reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

A o ile za krótka ta kość udowa? Miałaś robione wcześniej testy pappa i nifty? Pewnie wszystko będzie dobrze ale 2200 to jednak troszkę mało jak na 36 tydzien

Nie mialam robionych tych badań. U mnie od 28tyg.zaczelo cos niepasować lekarce (za niska waga dziecka) i wyslala mnie do szpitala na usg doppler, ktore mam od 29tyg.regularnie. I doppler (przepływy) zawsze były super i są do teraz.
Także hipotrofie podejrzewają już od tamtego czasu. Ale mały w 2.5tyg urósł 500g. Także rośnie i to ważne. Ale caly czas mowili ze brzuszek mały. A dziś mi nowa lekarka wyskoczyła z tym udem. Tak nagle po chyba 10 usg ,od poczatku licząc. Ale dziwi mnie jedno- mówi że dziecko małe ale proporcjolane, ale za krótka kość udowa? Niby o 2tyg.za mała
 
reklama
Nie mialam robionych tych badań. U mnie od 28tyg.zaczelo cos niepasować lekarce (za niska waga dziecka) i wyslala mnie do szpitala na usg doppler, ktore mam od 29tyg.regularnie. I doppler (przepływy) zawsze były super i są do teraz.
Także hipotrofie podejrzewają już od tamtego czasu. Ale mały w 2.5tyg urósł 500g. Także rośnie i to ważne. Ale caly czas mowili ze brzuszek mały. A dziś mi nowa lekarka wyskoczyła z tym udem. Tak nagle po chyba 10 usg ,od poczatku licząc. Ale dziwi mnie jedno- mówi że dziecko małe ale proporcjolane, ale za krótka kość udowa? Niby o 2tyg.za mała
Moim zdaniem 2tyg do tyłu to jeszcze nie taka tragedia. Teraz jak sprawdzalam moje usg z czwartku też mi wychodzi kość udowa na tydzien do tyłu. A jeszcze wcześniejsze usg też pokazywało że za mała o 2tyg. Lekarka mi nic nie mowiła
 
Nie mialam robionych tych badań. U mnie od 28tyg.zaczelo cos niepasować lekarce (za niska waga dziecka) i wyslala mnie do szpitala na usg doppler, ktore mam od 29tyg.regularnie. I doppler (przepływy) zawsze były super i są do teraz.
Także hipotrofie podejrzewają już od tamtego czasu. Ale mały w 2.5tyg urósł 500g. Także rośnie i to ważne. Ale caly czas mowili ze brzuszek mały. A dziś mi nowa lekarka wyskoczyła z tym udem. Tak nagle po chyba 10 usg ,od poczatku licząc. Ale dziwi mnie jedno- mówi że dziecko małe ale proporcjolane, ale za krótka kość udowa? Niby o 2tyg.za mała
2 tygodnie to faktycznie nie jest dużo. Myślę że wszystko będzie dobrze. Jakby jakieś inne parametry się nie zgadzaly to byłby problem A tak to bym się tym zbytnio nie martwiła. Dziecko przybiera na wadze to jest najważniejsze. A gdzie mieszkasz w Holandii ?
 
2 tygodnie to faktycznie nie jest dużo. Myślę że wszystko będzie dobrze. Jakby jakieś inne parametry się nie zgadzaly to byłby problem A tak to bym się tym zbytnio nie martwiła. Dziecko przybiera na wadze to jest najważniejsze. A gdzie mieszkasz w Holandii ?

Mieszkam w Niemczech. Przejrzałam poprzednie wyniki z usg i tam ta kość udowa zawsze była mniejsza, ale mniejsze wyniki wszystkie są, no bo dziecko małe. Także nie wiem,czemu nagle ona uczepiła się tej kości. Pozostali dwaj lekarze nic nie mowili na poprzednich badaniach, tylko że chudy. A ona dziś mi mówi, że też bedzie krótki. A3tyg temu moja gin mierzyła i wychodziło, że długość dziecka normalna, taka jak trzeba.
Oszaleje zanim urodze. Teraz się boję, że mały ma jakąś chorobe 🙈🙈🙈😥
 
