reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2012 ;)

hej :)

wiecie co upieklam wczoraj ciasto, te z linku i zamiast truskawek ktorych praktycznie nie ma juz, dalam jablka. i upieklam cala blache 25x35cm a tu pol na na pol zakalec... pierwszy raz mi sie zdarzyl. ale nie probowalam wczesniej tylko z ta cala blacha pojechalismy do znajomych... troche mi bylo przykro i glupio jednoczesnie, i juz wiem ze na nastepny raz albo probuje albo gotowiec. wracajac ledwo zdazylismy przed burza...

bylam dzis w szpitalu w ktorym chce rodzic, bardzo mila polozna wyjasnila mi wszystko, porod rodzinny darmowy, znieczulenie tez [o ile jeszcze bedzie czas na nie] ciuszki dla malego wlasne, no i w 39tc zglaszam sie na badanie ktg i napisala mi jeszcze jakie badania ze soba wziac itp itp. takze wszystko wiem :)

19.7 ide na konsultacje do innego gina. chcialam do polecanej pani doktor a tu termin na 28.8 :szok:. moj maly ma czkawke, wczoraj mial w nocy a przedwczoraj az 2 razy, dziwne uczucie i bardzo odczuwalne. a dzis jak mialam reke na brzuchu czulam jak sie przemieszcza cos twardego, ciekawe co to bylo? glowka, dupka, plecki?

Pajka oj wspolczuje Sebciowi... biedactwo, mam nadzieje ze juz lepiej troszke.
Gorgusia moze masc przeciwbolowa czy cos? mi ostatnio bol przeszedl po masazu masazerem ale to byla lopatka.
Ann witaj :)
Martusia ja bym zapytala po prostu czy nadal chce byc chrzestna.
Ryba wiesz kazdy w cos tam sobie wierzy i to jego sprawa. niby zabobon ze nie mozna sie chwytac za cialo jak sie przyszla matka czegos wystraszy... ciocia zlapala sie za wlosy bo jej mysz pod stopami przebiegla i jej syn ma biale pasmo na wlosach, ktore nie daje sie ani zafarbowac ani nic.

malz pojechal na zakupki, potem wraca i tluczemy schaboszczaki ;) a dzis tak mnie kregoslup boli ze nie wiem. w dodatku maly mnie atakuje, ze az boli.

milego dnia ;)
 
reklama
hej :)

Ryba wiesz kazdy w cos tam sobie wierzy i to jego sprawa. niby zabobon ze nie mozna sie chwytac za cialo jak sie przyszla matka czegos wystraszy... ciocia zlapala sie za wlosy bo jej mysz pod stopami przebiegla i jej syn ma biale pasmo na wlosach, ktore nie daje sie ani zafarbowac ani nic.

malz pojechal na zakupki, potem wraca i tluczemy schaboszczaki ;) a dzis tak mnie kregoslup boli ze nie wiem. w dodatku maly mnie atakuje, ze az boli.

milego dnia ;)

Ależ bardzo prosze, niech sobie każdy wierzy w co sobie tam chce. Mnie to nie intersuje. ja tylko napisałam, że wiara w zabobony i tym podobne pierdoły jest sprzeczna z nauka kosciola. Więc troche dziwi mnie że osoby wierzace kieruja się jakiimis zabobonami... bo jedno drugiemu przeczy.
 
moja teściowa katuje mnie zabobonami - czuje sie momentami jak zastraszana ... zawsze odpowiadam jej że nie przesądów ciężarna potrzebuje i zastraszania przesadami a jedynie świętego spokoju i nawet jak ktoś w coś wierzy to zamiast straszyć powinien zacisnąć zeby a jak jest wierzący to pojść świeczkę w kościele zapalić i pomodlić sie za zdrowie a wszystkie niewyjaśnione zjawiska pojawiające sie u dzieci nie zwalać na biedne matki tylko pójść jak człowiek w cywilizowanym świecie i zbadać u lekarza
Działam alergicznie na wszystkie zabobony - tak jak tłumaczyli mi ze nie mam prawa mieć białej sukienki na ślubie - ślub był zaplanowany a o dziecko sie staraliśmy .. i białą sukienkę też miałam i byłam najszczęśliwsza na świecie bo spełniało sie kilka marzeń na raz
 
*martusia* mnie to często wychodzi zakalec, ale moim znajomym zawsze moje ciasto smakuje, jedna koleżanka nawet nie wiedziała, ze zakalec, poki nie powiedzialam :) a mój brat wręcz ubóstwia zakalce, zawsze jak mi wyjdzie, to przyjeżdza po ciacho :-) Jak ciasto dobre w smaku, to nie ma się czego wstydzić.

