reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2019

Dziewczyny super wieści. Oby tak dalej. Ja wizyta 6 tego a prenatalne 11 tego. Nakrecam się. Jeszcze muszę czekać. Trzymam dalej kciuki
 
reklama
Ja miałam mieć wizytę na 17.40, ale dalej czekam... Jeszcze jedna pani przede mna a stres coraz większy :(
 
Jeju.. Zazdroszczę Wam tych wizyt... Ja mam dopiero 12ego..jeszcze 2tyg[emoji849]... Za to prenatalne 3dni pozniej - 15ego...
 
Super wieści dziewczyny, oby tak dalej było ;) ja jutro wizytuje i mega stres.. właśnie dostałam takiego mocnego ukłucia ze już w ogóle panikuje.. a wcześniej byłam taka pozytywna i już nje miałam strachu aż do wczoraj... jednak czym bliżej wizyty tym większy stres, do tego to ukłucie.. masakra..
 

Dziewczyny proszę was zdradźcie mi co to za prenatalne przez usg? Serio. Mieszkam w Niemczech, tutaj prenatalne (genetyczne) tylko i wyłącznie z krwi. Jakie wady widać na usg? Bo moja ginekolog twierdzi, że żadnych zaburzeń chromosomów nie da się przez usg. Naprawdę długo ją męczyłam „a bo w Polsce...” to ona stwierdziła, że to musi być jakieś inne badanie ale nie genetyczne, bo na usg nie da się tego stwierdzić.
 
@Aldona1987 wykrywa wady rozwojowe płodu m.in zespół Downa, zespół Edwardsa, zespół Pataua, rozszczep kręgosłupa itp. W Polsce wykonuje się takie badanie między 11-14 tygodniem ciąży. Do 35 r.ż. Jest płatne, o ile nie ma w rodzinie jakichś wad gen. lub nie doszło do wcześniejszych poronień, od 35 roku jest refundowane.
 
Jest to po prostu bardzo dokładne badanie usg. Lekarz bada czy wszystko rozwija się prawidłowo, m.in. serce, kręgosłup, kości czaszki, żołądek, pęcherz moczowy, kończyny itp. Mierzy się też przezierność karkową (NT), jak wartość jest powyżej 2,5 może to wskazywać na ryzyko wystąpienia wad genetycznych płodu (zespołu Downa, Edwardsa, Patau). Lekarz sprawdza też obecność kości nosowej. Jej brak to cecha przede wszystkim przy zespole Downa. Jak coś na tym usg jest nie tak to kierują na pozostałe badania prenatalne.
 
reklama
Dziewczyny proszę was zdradźcie mi co to za prenatalne przez usg? Serio. Mieszkam w Niemczech, tutaj prenatalne (genetyczne) tylko i wyłącznie z krwi. Jakie wady widać na usg? Bo moja ginekolog twierdzi, że żadnych zaburzeń chromosomów nie da się przez usg. Naprawdę długo ją męczyłam „a bo w Polsce...” to ona stwierdziła, że to musi być jakieś inne badanie ale nie genetyczne, bo na usg nie da się tego stwierdzić.

Bada sie czy dziecko nie ma zespolu Downa. Mierzy sie jakis parametr widoczny tylko wlasnie miedzy 11 a 14 tygodniem. Samo w sobie usg potwierdza w.ok 60% ze cos jest nie tak. Dopiero razem z badaniami z krwi prawdopodobieństwo jest ok 90%
 
Do góry