reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2019

reklama
Też się cieszyłam, że mam już 2 trymestr, a aplikacja mi pokazuje, że 2 trymestr zaczyna się w 15 tygodniu 14+0Zobacz załącznik 949691
U mnie z OM też 08.09, a z USG 04.09. Ja ustawiłam sobie aplikację na termin wg USG, bo taki mam w karcie ciąży wpisany i pokazuje mi już 2 trymestr (14+2). Także 2 dni jeszcze tylko przed Tobą i wskoczysz w II trymestr:)
 
Dobrze, że ja nie muszę się zastanawiać gdzie rodzić bo mam 1 szpital w mieście [emoji14] Opinie są naprawdę różne na temat opieki, aczkolwiek jakoś wytrzymam, najważniejsze, że jest świetny oddział neonatologiczny w razie W.
Co do wózków ja raczej kupie 2w1, chyba, że 3w1 z porządnym fotelikiem :) i mam parę swoich typów, właśnie Bebetto Torino Si, Bresso Premium Class, Junamo diamond, Adamex Reggio lub Luciano. Więc potem będę już raczej z tych coś na żywo wybierać :) Chcemy czarno złoty więc to chyba wszystkie ładniejsze jakie znalazłam [emoji14] No i teraz żelowe koła są lepsze niż pompowane bo mają takie same właściwości, ale ich nie przebijesz ;)
Aaa właśnie, że nie... Tzn zależy gdzie wózek głównie będzie jeździł... Jeżeli typowe miasto czyli chodniki to żelowe koła są ok... Jeśli w planach są częściej dziury czy ścieżki leśne zdecydowanie koła pompowane.. (doradzał nam spec od wózków w sklepie)
P. S. Poza żelowymi, piankowymi i pompowanymi kołami wchodzą teraz na rynek jakieś nowe żelowe z przestrzenią powietrzną (czy jakoś tak) .. Ale nic na ich temat nie mógł powiedzieć ze względu na brak badań podczas ścieralności...
 
To się człowiek zawsze czegoś nowego dowie :-) Nie wiedziałam, że tak jest. Myślałam, że zawsze jakoś tak się układa, że się rodzi ze swoim lekarzem.
Wolałabym SN, wiadomo. A szpital tak po prostu można sobie jakikolwiek w Polsce wybrać? Jak to się odbywa?
To chyba zależy od szpitala. Ja jak rodziłam, co prawda 8 lat temu, to sama położna była tylko na początku, a później przez cały poród był lekarz i jeszcze trafiłam na mojego prowadzącego. Teraz będę rodzić w innym szpitalu, bo zmieniłam lekarza, ale już rozmawiałam z nim na ten temat i mówi, że w tym szpitalu w którym planuję rodzić lekarz też jest przy porodzie.
 
Co do wózków to ja oglądałam anex sport na żywo i jako że wizualnie mi się podoba to prowadziło mi się go fatalnie ale zwrócił moją uwagę wózek tako junama diamond po prostu cudo i teraz mam dylemat między tym tako a bebetto Torino chodź bebetto jeszcze nie miałam okazji prowadzić to pójdę za jakiś miesiąc do innego sklepu może tam będzie gdzieś ten model :)
A kupić chce dopiero lipiec sierpień więc mam jeszcze czas :) ale chciałabym kupić sama gondolę bo spacerówki z zestawów są fatalne :)

Ja mam Bebetto Torino po córce i prowadzi się bardzo fajnie :)

Jestem po wizycie -Bobo ma CRL 4,75 cm , macha rękami i nogami
emoji1.png
nawet jest większe niz wg OM
Ufff co za ulga , a bylo duże opóźnienie bo dr utknęła w korku z powodu wypadku Zobacz załącznik 949749

Gratuluję!
 
@asiek08 no właśnie ja mówię o tej technologi żelowych kół, które są już zastępstwem dla pompowanych, różnie się nazywają w zależności od producentów :)
 
Przy moim porodzie w zasadzie była tylko położna, lekarka, młoda rezydentka decydowała o oksy i badała raz na jakiś czas. Jak sie zaczęły parte to byla już cały czas z położną bo jedna leżała mi na brzuchu i wypychała dziecko jak się zaklinowała w kanale. Głównego lekarza widzialam (to dużo powiedziane bo mialam zamkniete oczy) jak przyszedl i powiedział "cewnik i kleszcze" a jak powiedzialam ze nie chce to skomentował że on mnie o zdanie nie pyta (oczywiście miał racje) ale jak poszedł sie ubrać to tak sie zaparłam z tych nerwów że urodziłam [emoji28]

Ja już pisałam że z anexa sporta jestem bardzo zadowolona [emoji4]
 
Anexy podobno dobra firma, porządne wózki, gdyby tylko mieli złoto czarny :p no i widzę, że gondola dość wąska.
 
reklama
Jpdl... Mnie ta cała procedura porodu przeraża trochę. Ostatnio na Instagramie znalazłam taki profil empoweredbirthproject ze zdjęciami i filmikami z porodów bez cenzury. Staram się oglądać czasami, ale jeszcze chyba nie zdarzyło mi się oczu nie przymknąć, a generalnie rany i krew mnie nie ruszają za mocno nigdy. Mega wzruszające, ale jednocześnie trochę...jakby to delikatnie ująć...takie surowe i mocne [emoji23]
Ale znowu pocieszam się tym, że moja siostra dała radę, a ona się panicznie boi igieł, na widok krwi jej się słabo robi a kiedyś jak miała jelitówkę i wymiotowała, to dzwoniła do mnie z płaczem, że ona nie wie co się dzieje haha.
 
Do góry