reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

Hej dziewczyny!

Panna Anna wszystko bedzie dobrze, trzymam za Was kciuki!!!

Ursa i Pysia trzymam kciuki za wasze wizyty! koniecznie dajcie znać jak poszło :)

Madzialena u mnie kwesti apetytu nic się nie zmieniło, ale czasami jak coś zjem jest mi meeega niedobrze!

MałaMi najważniejsze że plamienia i ból brzucha ustały... więc musi być dobrze!

A co do brzuchów to u mnie na wadze też ostatnio przybył 1kg, ale już spadło i teraz waga narazie bez zmian, chociaż mam odczucie że brzuch jest większy. w pierwszej ciąży brzuch u mnie był widoczny dopiero w 4mc, ale mam przeczucie że teraz będzie to szybciej :) Miłego dnia!!!
 
reklama
witam was moje kochane mamuśki, właśnie wrőciłam z przychodni, miałam badania, jutro mam wyniki do odbioru, zawiozłam zwolnienie do pracy moja kierowniczka ucieszyła się bardzo, stwierdziła żebym przez ciąże nie wracała do pracy szkoda zdrowia maluszka, jestem pod wrażeniem, jutro po pracy jak mąż skończy jedziemy do mojej mamy, zastanawiam sie jak jej powiedzieć o ciąży żeby nie padła z wrażenia ������ a wy jak powiedziałyście swoim Mamom o dzidziusiu???
 
Hej dziewczyny :) niewyrabiam czytać takie macie tempo i ciężko tak odpisać każdej po kolei :p

madzialena- ja mam to samo w ogole nie mam apetytu a przed ciążą nie miałam z tym problemu, teraz jak sobie pomyśle o jedzeniu to jeszcze bardziej robi mi się niedobrze bleee :/ a jak już cokolwiek zjem to brzuch mam jak balon masakra... co do Twojego chłopa to ja na Twoim miejscu zrobiłabym taką awanturę i tylko by spróbował pojechać sam to loooo mógłby już nie wracać !! Może się opamięta w końcu, jetem dobrej myśli :)

Panna Anna - trzymam kciuki, wszystko będzie ok napewno :*

Za wszystkie trzymam kciuki !! Odpoczywajcie :)

A u mnie co, w sumie bez zmian :) apetytu brak, mdłości całymi dniami blee ;/ cały czas mogłabym spać. Nastepną wizyte u lekarza mam 18 lutego i już nie mogę się jej doczekać i znowu dużo myślę czy aby na pewno wszystko jest dobrze :p ja też dostałam skierowanie na badania ale chyba nie tak bardzo dużo.
Dziewczyny mam pytanko, mam tachykardię zatokową ( nie biorę żadnych leków bo trochę ostatnio zaniedbałam te sprawy) i nie wiem czy już teraz mam się wybrać do kardiologa czy jeszcze poczekać ? Od jakiegoś czasu zauważyłam że znowu puls mam przyśpieszony i nie wiem czy iść już teraz czy dopiero po następnej wizycie u ginekologa. Mój lekarz nic nie mówił na temat wizyty u kardiologa. Jak myślicie ?
 
Witajcie dziewczyny!
trochę się nie odzywałam ale czytałam wszystko o czym piszecie regularnie! Sporo nas się tu zrobiło i trochę mieszają już mi się Wasze imiona ale niemniej gratuluję wszystkim nowym przyszłym mamusiom! i trzymam kciuki za wszystkie z Nas żebyśmy razem dotrwały do września!
Byłam we wtorek na pierwszej wyczekiwanej wizycie u gina! Stwierdzony 7 tydzień i fasolka wielkości 0,53 cm ;) serduszko bije więc wszystko ok! Kamień z serca bo przez zeszły tydzień tak się denerwowałam że miałam ochotę codziennie test robić czy maleństwo jest ze mną jeszcze!
Nie wiem jak u Was ale mi jakoś specjalnie nic nie dolega, piersi mnie delikatnie bolą, podbrzusze od czasu do czasu też, mdłości i wymiotów brak, apetyt spory i spać mi się też chce tylko że budzę się w nocy i do rana już z boku na bok przewracanie. Szczerze mówiąc martwi mnie ten brak mdłości bo w mojej rodzinie wszystkie kobiety miały z tym problem więc liczę że dopiero mdłości nadejdą ... Kolejna wizyta 17 lutego i do tej pory muszę zrobić szereg badań, a właśnie czy któraś z Was ma może problem z niedoczynnością tarczycy i zażywa euthyrox? Bo ja dopiero wizytę u endokrynologa mam 7 lutego, a coś widzę że brak hormonu i zaczyna doskwierać bo zimno mi wciąż i mam problemy z wypróżnianiem się.

