reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe dzieciaczki- pielęgnacja, karmienie, rozwój

No proszę, moja też łapie się ostatnio za uszka raz za jedno, raz za drugie, w życiu bym nie pomyślała, że to na ząbki bo obserwowałam tylko czy ją te uszka nie bolą ale nie widać nic niepokojącego. Pozdrawiam
 
reklama
byłam dzisiaj z Oliwierem na szczepieniu. mały ma 70cm długości i 7kg waży. Pani doktor powiedziala ze to bardzo malutko i kazała podawać już mleko 2. zobaczymy czy to pommoże. nie dziwie sie że mało waży jak on zjada tylko 120ml maksymalnie:-(
 
Madziula - jak to malutko????? Czemu tak mówi??? Na zdjęciach wygląda po prostu na drobnego, ale Ty klucha nie jestes, to czemu mały ma być??? Sprawdz na siatkach centylowych. Mnie mama i lekarka też tak głupio straszyły a ja sie zamartwiałam, aż przeczytałam artykuł w Dziecku i tak jak radzili sprawdziłam gdzie się plasuje na centylach. I co??? Jest IDEALNIE....
I wiesz co robię od wczoraj? Zapisuje wszystko co Maja je i pije i o jakich godzinach. Dziewczyny mi podowiadały, żeby tak zrobić przez tydzień, to wtedy się wyklaruje czy je wystarczająco dużo.
Głowa do góry!!!:tak:
 
kkasiula- no wlasnie na siatce wyszlo miedzy 10 a 25 wiec jest w tej miejszości. a oliwier naprawde je malo a szczegolnie ostatnio. moze to przez tego ząbka. zobaczymy
 
Madziula - sprawdz sama siatkicentylowe.pl Wpisz poprzednie pomiary to będzie widać jak przybiera :tak: A teraz to faktycznie może mniej jeść właśnie przez ząbka....;-) A jak lekarka radziła poprawić wagę???
 
Madziula, może taka jego uroda...

Kasiula - fajny ten link do siatek. Ja mam same giganty, Maciek ponad 90 centyli w wadze, 97 wzrost.
Pepe był w wadze 50, za to wzrost dla odmiany 97 :-D - to dopiero chuchro było...
A teraz Pepe waga 40 centyl, wzrost 90.. też mu trochę brakuje do klopsa ;-)

Moja koleżanka, Madziula, miała synka poniżej 10 (!) centyla, teraz skoczył, jest na 13 centylu (i wzrost i waga, teraz ma 4 lata). I cały czas pod kontrolą, mega niejadek już od niemowlęctwa (na piersi mało jadł, a raczej nie dało się wpakować niczego tuczącego do środka), i absolutnie zdrowy chłopak, tylko drobny bardzo. :tak:
 
Madziula, może taka jego uroda...

Kasiula - fajny ten link do siatek. Ja mam same giganty, Maciek ponad 90 centyli w wadze, 97 wzrost.
Pepe był w wadze 50, za to wzrost dla odmiany 97 :-D - to dopiero chuchro było...
A teraz Pepe waga 40 centyl, wzrost 90.. też mu trochę brakuje do klopsa ;-)

Kasia - wiem wiem, kolorki i duże powiększenie to jest to :tak:;-)
A chłopaków masz fajnych :-) Maciek dał czadu, ale Piotrek całą wagę to pewnie wybiegał :-D:tak: A wzrost?? Ty też masz więcej niż 150 w kapeluszu ;-):-p

Madziula - tak jak mówię, może po Tobie będzie drobnej budowy ciała??
 
lekarka kazala dawac bebiko 2 juz. a wiecej nic nie mowila co robic. musze zaraz zobaczyc na tą siatke. oliwier tylko z waga jest tak nisko bo ze wzrostem i obwodem glowki i klatki piersiowej to tez jest wlasnie pow 90.
kkasiula- ja wcale nie jestem drobnej budowy:-)no ale moja rodzinka nalezy do chudych zato mojego meza Konrada do puszystych:-)
 
sprawdzilam na tej siatce od kasi i wyszło tak samo. maly jest między 10-25c w wadze a we wzroście miedzy 90-97c.
 

Załączniki

  • chart.jpg
    chart.jpg
    22,7 KB · Wyświetleń: 20
  • chart2.jpg
    chart2.jpg
    22,2 KB · Wyświetleń: 18
Ostatnia edycja:
reklama
Dopiero władowały mi się załączniki. No to rzeczywiście dziwnie u ciebie, wygląda jakby urósł nagle i wychudł do tego. Trzeba popatrzeć za miesiąc, bo może akurat utrafiło w jakiś skok wzrostu i stąd spadek centyla wagowego po prostu.
 
Do góry