Mnie cały czas boli pupa, ciężko mi się chodzi, a jak postoję trochę dłużej to kręgosłup na dole zaczyna mi dokuczać. To chyba kość krzyżowa? 30 czerwca pochlały mnie komary i do tej pory mam bąble i swędzą, smaruje octem, miałam spray na ugryzienia i jeszcze dziś cebulę przyłożyłam a nadal swędzi! :wściekła/y:
I mięso coś mi brzydnie ostatnio, chyba muszę jakieś wegetariańskie obiady sobie przyrządzać :)
 
Kolezanka pojechala a ja poczytam co u Was i ide kupic cos do chlebka bo nie bede miala jak bedzie wyprawic do pracy:-D a potem bede lezakowac... moje dziecko naprawde dzis malo i slabo sie odzywa az juz sie martwie:-( to przeciez maly ADHD:-p

Martusia aj tam zakalec:-p nie ma co sie martwic:-pczesto takie ciasta sa najlepsze, i mozliwe,że cischo nie wyszlo bo burza mialabyc. A co do tego,że kobieta nie powinna sie za nic lapac jak sie czegos wystraszy to powiem,że ja tam naprawde nie slucham i w nic nie wierze ale w tym chyba cos jest bo mama moja zlapala sie z moim bratem za kolana i on sie urodzil z myszka na 1 i 2 kolanie:-D:laugh2: no i tak samo bylo ze mna wystraszyla sie myszy i mam na nodze tez myszke:-D
 
Maluszku i Merlin ja tam nie wierze w zabobony i nie slucham jak mi mama mowi o nich czy kolezanka gdzies wyczyta i zaraz mi mowi o tych rewelacjach ;)

co do ciacha no powiedzialam im w razie rewelacji zoladkowych zeby chociaz wiedzieli kto winny :p i ja wyrodna matka upilam wczoraj od M lyczka winka deserowego... ;)

zemdlalam prawie robiac obiad. sie wystraszylam bo nic nie zapowiadalo takiego czegos. poza tym nie wiem czy Wy tez macie ale ja dzis twardy brzuch nad pepkiem i po prawej stronie, wzielam profilaktycznie no-spe i troszke puscilo.

i w koncu ochlodzenie od srody :-):-):-):-):-):tak:

ide do diabetologa, w razie co od mamy glukometr wezme jak stamtad nie dostane, bo to prywatne centrum medyczne wspolpracujace z Lux Medem.
 
moje dziecko robi zielone kupy...:-(jutro jedziemy do lekarza, ale dpoiero na 17:20 :-(na razie odwiedziłam aptekę... dostałam smectę, której pic nie chce... daję na siłę... biegunka nadal jest biedaczek chodzi i mówi, ze "pupa sisi zrobila":-(

co do chrzestnej to u nas jest również taki przesąd, że kobiety w ciąży na matkę chrzestną się nie bierze :tak:

Stokrotka
wspołczuję sytuacji z mamą :(

Marudka
ja mam tak samo z mojąm mamą... ona jest hmmm dwulicowa... przykre, ale prawdziwe - sama juz wiem, ze nie mogę jej wszystkiegho mówić :tak:

Palemko
no wlasnie nie wiem, albo jakąś bakterię nad wodą zaliczył:(wszystkiego naj dla M

Ansure
dziekuje:*

Axarai najgorsze w tym wszystkim jest to, ze moj synus chce byc tylko u mnie na rękach... brzuch mnie boli:(

KasiaP-P współczuję relacji z mamą :(

Gorgusia
u mnie juz jest awantura, bo moja mama chce, zebysmy chrzcili po urodzeniu Adrianka a my zadecydowalismy, ze chrzciny będą w kwietniu :tak:i juz jest awantura...

Do_iT na razie jest coraz gorzej u nas:(:(mam nadzieje, ze jutro bedzie lepiej i uda nam sie za tydzien spotkac :tak:

Polisia za skurcze też odpowiedzialny jest niedobór potasu:tak:

*Martusia* trzymam kciuki za wizytę:) oby wszystko sie wyjaśnilo:tak:

Ryba zgadzam się:tak:

ledwo żyje
 
a ja padam, pojechałam z rana na bazarek, potem sprzatanie, prasowanie :no:
umówiłam się na środe do groomera z moim psiakiem-będzie miał lżej jak go wystrzygę na Westa :-D
no i zaszalałam i zrobiłam koktajl malinowy, co prawda nie mam blendera więc skończyło się na dziabaniu widelcem :-D, ale cały kufel od piwa mleczno-malinowy wychłeptałam :tak:
mój mały też się jakoś mało rusza w zasadzie to daje czadu jak zjem coś słodkiego...
 
martusia dokladnie zabobon bez sensu, bardzo dobrze postanowilas najlepiej zapytac zainteresowanej mnie nie zapytano a tez bym sie zgodzila :)

marudka no i super wiadomo ze nowa fryzura jest dobra na wsio:)

Pajka duzo cierpliwosci i zdrowka dla Synka:*tulam Was mocno daj znac co powiedzial doktorek...ale to chyba wirus jakis sie przyplatal trzeba go bedzie szybko wydelegowac zeby i Was nie zaradzil:*

Palemko upojnego wieczorka z M i torcikiem hihi

Anure super ze juz z gardelkiem oki:)

stokrotka a moze to zwyczajne potowki:)

axarai gratki udanego wyjazdu a lumpka jeszcze nadrobisz do wrzesnia wiele sobot:)

