reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

U nas też max 30 min. Wyjątek to spacer w wózku albo podróż autem. Wtedy 1-1,5h.
Dziewczyny czy wasze dzieci mają równo fałdki na udach? Mama mi zwróciła uwagę że Julek nie ma ich w tym samym miejscu na obu nogach i że kiedyś zwracali na to uwagę badając bioderka. Ortopeda na badaniu nie miał uwag... [emoji848]
Moja starsza córka miała z resztą młodsza też, okazało się że przywodziciele i odwodziciele przy udzie są zastane i musieliśmy je rozćwiczyć. Zaniepokoiły nas fałdki ale też to że jak delikatnie prostowałam jej nóżki jedna była krótsza. Najpierw jednak udaliśmy się do bardzo dobrego ortopedy i zrobiliśmy rtg stawu biodrowego i kości kończyn. Po konsultacji kazał ćwiczyć i najlepiej żeby dziecko raczkowało a jak zacznie chodzić to powinno wrócić do normy. Oczywiście tak się właśnie stało. To samo z młodszą ale to zaraz przy pierwszym usg bioderek powiedziałam o fałdkach, a lekarz tylko potwierdził po badaniu że znowu to samo. U moich dziewczyn było to prawdopodobnie spowodowane ułożeniem w brzuchu. Warto sprawdzać takie rzeczy bo może być gorzej niż w naszym przypadku.
 
reklama
któraś z was położyła maluszka kolo 18 jak chciał spać bo mówią ze przed 18 żeby już nie kłaść dziecka na drzemkę ze ostatnia drzemka powinna się odbyć właśnie przed 18. żeby albo wytrzymało do 18 i kąpiel jedzenie i spanie albo kolo 17 sprobowac żeby się zdrzemnal nie wiem chyba w książce Tracy Hogg czytalam
U mnie ostatnio tak było że zasnął sam o 18 i o 19 pobudka na kąpiel i nie chciał potem spać. Padł o 22 gdzie w większości 20.30.
 
A tak wogole to od wczoraj moja zabka zasypia sama lub jak to woli pada sama :D oczywiście nie za każdym razem ale idziemy w dobra stronę. A jak jest z waszymy? Usypiacie czy same już zasypiają?
 
któraś z was położyła maluszka kolo 18 jak chciał spać bo mówią ze przed 18 żeby już nie kłaść dziecka na drzemkę ze ostatnia drzemka powinna się odbyć właśnie przed 18. żeby albo wytrzymało do 18 i kąpiel jedzenie i spanie albo kolo 17 sprobowac żeby się zdrzemnal nie wiem chyba w książce Tracy Hogg czytalam
Atjodla- uwierz mi od książek Tracy Fogg lepiej trzymac się z daleka. To treserka niemowląt. Przy pierwszym dziecku zaczęłam stosować jej metody. Płakałam ja ,ryczalo dziecko. Na szczęście zaufałam instynktowi i dałam na luz. Nigdy więcej i nic na siłę.
Moja starsza córka miała z resztą młodsza też, okazało się że przywodziciele i odwodziciele przy udzie są zastane i musieliśmy je rozćwiczyć. Zaniepokoiły nas fałdki ale też to że jak delikatnie prostowałam jej nóżki jedna była krótsza. Najpierw jednak udaliśmy się do bardzo dobrego ortopedy i zrobiliśmy rtg stawu biodrowego i kości kończyn. Po konsultacji kazał ćwiczyć i najlepiej żeby dziecko raczkowało a jak zacznie chodzić to powinno wrócić do normy. Oczywiście tak się właśnie stało. To samo z młodszą ale to zaraz przy pierwszym usg bioderek powiedziałam o fałdkach, a lekarz tylko potwierdził po badaniu że znowu to samo. U moich dziewczyn było to prawdopodobnie spowodowane ułożeniem w brzuchu. Warto sprawdzać takie rzeczy bo może być gorzej niż w naszym przypadku.
Dzięki eLnitka. Dobrze że mnie ostrzeglas, koniecznie muszę to skonsultowac z lekarzem. Czy córa nie miała później problemów z motoryką?
A tak wogole to od wczoraj moja zabka zasypia sama lub jak to woli pada sama :D oczywiście nie za każdym razem ale idziemy w dobra stronę. A jak jest z waszymy? Usypiacie czy same już zasypiają?
Żabka- słodko [emoji7]
Już nie usypiam bo to było dla nas obojga męczące.[emoji4] Kąpie ( lub nie), karmię i wkładam do łóżeczka. Czasem zasypia już przy karmieniu ale za pół godziny się budzi i dojada, albo nie śpi, wtedy patrzy grzecznie na karuzele i zasypia. Nie tak od razu oczywiście. Czasem trwa to ponad godzinę, ale podchodzę tylko jak zaczyna jęczeć, karmię, odkładam cierpliwie do skutku. [emoji6]
 
A tak wogole to od wczoraj moja zabka zasypia sama lub jak to woli pada sama :D oczywiście nie za każdym razem ale idziemy w dobra stronę. A jak jest z waszymy? Usypiacie czy same już zasypiają?
U mnie mała sama zasypia w swoim łóżeczku i swoim pokoiku [emoji4]ja ju ja uczyłam jak skończyła 1.5 miesiąca , narazie jest okej
 
Atjodla- uwierz mi od książek Tracy Fogg lepiej trzymac się z daleka. To treserka niemowląt. Przy pierwszym dziecku zaczęłam stosować jej metody. Płakałam ja ,ryczalo dziecko. Na szczęście zaufałam instynktowi i dałam na luz. Nigdy więcej i nic na siłę.Dzięki eLnitka. Dobrze że mnie ostrzeglas, koniecznie muszę to skonsultowac z lekarzem. Czy córa nie miała później problemów z motoryką?Żabka- słodko [emoji7]
Już nie usypiam bo to było dla nas obojga męczące.[emoji4] Kąpie ( lub nie), karmię i wkładam do łóżeczka. Czasem zasypia już przy karmieniu ale za pół godziny się budzi i dojada, albo nie śpi, wtedy patrzy grzecznie na karuzele i zasypia. Nie tak od razu oczywiście. Czasem trwa to ponad godzinę, ale podchodzę tylko jak zaczyna jęczeć, karmię, odkładam cierpliwie do skutku. [emoji6]
A ile razy dokarmiasz dziecko zanim zaśnie?
 
A tak wogole to od wczoraj moja zabka zasypia sama lub jak to woli pada sama :D oczywiście nie za każdym razem ale idziemy w dobra stronę. A jak jest z waszymy? Usypiacie czy same już zasypiają?

Same od jakis poltorej miesiaca. Je butle przed spaniem, odbijamy, odkladamy, smoczek i tetra i idzie spac.
 
reklama
Do góry