reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2019

Ja znowu nie mam problemów z cera, powiedzialabym nawet że jest lepiej jak przed ciąża [emoji16] w poprzedniej było tak samo... :) Ale nie wiem czy ma to związek z tym kto mieszka w brzuszku [emoji3] bo też mam w domu córkę [emoji39]
 
reklama
Ja właśnie tego się boję.. Mam umowe od 02.02.2019.. I chcialabym juz teraz iść na L4 bo jak za dużo latam w ciągu dnia to wieczorem strasznie mnie brzuch ciągnie... Co prawda wcześniej pracowalam przez 3lata w jednej firmie i w grudniu dalam wypowiedzenie bo wiedziałam, ze bede zmieniać pracę aczkolwiek też na pół etatu.
Boję się trochę, że się doczepia.. Miesiąc przerwy mam pomiędzy umowami. [emoji849]

@czarnulka28 kurcze to różnie, czasami 2 razy w tygodniu a zazwyczaj raz.. Popsikam na szybko glownie twarz i dekold i jakos jest oki[emoji4][emoji6]
ale jak to? Mogą sobie ot tak nie wypłacić ci zusu, bo stwierdzą, ze oszukujesz? Ale dowodów nie maja, to z jakiej racji?
 
Olix też mam syfy a wyjątkowo nie robię makijażu więc powinno być lepiej więc mam podobnie jak Ty. Ale ja to mam od słodyczy [emoji85]

Martitka ja w poprzedniej ciazy też tyle czekałam, tj ponad tydzień.
 
Też zastanawiam się na tym testem PAPPa, mam to bezpłatnie że względu na wiek ale jeżeli usg będzie ok to nie wiem czy zrobię, czytałam że to statystyki i że są zakłamane i tylko niepotrzebny stres jest a ja raczej tego nie potrzebuje :hmm:
Przyszedł do mnie detektor tętna płodu i wiecie co ja nie wiem czy ja nie umiem słuchać czy jeszcze za wcześnie... opcje że coś nie tak nawet nie dopuszczam do mysli;-) ;) ktoś tu pisał że w 9 tygodniu usłyszał no to ja 11t2d wie możliwe z3 ciężko zlokalizować jeszcze...
Spokojnie. Piszą, ze od 12 można coś usłyszeć, ale trzeba czekać. Na spokojnie ;)
 
wlasnie dziwi mnie, gdy czytam takie posty. Bo ja nie mam ani 1 pryszcza, cera jak przed ciążą. Raz właściwie miałam pryszcza, ale to chwile po tym jak zjadłam pączka, zawsze po słodkim mi cos wyskakuje. Ale to był 1 dzień, 1 pryszcz. Takze bardzo współczuję. Chociaz, ja np. Zamiast tego mam wlasnie opryszczke na ustach. Niedużą, ale jednak.
Zazdroszczę! [emoji3590]
Co do opryszczki to też już "zaliczyłam" jakoś w 7 tc [emoji12]
 
ale jak to? Mogą sobie ot tak nie wypłacić ci zusu, bo stwierdzą, ze oszukujesz? Ale dowodów nie maja, to z jakiej racji?

Teraz są mega przeczuleni ze względu na oszustwa parę lat temu jakie robiły kobiety żeby dostawać wysoki macierzyński, bo kiedyś wystarczyło założyć firmę zapłacić chyba raz najwyższą składkę zus i dostawało się grubo ponad 5 tys macierzyńskiego przez rok i teraz mają zaostrzone kontrole.
 
Olix też mam syfy a wyjątkowo nie robię makijażu więc powinno być lepiej więc mam podobnie jak Ty. Ale ja to mam od słodyczy [emoji85]

Martitka ja w poprzedniej ciazy też tyle czekałam, tj ponad tydzień.
U mnie póki co brak makijazu raczej nie wchodzi w grę ze względu na pracę [emoji58] a co do słodyczy to też nie pogardzę [emoji16]
 
Teraz są mega przeczuleni ze względu na oszustwa parę lat temu jakie robiły kobiety żeby dostawać wysoki macierzyński, bo kiedyś wystarczyło założyć firmę zapłacić chyba raz najwyższą składkę zus i dostawało się grubo ponad 5 tys macierzyńskiego przez rok i teraz mają zaostrzone kontrole.
no oo, ja kontrole rozumiem, nawet pochwalam, ale "nie damy pani, bo wg nas oszukuje pani"? To tak mozna w ogóle? Oni chyba musza być pewni, ze ktoś oszukuje, a nie myslec, ze tak jest, prawda?
 
reklama
no oo, ja kontrole rozumiem, nawet pochwalam, ale "nie damy pani, bo wg nas oszukuje pani"? To tak mozna w ogóle? Oni chyba musza być pewni, ze ktoś oszukuje, a nie myslec, ze tak jest, prawda?

Różne historie się niestety zdarzają :/
Często też zaniżają kwotę macierzyńskiego jeśli ich zdaniem (ZUSU) zarabiałaś za dużo w stosunku do stanowiska jakie wykonujesz albo kwalifikacji. Bo ludzie zatrudniali rodzinę i znajomych na stanowisku np sprzątaczki za 5 tysięcy i potem takie wysokie macierzyńskie dostawali. To teraz nawet jak ktoś jest uczciwy to ci powiedzą, że dziwne że dostałaś awans i zaszłaś w ciążę tak nagle, na pewno chciałaś nas oszukać! Zabierzemy ci twoją kase :/ A przecież to się może zdarzyć.
 
Do góry