inny i ciężko przewidzieć, jak będzie. Tak czy siak, urodzić trzeba, pot i łzy pewnie nas nie ominą :)

Ewelina, Machon, takie młode jesteście, a tyle już przeszłyście 😯 silne babki z Was!
 
Gumka chyba Ty pytałaś o rozwarcie, mam nadzieje ze nie pomyliłam osób ;) ja w pierwszej ciazy dowiedziałam się ze mam 3cm rozwarcia 4 września a urodziłam 26tego i to był porod po terminie wywoływany.. ;)
 
Gumka chyba Ty pytałaś o rozwarcie, mam nadzieje ze nie pomyliłam osób ;) ja w pierwszej ciazy dowiedziałam się ze mam 3cm rozwarcia 4 września a urodziłam 26tego i to był porod po terminie wywoływany.. ;)
Trochę mnie uspokoilas 😁 bo w poprzedniej ciąży dowiedziałam się o 17 godz że mam 2cm a o 20 godz byłam już na porodowce😉
 
Gunka ciekawe jak będzie tym razem :D jestem ciekawa czy u mnie już coś się dzieje, w poniedziałek się dowiem :)
 
My czekamy któraś już po ? :oops: termin na 8 września jeszcze 6 dni ale synek nie ma na razie ochoty wychodzić moja mama rodziła zawsze do 40 tygodnia a u nas zaraz 41 i nic chciałabym już urodzić 😅 ale dzieci rodzą się kiedy chcą więc czekamy
 
reklama
Dziewczyny, ile opakowań podkładów poporodowych bierzecie ze sobą do szpitala? I majtek jednorazowych?
Ja wzięłam dwa opakowania podkładów a majtek dwie sztuki myślę że wystarczy do szpitala tam jesteś 2-3 dni jak wszystko jest z wami dobrze . Ale jak weźmiesz więcej sztuk to i tak użyjesz mój lekarz zaleca po porodzie nosić wyłącznie takie majteczki przez jakiś czas szybciej się goi i wietrzy szczególnie po cesarskim cięciu bo siostra i szwagierka po cesarkach ale przy naturalnym również ;) warto pamiętać o podkładach higienicznych szwagierka nie wzięła i łóżko przesiąkło powodzenia 😘
 
Ostatnia edycja:
Do góry