reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WRZESIEŃ!!!!

tak często przychodzimy z Natalką sobie pooglądać zdjęcia, że czuję się jak stały bywalec i zapomniałam sie przywitać po długiej "nieobecności" .. mała została trochę rozwydrzona przez babcię.. babcia pojechała a ja ciągle noszę ją na rękach i tylko przy komputerze się uspokaja (tatuś informatyk), na szczęście widać poprawę, z dnia na dzień jest lepiej i Natalia pozwala od czasu do czasu odsapnąc mamusi :)
krostki też mamy, pani doktor twierdzi że to od nabiału, ale nabiał jem codziennie a krostki pojawiają się tylko od czasu do czasu :( i sama już nie wiem czym smarować
Poza tym mam OGROMNĄ prośbę.. tyle mówicie o zaklinaczce i z zazdrością czytam o tym jak wasze dzieciątka uregulowały sobie pory spania i jedzenia ::)
czy ktoś może mi w skrócie opisać tę czarodziejską metodę??? bo ze mną Natalia robi co jej się tylko podoba :mad: :mad: :mad:
 
reklama
siwasek pisze:
a my jutro idziemy mała zaszczepic i mam w zwiazku z tym pytanie gdzie dziecko dostaje ta szczepionke 6 w 1 w nóżke czy raczke?? bo nie wiem jak mała ubrac zeby bylo wygodnie ja tam rozebrac. i jeszcze jedno ta mascia znieczulajaca ile wczesniej trzeba posmarowac??

godzinę wczesniej ale ja tez chciałabym wiedziec gdzie
bo też jutro idziemy na szczepienie i zapomniałam się doinformować :p

jak sie nie dowiem, to pójdziemy pojutrze :)
 
Melanie pisze:
siwasek pisze:
a my jutro idziemy mała zaszczepic i mam w zwiazku z tym pytanie gdzie dziecko dostaje ta szczepionke 6 w 1 w nóżke czy raczke?? bo nie wiem jak mała ubrac zeby bylo wygodnie ja tam rozebrac. i jeszcze jedno ta mascia znieczulajaca ile wczesniej trzeba posmarowac??

godzinę wczesniej ale ja tez chciałabym wiedziec gdzie
bo też jutro idziemy na szczepienie i zapomniałam się doinformować  :p

jak sie nie dowiem, to pójdziemy pojutrze  :)

hIHIHI a my idziemy po jutrze ;D ;D ;D

Przed szczepieniem dziecko ogląda pediatra i przeważnie bada dzieciątko i waży, więc i tyak trzeba rozebrac do pieluchy ;)

Jutro muszę leciec do księdza załatwić wszystkie formalności na chrzest :p :p :p

A ciemieniuchę mamy na czubku głowy i z tyłu. Dzisiaj pół godziny wyczesywałam łupoiez ciemieniuchowaty, ale prawie wszystko zeszło ;D ;D ;D
 
niestety ten krem znieczulający jest na receptę :(
bo mąz pojechła do apteki i tyle sie dowiedział

w takim razie my jutro wpadniemy do przychodni po receptę a zaszczepimy sie pojutrze
 
Poczytałam sobie własnie co tam naskrobali na stronce, którą podałaś. Duzo ciekawych rzeczy. Teraz wiemy przynajmniej że wszystko co robimy dla naszych dzieci i co potrafia juz nasze skarbusie to wszystko jest prawidłowe. A z tym zastojem laktacji to ja miałam chyba wczoraj ten kryzys, bo dzisiaj juz znowu mleczarnia pracuje na full obrotach ;D ;D ;D
 
Witajcie Kochane!

Dawno mnie tu nie było, Wiktoria niespokojna, mam mało czasu ...

Pranie, prasowanie, sprzątanie - ojej :)

Dalej antybiotyk podaję, niedługo koniec - uff ... ale ma katarek nadal, zapchany nosek.

Do nas dzwoniła Pani z punktu szczepień i szczepienie miałyśmy mieć wczoraj, ale niunia antybiotyk bierze więc dopiero będzie za tydzień szczepionka.

Godzinę temu Wiki zwymiotowała :( I jak miałam Ją na rękach, w pozycji do karmienia, ale butelką, nie piersią, to kręciła dziwnie glówką - raz w lewo, a raz w prawo i tak na zmianę ... pierwszy raz coś takiego u Niej zauważyłam :(

To mogą być uszka :(

Jutro idę do lekarza, chcę Wiktorię przepisać do innej Pani Doktor - ta, do której chodzimy jest "niezbyt"

 
Aniulka pisze:
Poczytałam sobie własnie co tam naskrobali na stronce, którą podałaś. Duzo ciekawych rzeczy. Teraz wiemy przynajmniej że wszystko co robimy dla naszych dzieci i co potrafia juz nasze skarbusie to wszystko jest prawidłowe. A z tym zastojem laktacji to ja miałam chyba wczoraj ten kryzys, bo dzisiaj juz znowu mleczarnia pracuje na full obrotach ;D ;D ;D
miałam podobny problem przed wczoraj a mała pije i pije i co mnie martwi nie umie jej pzryzwycazaić do smoka :p
 
czesc mamusie ;D

my tez mamy ciemieniuszke, ale na karczku, brewkach i brodce, po naoliwkowaniu scieram to pieluszka, ale nie bardzo znika, chyba poszukam tej masci,
niestety chrosteczki po potowkach przerodzily sie u nas w regularna wysypke i podejrzewam najgorsze - atopowe zapalenie skory, mam nadzieje ze z tego wyjdziemy zanim sie rozniesie poza buzie
Melanie szczzpienie u nas bylo w udko, ale w tym samym gabinecie szczepia tez w raczke, wiec to chyba zalezy
co do masci znieczulajacej stosowanej godzine przed szczepieniem to stosuje sie ja od 2 miesiaca zycia a nawet lepiej od 3, my poprosilismy o recepte i tubeczka juz czeka na nastepne szczepienie, tylko w aptece upominaj sie o plasterki(taka skorka) bo powinni dawac w zestawie, ale 'zapominaja'
Aniulka my tez chrzcimy w najblizsza sobote, ostatnio kazda wolna chwilke wykorzystywalam na szycie Milence kubraczka do chrztu, szatka juz wysztya, musze jeszcze dopracowac szczeguly, ale efekt powinien byc fajny ;D
na szczescie idziemy do restauracji, wiec nie musze sie martwic gotowaniem...

Mala na szczescie nie ma ostatnio kolek tylko sie przezy jak jej sie gazy ukladaja, ale hip najwyrazniej pomaga i nie musze nic wiecej stosowac
bylismy dzisiaj na spacerku na cmentarzu i upajalam sie minami ludzi zachwytem i usmiechem reagujacych na dziecko w nosidelku, fajne uczucie jak tyle ludzi zachwyca sie naszym dzieckiem, no nie? ;D
 
reklama
Ineczka - fajne, fajne ;) Wikunia zawsze u lekarza się tak ładnie do wszystkich uśmiecha ;) A ostatnio Pan Doktor był zachwycony Jej uśmiechem, jest taki młody i przystojny, no i najważniejsze, że nie zaobrączkowany :D


Wiki zasnęła o 23:00 - przed chwilą dałam Jej leki - wzięłam Ją jak zawsze na ręce z łóżeczka, siostra Ją trzymała no i leki przyjęła na śpiąco, a do tego 50 ml mleczka wypiła i dalej śpi. Szkoda, że tak mało, bo to oznacza, że szybko się obudzi ;) No, ale jest okey.

 
Do góry