reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe dzieciaczki- pielęgnacja, karmienie, rozwój

reklama
hmmm za bardzo pionizujesz? tzn za bardzo pionowo nosisz tak? bo tak nie bardzo rozumiem o co chodzilo twojej kolezance....szczerze mowiac to w zyciu bym nie pomyslala ze mozna za bardzo pionowo nosic dziecko, no ale moze za malo oswiecona jestem ;) ...ja swoja biore na rece i nosze tak ze jedna reke mam pod tylkiem (wyglada to tak jakby prawie siedziala na mojej rece) a druga trzymam na pleckach zeby mi nie fiknela do tylu (od czasu do czasu tylko nosze tak z tymze twarza do otoczenia). albo jak jest niespokojna to brzuchem klade na reke druga miedzy nogi i tak ja trzymam...bardzo lubi tak lezec.

Tak, chodziło jej o noszenie w pionie, tzn. że podczas takiego noszenia kręgosłup jest zbyt obciążony i że dziecko, które jeszcze nie potrafi siedzieć nie powinno być tak noszone. Podobno dobry jest ten sposób, kiedy kładzie się brzuchem na ręce, tylko że moja za długo tak nie wytrzymuje ;-)
 
Monika - powiedz koleżance że jest głupia :-D:-D a jak odbijasz dziecko po jedzeniu , to niby jak masz je trzymać ? ..;-)Nie słuchaj rad .. sama wiesz co jest dobre
 
Ale każdy ortopeda czy neurolog powie, że dopóki dziecko nie trzyma samo głowy to nie wolno nosic pionowo :blink:
Ja od początku pionizowałam Marię i Anię też :-p i nie do odbijania bo tego nie robie ale tak do noszenia. Dzieciom bardzo dobrze obija sie na brzuszku :tak::tak:
 
Agata - mojemu odbija się najlepiej w pionie. Na brzuszku niestety zawsze wylatuje mu jeszcze małe co nieco:(
Poza tym on tak strasznie lubi przytulać się do mnie w pionie!
 
Monika - powiedz koleżance że jest głupia :-D:-D a jak odbijasz dziecko po jedzeniu , to niby jak masz je trzymać ? ..;-)Nie słuchaj rad .. sama wiesz co jest dobre

Ze słuchaniem rad to jest tak, że wysłuchać warto, tylko nie zawsze trzeba się do nich stosować ;-)
A jeżeli chodzi o trzymanie w pionie, to pewnie coś w tym jest, że nie powinno się tak nosić, skoro tak twierdzą ortopedzi. Moja koleżanka też ma doświadczenie, bo od kilku lat rehabilituje swojego synka i o "pionizacji" ;-) wie prawie wszystko. Tylko może ona na tym punkcie jest bardziej przewrażliwiona.

Ale tak jak piszecie, nasze dzieciaki uwielbiają być noszone w pionie (zresztą moja Ania też :-D i też tak jej odbijam) i trudno byłoby z tego zrezygnować. Tym bardziej, że ja osobiście nie znam dziecka, któremu takie noszenie w widoczny sposób by zaszkodziło...
 
reklama
Ja tak swojego synka od początku nosiłam i jakoś nic mu nie jest , zreszta ortopeda i pani neurolog widzieli jak go tak nosiłam i nikt nie zwrócił na to szczególnej uwagi . Neurolog kazała nosić pionowo ze względu na asymetrie .
 
Do góry