reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe dzieciaczki- pielęgnacja, karmienie, rozwój

:dry::dry::baffled: ale mnie zagięłaś :-p nie wiem, ale na każdym opakowaniu mleka są normy :tak: Uśrednione.... Szczerze mówiąc chciałam wiedzieć ile, nad normami sie nie zastanawiałam. No i nie wiem czego nie toleruje, chce miec wszystko na pismie zeby to potem pokazac alergolog.
 
reklama
madziula-u mnie w książce z gerbera"mój pierwszy rok" pisze że 4 msc.powinno średnio wypijać 6 posiłków po 150ml. a 5 msc.5 posiłków po 180ml.:tak:

a moja Julka przewaznie pije po 70ml. ale zageszczone kleikiem a raz dziennie kaszka i raz dziennie pół słoiczka obiadku:-)
 
welonka- też masz dużego chłopczyka:-)
kkasiulka- wlasnie zauważyłam ze Twoja córeczka urodziłaa sie dokładnie rok po waszym ślubie:-) ale fajnie
 
madziula - mój warzy "skromne" 8500 (ostatnio go warzyliśmy, nie wiem czy to dobra waga, bo ważony był w sposób, że stawałam z nim na wadze, a później sama i odejmowaliśmy), ale jakieś 2 tyg temu ważył 8100 u pielęgniarki, a ma 66cm. Jada 6 razy (ostatnio 5) po 180ml mleka w tym jedno karmienie z małą ilością kaszki w mleku, plus słoiczki (ale małe ilości bo dopiero wprowadzam). Pisałyście o normach, wg Aptamilu (odpowiednik polskiego Bebilonu) powinien teraz jeść na swój wiek 5razy po 210, a według wagi upss ta waga jest dla dzieci od 7-12 miesięcy, rzy po 210 plus inne posiłki. Ja ne chcę jak na razie dawać mu 210 bo jeszcze bardziej przytyje, a na tym i tak wytrzymuje czasem od 3 do 5 godz w dzień, a w nocy nawet udaje się do 8 godz.
 
mój jak miał akcję wychodzenia zębów (do dziś ich nie ma...) to jadł tylko 3 razy na dobę i też niewiele (krócej niż zwykle) więc to też rzeczywiście od ząbkowania może tak być. Najgorzej z tymi dziećmi, że przyczyn wszystkiego to może być multum :sorry2:
 
Majka warzy 7100 a wzrostu ma 76 cm, ale cóż mąż ma 195 cm, więc nie ma co sie dziwić. Majka teraz je 150 w dzień co 3 godziny i w nocy 120 do tego jeden posiłek zastępujemy teraz obiadkiem. Nie sugeruję się tak tymi książkowymi normami bo każde dziecko jest inne, jedne szybciej chce więcej inne wolniej. Córka mojej znajomej - starsza od Majki o 2 tygodnie, jak miała 3 miesiące to już jadła 180 i musiała dawać jej obiadki.
Majka też ostanio miała kryzys żywiniowy - przez 3 dni jadła co 4 lub 5 godzin po 90ml ale teraz się wyrównało
 
malinka- rzeczywiscie dluga jest twoja dziewczynka:-) napewno to po tacie:-)
ciekawe po kim moj ma wzrost bo ja mam 168cm a mąż 176cm wiec tak srednio:-) Oliwier w nocy dzisiaj to chyba z 5 razy jadl :-( myslalam ze juz padne z tym wstawaniem!!! ale 2 razy zjadl po 120 a pozniej tak po 80 moze mniej.
 
reklama
Moja Olcia je w dzien 5 razy bebiko1 po 130 ml + słoiczek obiadku + poł słoiczka deserku + mleczko zageszczone na noc kleikiem ok.130 ml Jak zje o 20 to spi mi tak do 4 :)
I tez sie łapie za uszko...czytałam w kilku juz zrodlach ze to ząbki...widac juz białą kreseczke w miejscu jedyneczki ale sie jeszcze nie wyrzneła
 
Do góry