reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowa Mama u lekarza:)

Czesc dziewczyny
czytam wasze posty i bardzo sie denerwuje, jestem chwilowo w szwecji wracamy 26 lutego powrot byl zaplanowany a moja ciaza nie :-).nie mam zielonego pojecia jak tutaj umowic sie do lekarza gdzie no i z jezykiem problem!
czuje sie bardzo dobrze ale martwie sie ze pierwszy raz pojde z wizyta dopiero na poczatku marca. biore witaminy i kwas foliowy poza tym wszystko jak w poprzedniej ciazy zadnych niepokojacych objawow ale ta niepewnosc....
poza tym juz nie moge sie doczekac az zobacze na usg moja fasolke!
pocieszcie jakos bo zwariuje!!jeszcze caly miesiac!!
jak wroce to najpierw chyba zrobie usg??potem uderze do mojej ginekolog.
zabije mnie to czekanie
 
reklama
Nie martw się Inkainka - na pewno wszystko jest w najlepszym porządku.
Przyjedziesz do Polski - maleństwo będzie na tyle duże że zobaczysz wszystko dokładnie - rączki, nóżki, serduszko...
Koleżanka jest w 13 tygodniu ciąży i do ginekologa chodzi państwowo. Pierwsze usg będzie miała dopiero za tydzień - wcześniej pani ginekolog uznała, że nie ma powodu się spieszyć skoro wyniki są w porządku i mama czuje się dobrze.
Wiem że obawiasz się pierwszej wizyty u lekarza ale ja myślę, że przed każdą kolejną wizytą też będziemy się denerwować. Tak już będzie...
Głowa do góry - wszystko jest w najlepsiajszym porządku.
 
no a ja właśnie się zzaczynam zbierać do doktorka - mam nadzieje, że dzisiaj pójdzie szybko i sprawnie bo jade z Kubasem jak wróce to zdam relacje
Fiolet - na Twoje relacje też czekam wieczorkiem
 
A ja swoje testy zrobiłam w Belgii (gdzie od kilku lat mieszkamy) i choc bardzo, bardzo sie denerwowałam czy to rzeczywiście ciąża (bo nie meczyly mnie jeszcze wtedy zadne objawy) nie wybralam sie tam do lekarza.:zawstydzona/y::zawstydzona/y:


Teraz natomiast jestem w Polsce, przyleciałam specjalnie, zeby tutaj pójść do gina i mam nadzieje, że nadal tu bede chodziła i też tutaj urodzę :tak::tak::tak:
Wizyte miałam na 14 stycznia, doktorek zbadał, zrobił usg i orzekł, że 5 tydzień i 2 dni, termin na 1, 2 wrzesnia. Właczył mi serducho, a ja durnota sie poryczalam, a ginek na to- no pani Joasiu dla takich chwil warto wykonywać ten zawód, gratuluje, maluch co prawda jeszcze taki ...............hm..............przecinek, ma 1 cm, ale na ten wiek ciąży wszytko jest oki.:-):-):-)

Dostałam skierowanie na podstawowe badania i jestem już umowiona na za trzy tygodnie, a wiec na 04 luty, a zaraz na nastepny dzien lece spowrotem do BXL.

Mam nadzieje, że fasolinka sobie spokojnie i zdrowo rosnie...........Juz nie moge sie doczekac kloejnej wizyty, bo jakos ciagle nie do konca wierze, ze cos tam we mnie sie rozwija.........:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:
Dziewczyny tez tak macie czy to tylko ja tak cuduje???
Najlepiej jakbym od razu dostała brzucholka ciążowego, wtedy miałabym pewność 100000 krotna hahahaha.

ps. a dolegliwości ciążowe rózniaste juz w koncu mam, wiec w sumie nie wiem skad te watpliwosci w mojej pustej glowie??:zawstydzona/y::zawstydzona/y:
 
