reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2012 ;)

Fasolka eeeee Twoja próbuje wstawać, czworakowac :)supcio

jesli chodzi o rehabilitacje to u nas jest rehabilitacja, ale w sumie mysle, ze dobrze, bo jest wyjatkowo słaby i przelewajacy sie, pełza, ale asymetrycznie. I może faktycznie obyłoby sie bez rehebilitacji, ale jednak jakieś ćwiczenia to są, pod dobrym, fachowym okiem i ja to doceniam. Bo mój ma ponad 8mc, ale sam posadzony nie siedzi a już po tygodniu ćwiczeń widzę, że posadzony powolutku przestaje się wywalać totalnie i prbuje jak galaretka póki co, ale próbuje usiedziec kilka sekund. Myślę, że gdybym ja jako mała dziewczynka miała rehabilitacje to może teraz nie miałabym prolemów z rekami dość słabymi.

co do spaceru my dzisiaj ponad 4 godziny, poszlismy na koc, zrobiłam blisko 10 km i jest super :) co mnie cieszy Mały trochę śpi ale też dużą część spaceru podziwia świat i po swojemu komentuje :)

a strefy wolne w restauracji, hmmm, my chodzimy bardzo dużo, trudno mi sobie w sumie wyobrazić takie coś.

a poza tym muszę się pochwalić, że mamy ząbek pierwszy :D to znaczy przebił się i go czuję, ale zanim będzie duży to pewnie minie :D ale w koncu jest :D
po drugie moj Maluch chce być "dorosły" i soczek jest fe, on chce pić jak mama z butelki, no to podaję mu wodę z butelki z dziubkiem taką normalną tylko właśnie szukam tych butelek z takimi dziubkami a nie zakrętką i ładnie pije :D

a jeśli chodzi o lekarzy to mam mieszane uczuci, nie spokałam w przychodni takiego z powołaniem, myślę, że te antybiotyki to wszystko takie na zapas dawanie, dla świetego spokoju. My nie mieliśmy lekarstw poza antybiotykiem w szpitalu co niestety było z winy pediatry, która nie dała nam skierowania na badania mimo wielu przesłanek, że to zakażenie. Sama zrobiłam badanie na własną rękę. Ale myślę, że jest też wiele lekarzy, którzy dają te skierowania na wyrost, a potem mają czyste sumienie.
Myślę, że brakuje w tym wszystkim chyba jakiejś wiedzy i wszyscy robia na odczep się tylko jedno wypisuja a inni nie, ale ani jedni ani drudzy nie kierują się faktycznymi potrzebami.
 
reklama
Anmika - Super,ze Starszak juz czytac umie. Wielkie gratulacje!!! Chwal sie,chwal.

Wiadomo,ze my Mamusie jestesmy dumne ze swoich Skarbow.

U mnie tez straszny klocuch do noszenia i podobnie jak u Ciebie siedzenie nudne,a lezenie na brzuchu wkurzajace,wiec sie turla, cos zlapie, pociagnie, kopnie.... widze,ze probuje tez z pozycji lezacej usiasc...juz podnosi sie dosyc wysoko,wiec jesli opanuje siadanie z lezacego to do stania kroki dwa (bynajmniej tak bylo ze Straszaka).

A odnosnie lekarzy to w IE pochodza raczej lekcewazaco,a w Polsce nader nadgorliwie. Taka moja ocena. I tu zle i tam niedobrze... Podoba mi sie,ze w Pl jest niesamowity wybor lekow od kropli po syropy. Tutaj pytajac sie czy jest cos na katar dla niemowlat powiedziano mi,ze kropel nie ma tylko woda morska...a w Pl bynajmniej nasivin czy otrivin jest.. a to zawsze jakas mala pomoc....
 
Awersja ona to tak ok 200-300ml wypija z tego ok 100 ml soku a reszta woda :-)

To Hubert wypija 150 ml jak jest chłodno, a jak gorąco tak jak ostatnio to i 500 ml w sumie wciągnął, w tym 250 ml na samym spacerze. On ogólnie nigdy nie lubił pić ale jak jest upał i słońce to bardzo dużo pije, daję mu soki pół na pół z wodą.
O ja pierdziu!!! :szok:
Zawrotne ilości tego picia.
Tośce tyle wtłoczyć to bym musiała chyba dożylnie.
Tylko mi potwierdziłyście, że Młoda za mało pije i stąd te problemy z kupą.
Płakać mi się chce, bo już nie wiem, co robić.
Nie mogę przecież co tydzień wywoływać kupy czopkiem, a taka sytuacja jest już od prawie miesiąca.
We wtorek jak nie będzie kupy, to pójdzie w ruch już czwarty z rzędu czopek.
Co ja mam robić???