Pozdrawiam Was wszystkie :)
 
Emilka_Wol- na mdłości masz jeszcze czas, a nie musisz ich mieć obowiązkowo! U mnie w rodzinie nikt nie miał mdłości i wymiotów,nawet moja mama, a w ciąży była 3 razy, a ja w pierwszej ciąży myślałam, że od klopa nie odejdę ;-) teraz jest póki co dobrze, bo mnie mdli tylko przy mocniejszych zapachach.

Gosiunia1993- ja bym się na Twoim miejscu już wybrała, bo jednak do drugiej wizyty masz jeszcze sporo czasu, a szkoda się męczyć, a nie wiadomo czy to jest zdrowe dla maleństwa

Czy któraś z Was ćwiczy? Przed ciążą ćwiczyłam min. raz w tygodniu, a teraz jakoś zaniedbałam to, za bardzo mi się spać chce, ale chciałabym znów ćwiczyć, tylko nie wiem czy ma ktoś jakieś sprawdzone ćwiczenia, żeby nie szkodziły?
 
WKasia super pomysły na powiadomienie taty! Bardzo mnie zainspirowałaś J Dziękuję. Jak Twój partner zareagowała? Ja kupiłam sobie koszulkę z małymi śladami dziecięcych stópek na brzuszku i chodziłam w niej po domu. Bardzo szybko zauważył co jest grane :) Bardzo się cieszymy z maleństwa.

madzialena_ mam nadzieję, że Ci się wszystko ułoży z partnerem i dzidziusiem. Pozostaje liczyć, że partner zmieni zdanie i spędzicie urlop razem przygotowując się na przyjście maleństwa. Nie ma co już teraz się decydować na zakup biletów na lipiec. Zaproponuj mu wyjazd gdzieś w Polsce, tak żeby w razie czego być blisko szpitala. Odnośnie diety ciążowej to jeśli lubisz ryby to jedz je kilka razy w tygodniu – świetne źródło kwasów omega. Mi o dziwo zaczęła smakować cebula, której wcześniej nawet nie dotykałam ;)

Panno Anno trzymam kciuki, aby maleństwo przyszło zdrowe na świat.

Jolka6621 Mi koleżanka poleciła masaże dla ciężarnych u fizjoterapeuty. Dzięki termu nie odczuwała bóli kręgosłupa w ciąży. Zamierzam się zapisać :)

Gratuluję wszystkim przyszłym wrześniowym mamusiom i życzę wspaniałych 7-8 miesięcy:)
 
Emilka-Wol - mi wyszło za wysokie tsh, w ciązy powinno być poniżej 2 i też biorę euthyrox codziennie na czczo.

Pytanie do Was - czy zastanawiałyście się nad zakupem poduszki ciążowej, a może któraś z Was miała w poprzedniej ciąży ?
Na brzuchu spać nie mogę, na boku też mi już nie wygodnie, jakoś mnie brzuch wtedy boli, a na plecach cały czas ciężko. Podobno te poduszki są super.
 
Cały czas nie mam mdłości. Dziś już moment,gdy w poprzednich ciążach był szczyt złego samopoczucia. Tym razem czuję się cały czas dobrze. Dziwnie mi z tym,ale cieszę się,bo z półroczniakiem nie ma czasu na niedyspozycje;-)
Pierwszy raz od dawna wieczorem bolały mnie plecy i nie wiedziałam jak się położyć,aby usnąć.Po kilkudziesięciu minutach przewracania wreszcie zasnęłam.
S_jak_Sara z Mikołaja się ucieszył,teraz był trochę podłamany,że tak szybko i kolejny dzidziuś,ale już się ogarnął i się cieszy:tak:
 
Mari73 ale wcześniej już miałaś zdiagnozowaną chorobę tarczycy czy dopiero teraz w ciąży?
Bo ja już od półtora roku się leczę i biorę pół tabletki (35 mg) euthyroxu na czczo i moja endokrynolog mówiła, że jak tylko zajdę w ciąże to mam się zgłosić do niej bo trzeba będzie dawkę zwiększyć ale dopiero wizytę mam umówioną na 7 lutego i tak się zastanawiam czy nie łykać teraz całej bo ponoć w pierwszym trymestrze dziecku tego hormonu brakuje najbardziej i teraz jestem w kropce :crazy:
 
reklama
Mari76 ja się zastanawiam nad poduszką bo mam nakaz leżenia i bolą mnie plecy i coś dzisiaj nawet czytałam ale nie mam pojęcia jaką wybrać. Musze się bardziej poedukować w tym temacie. Chciałbym taką, którą później wykorzystam do karmienia dzidziusia. Jak coś znajdziesz fajnego to daj znać.
 
Do góry