reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

aa witam się dzisiaj
smile.gif
czuję się o niebo lepiej niż ostatnie dwa dni
biggrin.gif

tylko spać się chce ale to chyba przez pogodę.
smile.gif


ja całe szczęście nie mam problemów ze spaniem.
jest jakiś zakaz spania na lewy/prawym boku?
ja zawsze usypiam na prawym a potem śpie różnie bo dużo się wiercę ;D
 
reklama
Ja problemów ze spaniem nie mam. tylko te pobudki o 4 rano. a o 10 juz jestem tak spiąca, ze ledwie chodze. Jak chlopcy są w szkole to moge sobie pospac.. gorzej po poludniu. niby duzi sa. ale razem mają tak durne pomysly ze sie o siebie boje.

Mialo dziś u nas padac, a jakos tak ladnie jest. slonce wychodzi.
 
Hej kochane witam się, witam nowe dziewuszki:)

U mnie też obecnie trwa bunt dwulatka:):) ale ogarniam jakoś z meżem naszego łobuziaczka:)

Wczoraj też mnie bardzo bolała głowa, bo ciśnienie leciało (dzisiaj u mnie pada)

Z kolei dziś tak buro i ponuro, że aż się z domu nie chce wyjść.... Ściskam mocno i miłego dzionka....
 
kikifish też myślę, ze podstawą jest usg, jeśli nie masz pewności, ze lekarz je dobrze zrobił, to może poszukaj, czy u Ciebie nie ma czegoś takiego: 16-20 tygodni badanie genetyczne + anatomiczne | www.dobreusg.pl ,wierzę, ze wszystko bedzie dobrze!

kołtunek gratuluję wizyty i potwierdzenia siusiaka!

pycia
ja też biegam co chwilę, 4-5 razy w nocy to norma od samego początku, jeszcze nim test zrobiłam, to myślałam, że złapałam jakieś zapalenie czy coś... pocieszę Cię, że będzie tylko gorzej, za parę miesięcy do ucisku na pęcherz dojdzie ucisk na żołądek, zgaga, uczucie cięzkości...

Nayaa Witaj! spokojnej ciaży!

Za mną ciężki dzień... Od rana boli mnie głowa... Wzięłam już 2 tabletki i nie bardzo przechodzi. Na wizycie u dr mało zawału nie dostałam... Dzidziol nie chciał dać posłuchać serduszka doplerem... Ginka z 5 min szukała, aż w końcu kazała przejść do drugiego gabinetu na usg... Ubieranie i wędrówka na dolne piętro przychodni były jak maraton... Cśnienie to mi chyba do 200 skoczyło... no ale na szczęście wszystko oki :-)

o masakra, najważniejsze, że ostatecznie się udało! a wczoraj to chyba jakiś dzień był fatalny jak chodzi o głowę, mam nadzieję, ze dzis już lepiej!

Oj właśnie bunt dwulatka zaczynam coraz bardziej odczuwać wszystko jest na nie i wszystko musi być po jej myśli po prostu z dnia na dzień ciężej. Ale niestety najpierw są skoki rozwojowe, a później bunty od 2 latek aż do dorosłości:)

oj dokładnie tak, u nas bunt dwulatka skończył się jak miał 4 lata, a wtedy wrócił bunt u starszego i tak w kółeczko, jak nie jeden to drugi ma jakieś fochy:-)

co do buntu.. ja w domu mam 6 i 10 latka. charaktery maja po mnie, niewiem czy akurat teraz to zaleta czy wada.. bywa ciezko.. ale starają sie. jest wersja ze od nerwów mamy dzidzius ma czkawke. A czkawki są meczące.

hehe ja się zawsze pocieszam, ze teraz się przemęczymy z tymi charakterkami, a póżniej sobie w dorosłym życiu poradzą, w dzisiejszych czasach jak nie masz pazurków to Cie zjedzą... gratuluję wizyty!

milusia
jest cos na rzeczy z tym, ze przy pierwszym dziecku wie się najlepiej, a przy drugim dochodzi się do wniosku, że nie mozna ograniczać kontaktu malucha z babcia choćby ze względu na własne zdrowie psychiczne:-) ale do wszystkiego dojrzewa się z czasem...
oczywiście gratuluję córy i tzrymam kciuki, zeby nic się już nie zmieniło

motylek super, ze się odzywasz!