Mieszkam w Niemczech. Przejrzałam poprzednie wyniki z usg i tam ta kość udowa zawsze była mniejsza, ale mniejsze wyniki wszystkie są, no bo dziecko małe. Także nie wiem,czemu nagle ona uczepiła się tej kości. Pozostali dwaj lekarze nic nie mowili na poprzednich badaniach, tylko że chudy. A ona dziś mi mówi, że też bedzie krótki. A3tyg temu moja gin mierzyła i wychodziło, że długość dziecka normalna, taka jak trzeba.
Oszaleje zanim urodze. Teraz się boję, że mały ma jakąś chorobe 🙈🙈🙈😥
Napewno jest wszystko wporzadku. Może poprostu urodzi się mniejszy. Nie wszystkie dzieci rodzą się duże. Mój też w 32+1 ważył 2240 a teraz jak byłam w 34+4 to miał 2430. Czyli w 2 i pół tyg przybrał niecałe 200g. Ale lekarka powiedziała że jest to norma.
 
Mieszkam w Niemczech. Przejrzałam poprzednie wyniki z usg i tam ta kość udowa zawsze była mniejsza, ale mniejsze wyniki wszystkie są, no bo dziecko małe. Także nie wiem,czemu nagle ona uczepiła się tej kości. Pozostali dwaj lekarze nic nie mowili na poprzednich badaniach, tylko że chudy. A ona dziś mi mówi, że też bedzie krótki. A3tyg temu moja gin mierzyła i wychodziło, że długość dziecka normalna, taka jak trzeba.
Oszaleje zanim urodze. Teraz się boję, że mały ma jakąś chorobe 🙈🙈🙈😥
Nie martw się, po prostu może taka jego uroda, że będzie mniejszy. Nie każde dziecko musi być duże ❤
 
Mieszkam w Niemczech. Przejrzałam poprzednie wyniki z usg i tam ta kość udowa zawsze była mniejsza, ale mniejsze wyniki wszystkie są, no bo dziecko małe. Także nie wiem,czemu nagle ona uczepiła się tej kości. Pozostali dwaj lekarze nic nie mowili na poprzednich badaniach, tylko że chudy. A ona dziś mi mówi, że też bedzie krótki. A3tyg temu moja gin mierzyła i wychodziło, że długość dziecka normalna, taka jak trzeba.
Oszaleje zanim urodze. Teraz się boję, że mały ma jakąś chorobe 🙈🙈🙈😥
Nawet tak nie myśl! My mamy tak już mamy że się zamartwiamy na zapas... Jakby bylo dziecko chore już byś o tym wiedziała. Wszystko jest ok będzie tylko troszkę mniejsze i to trzeba się cieszyć będzie lżejszy poród 😁 lekarze wiedzą co robią nie bądźmy od nich mądrzejsi. Jeśli mówią że jest ok to jest ok. Dużo spokoju Ci życzę i oszczędzaj się na poród 😘
 
Luiska a brzuszek się wyrównał? 2 tygodnie to nie jest duża różnica zwłaszcza ze mogła cos źle zmierzyć.. to tylko sprzęt pamiętaj, najważniejsze ze dziecko rośnie! Nie mówili nic żeby Cię zostawić w szpitalu? Na pocieszenie dodam ze mój syn się urodził w 38+3dni i ważył 2200g mały ale zdrowy, pamietaj ze każdy czlowiek jest inny, jedni Się rodzą 2 kg a inni 5kg.. do porodu jeszcze dużo czasu jak osiągnie wagę ponad 2,5kg (nie wiele mu brakuje) to już nie będzie hipotrofii :)
 
Luiska a brzuszek się wyrównał? 2 tygodnie to nie jest duża różnica zwłaszcza ze mogła cos źle zmierzyć.. to tylko sprzęt pamiętaj, najważniejsze ze dziecko rośnie! Nie mówili nic żeby Cię zostawić w szpitalu? Na pocieszenie dodam ze mój syn się urodził w 38+3dni i ważył 2200g mały ale zdrowy, pamietaj ze każdy czlowiek jest inny, jedni Się rodzą 2 kg a inni 5kg.. do porodu jeszcze dużo czasu jak osiągnie wagę ponad 2,5kg (nie wiele mu brakuje) to już nie będzie hipotrofii :)
Też jestem tego zdania😉 najważniejsze że przybiera a to że będzie mniejsze to nic nie znaczy. Nadrobi szybko po porodzie😉

Sopek
A u ciebie co się okazało?
 
reklama
Gumka ja mam wizytę w czwartek , mam malutki brzuch wiec nastawiam się ze znów Będzie małe dziecko, ale ja sama jestem szczupła.. i nie wysoka 160cm ..
 
Do góry