Hejka Dziewczyny!
Melduje sie po pierwszej wizycie u midwife :) Jestem bardzo zadowolona, chociaz nie poslychalam serduszka :-(, a na usg ide za 4 tygodnie :-( Ale uspokoilam wiele moich obaw, dostalam mnostwo fajnych ulotek i poradnikow na temat ciazy oraz uslyszalam wiele dobrych informacji :-) Postaram sie opisac wszystko :tak:
Mialam ze soba probke moczu wiec midwife od razu spradzila cukier (ok) i pare innych rzeczy ktore mi juz wylecialy z glowy:zawstydzona/y: Ale wszystko O.K. Pobrala mi tez krew :baffled::baffled::baffled: I zachowalam sie prawie jak dorosly :zawstydzona/y::-D Mam tu nawet liste badan, ktore zrobia, ale po ang. wiec ciezko rozszyfrowac : m.in. grupa krwi, cukier, HIV, zapalenie watroby t.B, rozyczka, serologia. W 15 tygodniu bede jeszcze miala test na rozpoznanie rozszczepienia kregoslupa i zespol Downa.
Cisnienie O.K. 119/66.
BMI tez O.K. 22
Dala mi tez aplikacje do wyslania - dostane karte, ktora upowaznia mnie do bezplatnych lekow i dentysty do 1 roku dziecka.:tak:
Siedze teraz i czytam te wszystkie ulotki - i coraz latwiej mi uwierzyc, ze jestem w ciazy :-D
Agua, a jak u Ciebie po wizycie? Mam nadzieje, ze wszystko w jak najlepszym porzadku :tak:
Ajako, ja tez mam chwile niedowierzania :zawstydzona/y: Ale powolutku, powolutku przekonuje sama siebie, ze bede mamusia :-D:-D:-D Mam ochote tanczyc i spiewac z radosci :-)

Ps. Kupilam sobie dzis spodnie o numer wieksze, bo jakos ciezko sie dopiac w starych :-D:-D:-D

Pozdrawiam was wszystkie bardzo serdecznie!!!
 
Nowe spodnie to dobry objaw:tak:. Fajnie ze wszystko dobrze. Ja nie wiem jak wytrwam do tej wizyty a to jeszcze miesiac.
 
jesteśmy już po - dzidziol jest zdrowy i cudowny sedruszko pięknie biło mam pierwszą fotke - oczywiście wzruszyłam się do łez i jestem najszczęśliwsza na świecie

tylko nie mogę narazie dziwigać bo w jednym miejscu jeszcze jest coś tam niedomknięte - tylko jak to zrobić przy drugim dziecku w domu ????????????

standartowo mam porobić badanka i na kolejną wizyte dopiero 28 lutego - jet wszystko dobrze i nie ma potrzeby wcześniej a wrazie jakby coś się działo to mój gin jest cały czas pod telefonem i ma czas dla swoich pacjentek więc nie martwie się - kiedyś dzwoniłam do niego o 3 w nocy bo brzuch mnie bolał przy pierwszej ciązy i nie było problemu - powiedział co mam robić i o 6 rano czekał na mnie w szpitalu

a termin 30.08 - 1.09

Fiolet - fajnie, że u Ciebie też wporządeczku

jaka jestem szczęśliwa
 
Nowe spodnie to dobry objaw:tak:

No wlasnie, a jak ja ciagle wchodze w swoje stare spodnie, to chyba źle?? Rosną już Wam brzuszki, czy jak?? Ja czasem mam wrazenie, ze to juz cos tam widac, ale kiedy sie położe brzucho robi sie wklęsłe tzn nie wystaje, wiec juz sama nie wiem........A najlepsze jest to, że do najszczuplejszych to już od dawna nie należe.........:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:
ps. a wg kalendarza ciąży na baby-boom to wlasnie leci nam 9 tydzien, wiec jak to tak naprawde jest???
 
reklama
ajako - u mnie przy pierwszej ciąży nic nie było widać prawie do 5 miesiąca a teraz już mam taki bęc , ze chodze w ciążówach bo normalne portki cisną mnie w brzuch
więc nie ma reguły ale chyba przy pierwszej ciąży później widać brzusio
 
Do góry