noo, dziś już się lepiej czuję, oby tak zostało... młodszy wyjeżdża na weekend do babci, małż ma jakieś szkolenia a ja wreszcie będe miała czas spokojnie się pobawić ze starszakiem:-)
 
Viola - ale miałaś przygodę, zawału bym dostała.
Kaha - jeżeli z ciążą jest ok możesz spać jak ci wygodnie, przy skurczach lepiej na lewym boku i tak samym w późniejszej ciąży najlepszy jest lewy bok. Zresztą z brzuszkiem dużym to i tak prawy albo lewy zostaje ale polecają lewy lekarze bo nie uciskasz na jakieś tętnice czy coś :)
Ewka - podobno jak ma się dwójkę dzieci gdy jedno wyjeżdża to jak wakacje :-D

mnie od rana boli głowa :( ciśnienie 90/60 przy pulsie 95 :crazy:
 
Cześć w ten deszczowy piątek. We wtorek byłam na wizycie. Maleństwo ma się dobrze i mierzy 9,5cm :-). Wyniki krwi i moczu ok. W moczu mam bakterie to kazała mi dużo pić. Fakt jest, ze mało na codzień pije. I od razu po ustach widzę niedobór. Także teraz się pilnuje z woda. Na następna wizytę znów mocz i krew a p.doktor wzięła wymaz. Podczas wizyty nagralam dla męża filmik z usg. Był pod wrażeniem. Śmieje się, ze noszę kosmite :-) Myślimy nad badaniem 3d/4d... choc płci nie chcemy znać a na tym badaniu może się ujawnić...musze zadzwonić do lekarzy, których poleciła mi moja pani Doktor. I zalecane mam witaminy Mamadha Premium, któraś bierze z was?
 
ja biorę Mama DHA Premium, też mi je polecono pewnie dlatego, że kartę ciążową mam Mama DHA :-D cenowo podobnie jak omegamed, składnikami też, a omegamed bardzo chwaliła moja gin :) Premium jest chyba dla bardziej zagrożonych ciąż, ja nie mam ale łykam :) w ogóle dla mnie wszystkie te witaminy czy za 50zł czy za 30zł nieznacznie się różnią składem. W omegamed są 2 tabletki na 1 dzień, tu jest tylko 1. wszystkie potwornie śmierdzą!!!:szok:

Dziewczyny u mnie będzie synek!!! :-) taki chłop że ginekolog, tylko spojrzała i mówi no ewidentnie widać :) prawdopodobnie będzie to Tymek :-) na usg wszystko ok, wszystkie wymiary prawidłowe :)

co jaki czas chodzicie na wizyty? ja co 2 tyg, raz państwowo, raz prywatnie i nawet jak idę prywatnie moja ginekolog się dziwi czemu tak często
 
reklama
Wiatajcie:) U mnie ostatnio nieco gorzej. Od ponad 2 tygodni mam skurcze i cały czas leżę, w tym kilka dni w szpitalu. Mój gin wysłał mnie do łodzi do innego lekarza specjalizującego sie w trudnych ciążach i teraz muszę co 2 tygodnie jeździć na słono płatne wizyty po 100 km w jedną stronę, no ale czegóż sie nie zrobi...lekarze rozważali założenie szwu na szyjkę bo zaczyna się z nią żle dziać i to dużo wcześniej niż w piierwszej ciąży...tak więc swięta idą a ja z piżam nie wychodzę.
Na20talii jak najbardziej bierz dha ja bo to bardzo dobre dla dziecka a w większych dawkch podobno zapobiega porodom przedwczesnym. Kupuję omegamed w rossmanie jest w najlepszej cenie a do tego z kartą rossnet jeszcze dochodzi rabat.
Viola dobrze że zaraz się wyjaśniło:)
Kaha zaleca sie spanie na lewym boku mi bardzo pomaga w tym poduszka moterhood ja leżę prawie całą dobę i baardzo mi pomaga. Najgorsza pozycja to na wznak.

Ze spaniem też co raz cześciej mam problemy - rano wyspana wraz ze świtem ale już ze zmierzchem najchętniej bym zasnęła.
 
Do góry