Kasia P-P to raczej normalne ze jak lezymy to Malenstwa sa bardziej aktywne, tak tez jest i u mnie, chodzac bujamy je i mimowoli usypiamy, moja Mala np nawet kiedy chodze a cos slodkiego podjem od razy sie uaktywnia hihih z czkawka nadal nie wiem czy to jest to ale takie kilkuminutowe non stop jakby lekkie kopniaki jak na poczatku wyczuwalne bardzo nisko(mala ulozona glowka w dol) smieje sie ze mnie w psioszke drapie to chyba wlasnie ta czkawka bo jaka jest jej definicja hehe moze cos myle to moja pierwsza ciaza i nie mam pojecia oswieccie mnie plisss

Merlin echh wspolczuje jak to mowia jak nie urok....

Ann witamy my tutaj przyjaznie nastawione jestesmy i chetnie Cie przyjmiemy tak mysle nie chce pisac za reszte ale taka jest moja opinia....mam nadzieje ze lubisz duzo czytac bo my tu produkcje masowa prowadzimy odwiedzaj tez inne watki bardzo przyadtne zapraszamy:)

gorgusia tulam...

maluszek nom pogoda dzis idealna ja caly dzien na dworku bylam na hustaweczce przegladalam gazetki Bobaskowe i spisywalam liste jutrzejszych zakupow dla Stokrotki:) moj tez jeszcze m-c temu kiedy mialam zdecydowanie mniejszy brzuszek mowil do mnie armatko hehe a teraz chyba z tej tesknoty tak mu sie odmienilo hiih

ryba widzisz czyli trafila na ksiedza z powolania u nas na wiosce zdarzaja sie tacy ksieza ze szkoda mowic, jeden wlasnie kiedy kumpela zapytala o chrzesna w ciazy powiedzial ze jak sobie to wyobrazaja zeslac Ducha Swietego na dziecko ktore wlasnie ma chrzest podczas gdy to w brzuchu moze czuc sie poszkodowane i nawet dojsc do odebbrania sakramentu... chore to jakies dlatego koncze ten temat... ale z kolei ksiadz w pobliskiej wiosce jest o 360 stopni inny zawsze tlumaczy, odpowiada na pytania a ta kumpela kiedy poszla do Niego z tym samym pytaniem uslyszala, ze kobieta w stanie blogoslawionym jak to wskazuje nazwa jest blogoslawiona przez Boga Ona i dziecko w Jej lonie a to ze bedzie dodatkowo Matka Chzestna tylko dodatkowa radosc i blogoslawienstwo dla calej Trojki:)

doti napisz na watku u lekarza jak wizyta u kardio bo chyba nie pisalas z tego co kojarze:p

polisia zobaczysz jak to lato szybko zleci:p

*martusia super z tym szpitalem... u nas nie ma mozliwosci na darmowe zoo wiec mam nadzieje ze dam rade bez przy ewentualnym sn:) uwazaj na siebie z tymi omdleniami:* a to twarde nad pepkiem to moze Dzidz sie wypinal hihih mnie juz bardziej sie wlasnie wypina i rozciaga niz kopie coraz mniej miejsca ma Dziecina hihih

misia ajj te nasze kregoslupy a tu jeszcze troszke czasu zostalo a Ty bidulko masz podwojne obciazenie wiec tulam mocno:*


caly dzien na dworze a pozniej 2 h nadrabiania bb hihih no ale musze byc na biezaco i chce wiedziec co u kazdej:)
My dzis jak juz wspomnialam od rana na dworku na hustaweczce sie bujalismy wypita kawka mrozona, pozniej lekturka "Maluszka" i jakos mnie zmorzylo i nie wiedzac kiedy zasnelam na 1,5 h;P
Obudzilam sie okryta kocykiem(mama mnie musiala przykryc tzn brzusia tylko) i dzieki temu moje nogi juz nie sa sniezno biale a maja lekki czerwono-brazowy o0dcien hehe jeszcze jedna taka drzemka i uda mi sie je opalic:D
Jutro jade na male zakupy apteczkowo-higieniczne dla Maluszka, pozniej znowu dworek jesli tylko pogoda dopisze:)
Lilianka jak i Wasze pociechy w te upaly mniej aktywna ale 10 ruch dzis dosc szybko wyczulam bo juz po 12 tej z reguly sa to godziny po 14-15 wiec nie ma powodu do alarmu:)
To by bylo tyle nadrobione , napisane a teraz prysznic i do wyrka bo jutro kolejny dzien na nogach hehe

Sweet dreams Kochane Mamusi i slodkie Brzusie :*
 
reklama
No właśnie widzę, że duuuzo tu piszecie heh ;p ciężko nadrobić ;) ale to fajnie... w ogóle jest tu wiele wątków. Będę się zadomawiać. Macie może jakąs listę- terminów/płci? :) Ja wczoraj trochę połaziłam i mam zakwasy na łydkach. Masakra. A wy ćwiczycie coś? Mi sadełko roośnie niestety. Waze nie wiele mniej od słonia...
 
Do góry