reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Czytam was i o prenatalnych. I muszę się przyznać, że ja tych 1 prenatalnych wogóle nie mam zamiaru robić choć mam refundowane. Dlaczego?
Bo ta wiedza nic mi nie da.
Co innego te późniejsze kiedy można wykryć różne schorzenia, które można leczyć w brzuchu mamy.
Nikogo oczywiście tu nie przekonuję, że ma robić tak samo, po prostu chciałam się z wami podzielić moimi przemyśleniami.
 
reklama
Czytam was i o prenatalnych. I muszę się przyznać, że ja tych 1 prenatalnych wogóle nie mam zamiaru robić choć mam refundowane. Dlaczego?
Bo ta wiedza nic mi nie da.
Co innego te późniejsze kiedy można wykryć różne schorzenia, które można leczyć w brzuchu mamy.
Nikogo oczywiście tu nie przekonuję, że ma robić tak samo, po prostu chciałam się z wami podzielić moimi przemyśleniami.
A te drugie są po 20tc?
 
@Aleczka W tych pierwszych prenatalnych chodzi pewnie głównie o to, że jeśli będą ciężkie wady płodu to wiadomo, że kobieta ma prawo usunąć taka ciążę :(
oczywiście wszystkim życzę zdrowych ślicznych dzidziusiów, sobie również :) ale różnie w życiu bywa :(

8599sek27f3kxupf.png
 
Tak te drugie są o ile pamiętam po 20 tg.
W pierwszych prenatalnych chodzi głównie o wykrycie chorób genetycznych i ewentualność usunięcia chorego płodu
 
reklama
W sumie już po wizycie i w zasadzie nie wiem na czym stoję...

Pierwsza wizyta 5 tc - 1 pęcherzyk 6 mm. Zarodka nie widać.
Druga wizyta 6 tc - 2 pęcherzyki, nieznane wielkości. Inny lekarz stary sprzęt. Zarodków nie widać.
Trzecia wizyta dzisiaj 7 tc i 5 dzień - 1 pęcherzyk, zarodek 4 mm (co wskazuje na 6 tc... Powinno być 11 mm). Akcja serca była słabo widoczna, malutki pikselik.
Czwarta wizyta 12 lutego.

Nie mam mdłości, gdzie w poprzednich 3 ciążach miałam meeega 24/dobę przez ponad dwa miesiące. Plamilam ostatnio ze 4 razy, nieznacznie, w okresie 10 dni. Od dzisiaj Duphaston 3x1.

W sumie wiem, że nic nie wiem.
Oswajam się z myślą, że to mogą być ostatnie dwa tygodnie w domu i powrót do pracy.
Myślę, ze fakty mogą świadczyć o nierozwijajacej się ciąży.
Nie stresuj się...każda ciąża inna i objawy nie każdy ma...przede wszystkim pozytywne nastawienie...trzymam kciuki za Ciebie...

Napisane na SM-J530F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry