reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Dziewczyny jestem w szoku. Byłam w pracy powiedzieć o ciąży i to jak zostałam potraktowana wprawiło mnie w takie osłupienie, że normalnie się poplakalam. Dowiedziałam się, że jestem nie w porządku, bo po roku pracy zachodze w ciążę, że L4 jest lipne i że mogłaby mnie zwolnić, bo do 3 miesiąca nie jestem chroniona (kłamstwo). Na odchodne rzuciła, że życzy zdrowia i że ona nie zasłużyła na takie zachowanie. Ręce mi opadły.
Masakra..:/ są ludzie i taborety.. Jeśli masz umowę na czas określony to faktycznie od 3go miesiąca dopiero.. Jeśli na nieokreślony to może Ci skoczyć zazdroszczę że możecie brać.. Ja w uk muszę pracować do 29tyg.:/
 
reklama
Jak tak słucham o tych bólach związanych z macierzyństwem i porodem to mnie strach ogarnia.. Jak dla mnie do tej pory najgorszy ból był przy nastawieniu kręgosłupa przy rwie kulszowej
 
Masakra..:/ są ludzie i taborety.. Jeśli masz umowę na czas określony to faktycznie od 3go miesiąca dopiero.. Jeśli na nieokreślony to może Ci skoczyć zazdroszczę że możecie brać.. Ja w uk muszę pracować do 29tyg.:/
Nie prawda. Mam umowę na czas określony, ale do czerwca 2020, więc okres ochronny obowiązuje mnie od początku. Gdyby umowa kończyła się przed ukończeniem 3 miesiąca, to nie ma obowiązku mi jej przedłużyć, ale nie może mnie zwolnić.
 
Już nie mam sił dzisiaj tak mnie mdli ciągnie na wymioty a nic nie leci a na dodatek tak mnie strasznie głowa boli :( ;(

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@StarAnia współczuje jak można kogoś rak potraktować w ciazy dla mnie to nie do pomyślenia u mnie przyjęli całkiem znośnie na szczęście
Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty dajcie znać po:)
Ja dziś zdecydowanie lepiej się czuje i puki co jeszcze pracuje zobaczymy jak się będę czuć w środę kontrolna wizyta i tez się trochę stresuje ale mam nadzieje ze będzie wszystko Ok
Co do porodu to rodziłam 4 h i najgorsze było dla mnie godzinne parcie bo mój maluch nie chciał wyjść za to karmienie wspominam super karmilismy sie 1,5 roku :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Masakra..:/ są ludzie i taborety.. Jeśli masz umowę na czas określony to faktycznie od 3go miesiąca dopiero.. Jeśli na nieokreślony to może Ci skoczyć zazdroszczę że możecie brać.. Ja w uk muszę pracować do 29tyg.:/
Na zwolnieniu nie mogą jej nic zrobić.
Dla mnie karmienie piersią to najprzyjemniejsza i najpiękniejsza rzecz na świecie, jak synek był mały to mogliśmy tak leżeć godzinami i to będą dla mnie najlepsze wspomnienia z początku macierzyństwa. Pierwsze kilka dni rzeczywiście były bolesne, ale na pewno nie aż tak, żeby z tego zrezygnować, potem już nic nie bolalo, aż do teraz czyli czasu kolejnej ciąży, ale jeszcze trochę się karmimy. Przykro mi, że miałyście takie straszne wspomnienia porównywalne do bólu porodowego. Może warto teraz poszukać przyczyny, nie popełniać tych samych błędów i spróbować jeszcze raz z większa wiedzą? Każde dziecko jest inne i nie ma co zakładać, że się nie uda. Prawidłowe karmienie nie powinno sprawiać bólu. Nie chodzi mi o to, żeby meczyć się na siłę, ale żeby karmić tak, aby sprawiało to przyjemność.


Wysłane z iPad za pomocą Forum BabyBoom
Dla mnie jest w takich dyskusjach jedna rzecz ciekawa: jak to jest ze jedna strona życzy sobie akceptacji, zrozumienia, poszanowania, a nie ma jej dla drugiej?
Ludzie są różni, kobiety są różne. Odczucia pozytywne, negatywne bywają różne. Tak, czasem jest tak, ze nie da się i już! Czasem jest tak, ze kobieta mimo wielu prób, płaczu, wewnętrznej walki polegnie w tej walce! Czasem jest tak, ze po prostu nie chce!
Ma do tego pełne prawo i pozostałych pozostaje to uszanować.

3jgxugpjji86cg4t.png
 
reklama
Nie prawda. Mam umowę na czas określony, ale do czerwca 2020, więc okres ochronny obowiązuje mnie od początku. Gdyby umowa kończyła się przed ukończeniem 3 miesiąca, to nie ma obowiązku mi jej przedłużyć, ale nie może mnie zwolnić.

No właśnie ostatnio jakaś dziewczyna pisała ż
Nie prawda. Mam umowę na czas określony, ale do czerwca 2020, więc okres ochronny obowiązuje mnie od początku. Gdyby umowa kończyła się przed ukończeniem 3 miesiąca, to nie ma obowiązku mi jej przedłużyć, ale nie może mnie zwolnić.
Może Ci dac jeszcze wypowiedzenie i wtedy liczy się 3ci miesiąc ciąży w ostatnim dniu na okresie wypowiedzenia. Tak moja koleżanka miała 1.5roku temu. I wtedy powyżej 3gi miesiąca muszą przedłużyć do dnia porodu
 
Do góry