reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Też uważam że to jest skandal! Na co idą te nasze podatki.. Nie jestem fanką częstego usg ale kurcze te pierwsze miesiące są zawsze ryzykowne, człowiek się nakręca, chce wiedzieć... Właśnie wczoraj miałam klientke, która o poronieniu dowiedziała się na swoim pierwszym usg w 12tyg... Od 3 tyg nosiła w sobie martwy płód... Cialo zachowywało się jakby dalej było w ciąży więc nic nie podejrzewała. Taki bezsens...
Ja aż się boję. Od dnia kiedy się dowiedziałam pokochałam moją malutką fasolkę ❤️
 
reklama
Kurczę dziewczyny, po wizycie w toalecie zobaczyłam troszeczkę krwi na papierze... żadnych boli, czuję się dobrze, ale oczywiście już się zmartwilam:/
 
nie wiem o co chodzi ale zazwyczaj to kobiety chcą iść wcześniej do lekarza, by sprawdzić czy wszystko ok. Nie rozumiem czemu lekarz nie miałby jej wtedy przyjąć.

Ponadto wizyta u ginekologa i prowadzenie ciąży jest w Polsce darmowe i nikt nikogo nie zmusza by chodził prywatnie...

Uważm, że teraz nastały czasy wizyt w 6-7 tygodniu i badania bety nie dal pieniezy, a dlatego że coraz więcej słyszy się o poronieniach i niepłodności.
Zgadzam się, z tobą. Mnie na przykład bardzo podoba się to, że w Polsce kobieta w ciąży jest pod opieką lekarza jak najwcześniej i uważam, że inne kraje mogłyby się od nas tego uczyć. Wczesna opieka przede wszystkim zapewnia matce komfort psychiczny. A poza tym nie oszukujmy się, są kobiety, które wymagają np. podawania progesteronu od samego początku ciąży, dzięki temu mają szansę zostać mamą. A przy takim podejściu jak w innych krajach nigdy nie miałyby takie szansy.

Któraś też napisała, że ciąża to nie patologia, pewnie, że nie, ale stan wyjątkowy, bo toczy się tu często "walka" o maleństwo, które zależne jest od wszystkich matki, lekarza. I każda kobieta powinna mieć prawo być pod opieką lekarza.

W Polsce jest możliwe aby ciążę prowadziła położna, podobno to prawo już funkcjonuje, ale nie spotkałam się osobiście z tym aby ktoś z tego korzystał.
 

Zgadzam się, z tobą. Mnie na przykład bardzo podoba się to, że w Polsce kobieta w ciąży jest pod opieką lekarza jak najwcześniej i uważam, że inne kraje mogłyby się od nas tego uczyć. Wczesna opieka przede wszystkim zapewnia matce komfort psychiczny. A poza tym nie oszukujmy się, są kobiety, które wymagają np. podawania progesteronu od samego początku ciąży, dzięki temu mają szansę zostać mamą. A przy takim podejściu jak w innych krajach nigdy nie miałyby takie szansy.

Któraś też napisała, że ciąża to nie patologia, pewnie, że nie, ale stan wyjątkowy, bo toczy się tu często "walka" o maleństwo, które zależne jest od wszystkich matki, lekarza. I każda kobieta powinna mieć prawo być pod opieką lekarza.

W Polsce jest możliwe aby ciążę prowadziła położna, podobno to prawo już funkcjonuje, ale nie spotkałam się osobiście z tym aby ktoś z tego korzystał.
Uważam dokładnie tak samo 👍🏻👍🏻
 
reklama
nie wiem o co chodzi ale zazwyczaj to kobiety chcą iść wcześniej do lekarza, by sprawdzić czy wszystko ok. Nie rozumiem czemu lekarz nie miałby jej wtedy przyjąć.

Ponadto wizyta u ginekologa i prowadzenie ciąży jest w Polsce darmowe i nikt nikogo nie zmusza by chodził prywatnie...

Uważm, że teraz nastały czasy wizyt w 6-7 tygodniu i badania bety nie dal pieniezy, a dlatego że coraz więcej słyszy się o poronieniach i niepłodności.
Panstwowo tak, ale termin wizyty za 2 miesiące...
 
Do góry