reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2019

Jeszcze info od mamygin
20190307_215051.jpeg
 
reklama
Nie uważam za paranoje tego ze do 20 tygodnia dziecko wazy najwyżej 500g wiec ten kto przytył to przytył nie ze względu na ciąże tylko na obrzarstwo i mit ze w ciąży należy jesc za dwóch.
Dziecko do 20 tygodnia praktycznie nie wazy dlatego waga kobiety powinna się nie zmienić.
Rozumiem ze dla niektórych ciąża to pretekst do obrzarstwa a potem się dziwią ze 30 kg na plusie.
Może niektóre kobiety dobrze się czuja z wielkim brzuchem i spuchniętymi nogami ja jednak wole trzymać się zdrowego żywienia żeby nie wyglądać jak wieloryb
Myślę, że to nie do końca tak jest... Główny wpływ mają tutaj indywidualne predyspozycje organizmu i może też geny. Tak samo jest z rozstępami i innymi dolegliwościami.
Moja siostra dosłownie żarła na potęgę. Przytyła tylko 11 kg. Koleżanka z pracy mająca fioła na punkcie swojego wyglądu jadła jak ptaszek i ćwiczyła. I ona przytyła 25 kg!!!
 
No teraz przesadzilas.
A to przepraszam sama sobie te nogi nadmuchalam? Przy cukrzycy nie jadlam prawie nic! I ktos taki mi powie ze sie musialam obzerac ze przytylam?
Fatycznie obzeralam sie pół jabłkiem i jogurtem naturalnym codziennie przez pół roku na sniadania bo tylko po tym nie mialam cukru 150.
Gratuluję taktu.
To moja trzecia ciąża nie jestem pierworódka która nie wie co mówi. Sama dużo przytyłam w pierwszej ciąży i dlatego chce uniknąć popełnionych błędów. Nie wiem jak to jest z cukrzyca bo nie mam ale 30 kg wody to tez coś nie tak. Nie jedząc przytyć 30 kg to naprawdę bym się przestraszyła.
 
To moja trzecia ciąża nie jestem pierworódka która nie wie co mówi. Sama dużo przytyłam w pierwszej ciąży i dlatego chce uniknąć popełnionych błędów. Nie wiem jak to jest z cukrzyca bo nie mam ale 30 kg wody to tez coś nie tak. Nie jedząc przytyć 30 kg to naprawdę bym się przestraszyła.

Dziewczyno nie wiesz co mowisz.
Nie jestes moim lekarzem i nic nie wiesz o moim zdrowiu i o tym co przechodziłam w pierwszej ciąży. przytylam 18 kg a nie 30. Gdybym zarla jak glupia to bym nie schudla 25 kilo po porodzie w 3 mce. Mialam tyle wody ze po.porodzie budzilam sie w mokrym łóżku jakby ktos wiadro wody wylal. Mialam rozne problemy zdrowotne. I mysisz ze co ze sie nie balam o moje dziecko? Ze nie bylam przestraszona?
Dlatego nie pisz ze trzeba zrec zeby tyle przytyc bo to krzywdzi wiele kobiet.
Jeszcze raz gratuluje taktu i wyczucia.
 
Ja sie czuje absoultnie urazona wypowiedzią @czarnulka28.
Każdy ma prawo do swojego zdania.
Właśnie otyłość często jest powodem nawet problemów z zajściem w ciąże a potem jej donoszenia. Mam znajoma która podchodziła do in vitro bo w ciąże nie mogła zajść a problemem była właśnie otyłość. A potem w ciąży laska na śniadanie 3 paki popite szejkiem no super takie coś uważam za niesmaczne
 
Szwagierka jadła mało, a wody w organizmie 20 kg tak puchła i nawet leki nie pomagały... Zależy od organizmu według mnie. Ja schudłam 600g od ostatniej wizyty 3 tyg temu a nie powiem że nie jadlam pizzy , maka 3x itp jadłam i co? Schudłam ehh....
 
Faktycznie mam koleżanki, które rzucały tekstem ze teraz jak są w ciąży to mogą jeść wszystko... I obzarstwo wręcz level hard a po ciąży płacz...
ALE!
Są też dziewczyny, które jedzą normalnie i tyja. Nie widzę w tym nic dziwnego...takie uroki ciąży...
Sama jestem osobą, która raz na miesiąc wskoczy do Maca na 2forYou[emoji23]... I wręcz sądzę, że dla zdrowia psychicznego to nic złego niż być całe życie na salatkach.. Co gorsza BROŃ BOŻE glodzenie się.
Na codzien nie jadam praktycznie wcale słodyczy, wcinam warzywka, owocki i pije wode. Tak było przed ciąża i w ciąży... Moje dzieci również tak jedzą.
Jak przytyje więcej niż planuje to trudno się mówi, decydując się na dziecko jestem świadoma zachodzących zmian w moim ciele... Później będzie po prostu więcej pracy na podlodze z ciezarkami[emoji23][emoji123]
 
reklama
Dziewczyno nie wiesz co mowisz.
Nie jestes moim lekarzem i nic nie wiesz o moim zdrowiu i o tym co przechodziłam w pierwszej ciąży. przytylam 18 kg a nie 30. Gdybym zarla jak glupia to bym nie schudla 25 kilo po porodzie w 3 mce. Mialam tyle wody ze po.porodzie budzilam sie w mokrym łóżku jakby ktos wiadro wody wylal. Mialam rozne problemy zdrowotne. I mysisz ze co ze sie nie balam o moje dziecko? Ze nie bylam przestraszona?
Dlatego nie pisz ze trzeba zrec zeby tyle przytyc bo to krzywdzi wiele kobiet.
Jeszcze raz gratuluje taktu i wyczucia.
Rozumiem ze masz problem. Ale jak nie pisałam o cukrzycy bo nic o niej nie wiem. Tylko o świadomym obrzarstwie i zdrowym odżywianiu
 
Do góry