reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2012 ;)

A ja dzis umyłam okna balkonowe ,wymyłam łazienke byłam u kolezanki na kawie w lumpku (zdjecia juz wkleiłam z łowow):-p:-) i co wam powiem nic sie nie dzieje zadnych boli zadnego ciagniecia kłucia i skurczy jakbym w ciazy przestała byc:szok::-p:-)
 
reklama
No to masz szczęście że nie jesteś uczulona (wiem, kiepskie pocieszenie), ja jestem uczulona a pod dachem mieliśmy w lipcu gniazdo os i naprawdę miałam stresa że jak mnie któraś użądli to nikt mnie i dziecka nie zdąży uratować... ale pojawiły się też szerszenie a one są wrogami os i osy się wyniosły. Szerszeni też już nie ma. Chyba z powodu końcówki lata. Po cholerę to żyje to robactwo :-(

na szczęście nie jestem uczulona choć w ciąży to różnie bywa - ale octem zadziałałam na początku myślałam ze ktoś mnie tak ostro obgaduje dopóki nie zobaczyłam spuchniętego ucha :-p

Tak się zastanawiam czy którejś z Was lekarz zalecił branie nospy na tym etapie ciąży na stawianie się brzuszka? bo skoro są to "ćwiczenia" macicy przed porodem to zastanawiam się czy jest sens je powstrzymywać? U mnie lekarz pytał czy brzuszek twardnieje ale nie wspominał nic o lekach tylko że to przygotowania do porodu i tak ma być. Moja macica jest dość pracowita i trenuje gdzieś od połowy ciąży ale nigdy na to nospy nie brałam bo skurcze nie były częste - kilka na dzień, teraz są okresy że jest ich kilka na godzinę no ale kiedyś trzeba to dziecko urodzić;)

no ja też sie zastanawiam .. biorę buscopan najpierw brałam 2x dziennie teraz biorę tylko na noc ale teraz w piątek jak dotrwam do wizyty jeszcze raz sie zapytam czy mam brać

A ja dzis umyłam okna balkonowe ,wymyłam łazienke byłam u kolezanki na kawie w lumpku (zdjecia juz wkleiłam z łowow):-p:-) i co wam powiem nic sie nie dzieje zadnych boli zadnego ciagniecia kłucia i skurczy jakbym w ciazy przestała byc:szok::-p:-)

jejku jak Ci zazdroszczę ja tak chciałam jeszcze trochę uporządkować ale boje sie cokolwiek robić
 
Dzieki dziewczyny za mile przywitanie:-)
U mnie właśnie pojawił sie problem bolącego zeba :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:...wzięłam już tabletkę paracetamolu ale nic nie pomaga. Znacie jakies domowe sposoby na ból zęba. Miałam go robionego 2msc temu ale niestety jest to 6tka i potrzebny jest rtg do dokladnego wyczyszczenia kanału a wiadomo - teraz nie moge wiec sie tak mecze, i chyba zaraz zacznę płakać :(
 
Dzieki dziewczyny za mile przywitanie:-)
U mnie właśnie pojawił sie problem bolącego zeba :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:...wzięłam już tabletkę paracetamolu ale nic nie pomaga. Znacie jakies domowe sposoby na ból zęba. Miałam go robionego 2msc temu ale niestety jest to 6tka i potrzebny jest rtg do dokladnego wyczyszczenia kanału a wiadomo - teraz nie moge wiec sie tak mecze, i chyba zaraz zacznę płakać :(

płukanie naparem z szałwia i rumianku + np jakiś gripex rozpuścić w tym tylko nie połykać a płukać - ściągnie stan zapalny i przy okazji miejscowo przeciwbólowo zadziała. Ja jeszcze stosowałam maść sachol - na początku ciąży miałam problem z zębem - straszna sprawa
 
dziewczynki a wracajac jeszcze do tego ulozenia dziecka, ja bylam 1,5 tyg temu na usg i wyszlo ze maly lezy glowka do dolu ale twarza do brzucha nie do plecow. Troche zaczelam czytac ze to nie zupelnie dobrze i moze sie skonczyc vacuum albo kleszczami. Z drugiej strony czytalam tez ze podczas porodu on sie moze obrocic o 90 stopni. Nie wiem co mam o tym myslec. Czy ktoras z was tez ma takie ulozenie dziecka i co sie mowi na ten temat ? Moja polozna mi nic nie powiedziala , ze to cos nie teges, po prostu wrocilam do domu i zaczelam czytac. Nie wiem, moze liczyla, ze sie maly jeszcze obroci ?
 
Mój mały tak samo jest ułożony i nie zauważyłam żeby to się zmieniło ;/ a lekarz nic mi na to nie powiedział.. ja mam wizytę w czwartek to się dopytam odnośnie tego ułożenia
 
płukanie naparem z szałwia i rumianku + np jakiś gripex rozpuścić w tym tylko nie połykać a płukać - ściągnie stan zapalny i przy okazji miejscowo przeciwbólowo zadziała. Ja jeszcze stosowałam maść sachol - na początku ciąży miałam problem z zębem - straszna sprawa

Ziółka już się parzą - mam nadzieje ze chociaż troszeczkę ból zęba odpuści. Dzieki bardzo.:-)
 
Gdzies czytalam zeby na basen isc i plywac na brzuchu, ze maluszek wlasnie wtedy moze sie obrócić. Oczywiście jak czop jeszcze Ci nie odszedł.
 
Witam ponownie!
Byłam u swego gina. Powiedział, że jak czop był brązowy to do 24 godz poród powinien się zacząć. Powiedziałam, że było tego nie wiele, więc powiedział, że widocznie to znak, że szyjka się rozwiera. Od razu zrobiłam ktg i nic nie wychodziło. Jestem na pewno spokojniejsza i jeszcze trochę poczekam.
 
reklama
Mafu ja mam dopiero na piatek, wiec zrobimy potem burze mozgow co tam nam powiedzieli. W internecie tez za wiele informacji nie moge znalezc. No niby lepiej ze tak lezy niz nozkami czy posladkami ale wiadomo ze kazda chcialaby w miare szybko urodzic bez instrumentow pomocniczych.

u mnie basen nie wchodzi za bardzo w gre bo mam 20 km do miasta i ledwo juz czlapie wiec nie bede jeszcze basenu szukac.
 
Do góry