reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wrześniowe mamy 2019

Przykro mi nie wiedziałam ze poronilas. A wiesz dlaczego tak się stało? Ja to tak jak z pierwsza ciąża zaszłam po pierwszym strzale tak w druga samodzielnie nie zaszłam. I tez tak chuchalam i dmuchalam bo bardzo długo o nią walczyłam. I teraz tez mój młody jest takim oczkiem i jak urodzę to myśle ze dalej pozostanie
wiem. Była to ciąża pozamaciczna, wiec organizm tak zdecydował, ze to nie ten moment. Dowiedziałam sie miesiąc przed moim ślubem, a ze szpitala wyszłam 2 dni przed :) takze byłam w czasie poronienia na własnym weselu, kiedy juz mialam nadzieje ze poinformujemy wszystkich o ciąży. Zamiast tego musieliśmy sie szybko pozbierać i starać dobrze bawić.
W tamta ciaze zaszlam w 2 cyklu, w te w 2 cyklu po tym jak juz dostałam miesiączke po poronieniu.
A co to znaczy nienaturalnie? In vitro? To 2 dziecko i ta ciąża sa z in vitro czy jakiś inny sposob?
 
reklama
no wlasnie rzecz w tym, ze jak młoda dziewczyna to jakoś i organizm lepiej hmm... przyjmuje ciąże, ze tak to ujme.
Ja właśnie kocham sushi i tatara i cierpię, ze nie mogę jeść.

U nas gotuje mąż, pysznie gotuje, ale w a weekendy nam sie nie chce, a w tygodniu zawsze co najmniej 1 dzień sie znajdzie ze albo mąż musi zostać dluzej w pracy albo ja i wtedy spotykamy sie od razu w restauracji. Tylko teraz mamy ograniczony wybór, bo tego i tamtego nie mogę.
A o co chodzi z tymi cutrusami? To one powodują alergie? Nikt mi nic nie mówił i jem pomarańcze i mandarynki tonami
Bzdura calkowita. Kazdy tak mówił, dlatego nawet nie bralam pod uwagi ze moze byc cos zle. Mialam 20 lat gdy zaszlam w pierwsza ciaze i niestety poroniłam. Akurat razem z kolezanka, rok młodsza i poronila zaraz tydzien po mnie. Dodam ze obydwie bardzo dbalysmy o siebie. Wydaje mi sie ze wiek jednak nie ma nic do rzeczy. Po prostu ludzie są dużo slabsi jak kiedyś, nie tylko kobiety, bo i plemniki mezczyzn sa duzo slabsze.
 
@dory najpierw pociągiem do wileńskiego 20min a potem metrem do centrum 15 min :) wiec nie jest najgorzej. W godzinach szczytu szybciej pociągiem niż autkiem na pewno
 
Bzdura calkowita. Kazdy tak mówił, dlatego nawet nie bralam pod uwagi ze moze byc cos zle. Mialam 20 lat gdy zaszlam w pierwsza ciaze i niestety poroniłam. Akurat razem z kolezanka, rok młodsza i poronila zaraz tydzien po mnie. Dodam ze obydwie bardzo dbalysmy o siebie. Wydaje mi sie ze wiek jednak nie ma nic do rzeczy. Po prostu ludzie są dużo slabsi jak kiedyś, nie tylko kobiety, bo i plemniki mezczyzn sa duzo slabsze.
mozliwe. Ja sobie zapewne tak tłumaczę, wiedzac co mi się stało, a patrząc na mój stary wiek :(
Przykro mi bardzo, ze poronilas to dzieciątko
 
@dory najpierw pociągiem do wileńskiego 20min a potem metrem do centrum 15 min :) wiec nie jest najgorzej. W godzinach szczytu szybciej pociągiem niż autkiem na pewno
ooo, to faktycznie nie jest najgorzej. A tym autobusem to czesto w korkach sie stoi rano. Duzo tam ludzi sunie tlumami do centrum Warszawy? :p
 
mozliwe. Ja sobie zapewne tak tłumaczę, wiedzac co mi się stało, a patrząc na mój stary wiek :(
Przykro mi bardzo, ze poronilas to dzieciątko
Nie jesteś stara, jeszcze tyle czasu przed Tobą. Jakby twoj organizm twierdzil ze jesteś za stara na dzidziusia to na pewno by Ci na niego nie pozwolił, a jednak jesteś w ciąży :) wszystko zalezy od tego jak siebie traktujemy i jak sie czujemy. Jak to jest ze ludzie po 50 potrafią mówić ze sa jeszcze młodzi? Sami sie ludzie ograniczaja i zamarwiaja przez takie gadanie :) mieszkajac w niemczech co chwile widzialam serio emerytow, jezdzacych na rowerze, biegających i oni sie ani troche starzy nie czuli. A Ty? Nawet nie masz 4 z przodu :) sama sie postarzasz. Głowa do góry dziewczyny!
Przypomnę ze ostatnio wizytowała ze mna kobieta koło 50 i również była w ciąży i bilo od niej tak radoscią!
 