Hej. Chciałam nawiązać do tematu Polskich "lekarzy". Podobnie jak napisała wyżej Ayni, ja tez byłam przerażona jak czytałam jak większość z Was ciągle dostaje jakieś skierowania do neurologa, na jakieś pobrania krwi, na usg itp itd. Wpędzało mnie to w poczucie winy, że ja nigdzie nie chodzę i nic nie badam, że może jednak powinnam profilaktycznie chociaż.
Ja też czułam się na początku wyrodną matką, że nie chodzę z Młodą często po lekarzach ale w końcu mi przeszło.

no właśnie i moja zaczęła pić wodę i herbatkę, wypija nawet 150ml :szok: chyba zacznę zupki jej gotować bo ewidentnie teraz płyny rządzą :-D
Jak ja Ci zazdroszczę tego picia, ehhhh....
 
Jeśli chodzi o lekarzy to ja mam bardzo dobrą doktor dla małego. Poleciła mi ją koleżanka i naprawdę jestem zadowolona. Nie kieruje ona od razu na rehabilitacje gdy dziecko czegoś nie robi, daje mu czas. Mojej znajomej dziecko wszystko robi troszkę później i nie jest wysyłana na rehabilitacje, w końcu i tak wszystkiego pięknie się uczy we własnym tempie. Poza tym ma fajne podejście do dzieci, gdy ma zimne ręce to dotyka ciepłe ciałko Krystianka przez pieluszkę, uśmiecha się do niego i opowiada mu co teraz robi.. Też nie słyszałam by przypisywała jakieś lekarstwa na zaś. Zdarzają się perełki w tych naszych przychodniach ;-)

Poza tym chciałam napisać że mam obniżone maksymalnie łóżeczko iii ja i mój kręgosłup mamy na pieńku..
 
polisia gratki ząbka :)
Awersja dajesz probiotyki ?? Lena dopiero od kilku dni piję coś więcej, w takich ilościach jak teraz a tak to tylko Biogaja i jabłko ją ratuje od zatwardzeń :/
perell aż z ciekawości zaczęłam szukać gdzie można jeszcze kupić te maxi spódnice i trafiłam na tą stronkę może coś ci się spodoba bo ja już swoją znalazłam:-D Spódnica maxi Pull&Bear, ok. 89zł - Spódnice maxi wiosna 2013 - Trendy sezonu - Moda - Polki.pl
http://www.groszki.pl/groszki/51,112131,12137526.html?i=1
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Moja wciąż nie chce nic pić. Tylko pierś. Muszę ją nauczyć przed polską .
Napiszcie mi to prawda że w pierwszych 3 miesiącach nie powinno się latać samolotami bo mozna poronic i w ogóle ze to źle dla płodu? ? Ktoś mi dziś tak powiedział i nie wiwm co robić
 
Witam się porannie!
Oczy mam na zapałki, na nogach jestem od 6.40, bo moje dzieci nie wiedzą co to weekend:confused:. Na dodatek szłam wczoraj spać o 1, bo siostra przyjechała i trzeba było pogadać. Maskra! A dzisiejszy dzień miał być na szmacie - taaaaaaaa, bardzo mi się chce:baffled:
 
reklama
Witam kobitki :-) no i tradycyjnie sobota i leje:wściekła/y: ja zdycham dostałam okres i mam mega migrene:cool:

Co do lekarzy to ja w sumie ta moja pediatre sobie bardzo chwale ,fakt ona czasami nadgorlliwa i czasami mnie to stresuje ale ona zawsze mowi ze lepiej o jedno badanie za duzo niz za mało;-) chodze juz do niej 14 lat i sobie ja chwale lekow nie przepisuje od tak od reki jesli nie ma wyraznej potrzeby podejscie do dzieci ma genialne moi zawsze chetnie do niej chodza .

Awersja niestety nie wiem jak Ci poradzic bo moi zaparc nie mieli jak juz to oni w druga strone;-) a i do picia cała trojka zawsze chetna była .

Verita niby nie wskazane jest tylko trudno tak przewidziec czy sie'' zaskoczy '' czy nie bo u mnie to kilka miesiecy zawsze potrzeba zeby zajsc:-)
Miłej i słonecznej soboty:-)
 
Do góry