wiem. Była to ciąża pozamaciczna, wiec organizm tak zdecydował, ze to nie ten moment. Dowiedziałam sie miesiąc przed moim ślubem, a ze szpitala wyszłam 2 dni przed :) takze byłam w czasie poronienia na własnym weselu, kiedy juz mialam nadzieje ze poinformujemy wszystkich o ciąży. Zamiast tego musieliśmy sie szybko pozbierać i starać dobrze bawić.
W tamta ciaze zaszlam w 2 cyklu, w te w 2 cyklu po tym jak juz dostałam miesiączke po poronieniu.
A co to znaczy nienaturalnie? In vitro? To 2 dziecko i ta ciąża sa z in vitro czy jakiś inny sposob?
Przykro mi. Zwłaszcza ze najważniejszy dzień w życiu wesele i taki ból.
Tak druga ciąża jest z in vitro. Trzecia nie. Brałam od samego porodu antykoncepcję. 6 lat. Zrobiłam przerwę i miesiąc się nie zabezpieczaliśmy myśląc ze jestem bezpłodna. Dlatego uważam ta ciąże za cud i mimo ze nie planowałam wiecej dzieci to teraz wiem ze co komu pisane to tak będzie. Tak musiało być. Najśmieszniejsze jest to ze mam dwa zarodki w klinice i lekarz przez te 6 lat namawiał żeby je zabrać. Ja chcaialm mieć dwójkę dzieci ale zarodki opłacam trzymam bo mnie boli ze są i ktoś może je dostać jak się zrzeknę. I tak śmiałam się z lekarzem ze jak nie przyszłam po zarodki to one przyszły do mnie
 
Nie jesteś stara, jeszcze tyle czasu przed Tobą. Jakby twoj organizm twierdzil ze jesteś za stara na dzidziusia to na pewno by Ci na niego nie pozwolił, a jednak jesteś w ciąży :) wszystko zalezy od tego jak siebie traktujemy i jak sie czujemy. Jak to jest ze ludzie po 50 potrafią mówić ze sa jeszcze młodzi? Sami sie ludzie ograniczaja i zamarwiaja przez takie gadanie :) mieszkajac w niemczech co chwile widzialam serio emerytow, jezdzacych na rowerze, biegających i oni sie ani troche starzy nie czuli. A Ty? Nawet nie masz 4 z przodu :) sama sie postarzasz. Głowa do góry dziewczyny!
Przypomnę ze ostatnio wizytowała ze mna kobieta koło 50 i również była w ciąży i bilo od niej tak radoscią!
Ja tez się czuje staro. Mam 36. Można mieć werwę i uśmiech na twarzy ale niestety wiek robi swoje skóra się starzeje ciało już nie te. To nie to samo co rodzic mając 23 lata i mieć jędrne fajne cialo i zero zmarszczek heheheh
 
Nie jesteś stara, jeszcze tyle czasu przed Tobą. Jakby twoj organizm twierdzil ze jesteś za stara na dzidziusia to na pewno by Ci na niego nie pozwolił, a jednak jesteś w ciąży :) wszystko zalezy od tego jak siebie traktujemy i jak sie czujemy. Jak to jest ze ludzie po 50 potrafią mówić ze sa jeszcze młodzi? Sami sie ludzie ograniczaja i zamarwiaja przez takie gadanie :) mieszkajac w niemczech co chwile widzialam serio emerytow, jezdzacych na rowerze, biegających i oni sie ani troche starzy nie czuli. A Ty? Nawet nie masz 4 z przodu :) sama sie postarzasz. Głowa do góry dziewczyny!
Przypomnę ze ostatnio wizytowała ze mna kobieta koło 50 i również była w ciąży i bilo od niej tak radoscią!
ja sie czuje ok z moim wyglądem, nawet ten wiem nie byłby mocno straszny, gdyby moje życie układało sie wg jakiegoś planu. A tu najpierw wiele lat byłam sama, czułam sie jak nieudacznik, nie rozumiałam dlaczego akurat ja byłam taka samotna. Kiedy poznałam męża, bylo.super aż okazało sie ze jest młodszy i to aż o 4 lata. Wtedy go rzuciłam, ryczalam jak wariatka. Ale on na szczęście nie odpuścił i jestesmy razem. Ja po prostu tak bardzo chciałabym mieć wszystko po kolei w normalnym wieku. Nie ślub w wieku 35 lat, a dziecko 36. Gdybym teraz miała dziecko chociaz 5 letnie pewnie czulabym sie dobrze ze swoim wiekiem :(
 
reklama
Dory nie ma czegoś takiego że nie powinno się jeść w ciąży cytrusów żeby uniknąć alergii. Co to to nie, nie martw się;)
Współczuję straty, wiele kobiet traci ale to temat tabu niestety, ja straciłam 2 ciąże.
 
Do góry