reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2012 ;)

Tygrysku zakażenie górnych dróg oddechowych: silne zapalenie gardła i tchawicy. Kaszlę tak, że mi w mózgu dzwoni :/ Bałam się, że to grypa bo bardzo bolały mnie mięśnie, ale to widocznie z gorączki.
 
reklama
ejjj ale zupełnie nie o to w mojej wypowiedzi chodziło! :) Księża są różni, znam super z powołania a znam i niefajnych, co tylko wszystko utrudniają... dlatego jak napisałam nie należy generalizować :)

wiem zrozumiałam dokładnie Twoją wypowiedz ale tych z powołania to bardzo mało jest mimo wszystko. a powinno byc wiecej
 
Czesc kochane !!

Wczoraj mielismy kontrol z Dawidem co z ta jego skaza, no i sie zalamalam taka ze mnie wyrodna matka...skoro widzialam,że jest poprawa i to duza to myslalam,że moze pomalutku cos bede mogla skubnac a tu doopaaa:-(dolozyla kolejny lek i to za 50zł. Pozwolila troszke tego mleka sojowego do kawy...ale uwazac czy nie uczuli...

Takze wczorajszy dzien mialam do dupy, kolejna noc byla dla mnie ciezka jak i ta...Dawid co godz mi sie budzi:-( i to jak cycka mu nie dam dluzej to placze a ja czasem zanim sie obroce wystawie to chwilke trwa bez przesady:-D no wiec rano wstaje taka nietomna i zla...i powiem Wam,że wlasnie wtedy szybciej o łzy...nerwy i wlasnie wczoraj sie poplakalam, ze nawet nie moge usiasc i slodkiego zjesc a tak bardzo je uwielbiam:-pwiem,że na zdrowie mi to wyjdzie ale no zeby nic tak nagle? na wszystko uwazac,zadnych %,kolejny lek zeby zapamietac i podawac,tuz to glowa peka.

Tygrys co Ty robisz o tej porze na bb??:szok::-D mi sie marzy troche pospac a Ty smigasz po necie zamiast korzystac:-D
Cloudynka zdroweczka i sil!!!

Mafu no nie moge z ta mapa:-Dzajebiste zdjecie :) ja mam tez podobne :)ale ma swietne duze oczka!

Fasolka haha dobra mina:-Ddajcie jeszcze!!

Tygrys oo Jasiowi widze,że tez pasuje jedzonko,zadowolony:) fajnie,że Ci sie udalo nagrac jego smiech...bo mi cos sie nie udaje,ale moj to tak glosno sie smieje od kilku dni dopiero
Ja tez jeszcze nie mialam @ i MUSZE isc w koncu na kontrol po porodzie:zawstydzona/y: ale MAM NADZIEJE,ŻE NIE ZOBACZE JAK FUTURE cos na usg:-)

AAA co do mojej kumpelki, wlasnie pojechali na usg brzuszka wychodzi na to,że ma jakies problemy z trawieniem
 
Dziewczyny możeci mi polecić jakiegoś dobrego laryngologa z Poznania lub okolic. Poszukuję dla mojego Starszaka, który już trzeci raz z rzędu miał wysiękowe zapalenie ucha. Laryngolog do którego chodzimy daje antybioty i Starszak zdrowieje, ale jak pytam co dalej, co robić by to się nie powtarzało to odpowiedzi nie dostaje. Stwierdził tylko, że z wiekiem mu to przejdzie, a ja się boje, bo naczytałam się, że może to nawet prowadzić do utraty słuchu.

Przepraszam, że tak z "innej beczki". Ostatnio jakoś czasu mało, Maluda mało śpi, a i Starszak jakoś więcej uwagi się domaga. Ponadto M teraz w pracy ma masakrę, bo po 12h więc tak sami trochę zostaliśmy.
Pozdrawiam Was wszystkie gorąco, mam nadzieję, że kiedyś nadrobię. :baffled:
 
Claudynka zdrowka kochana:-)

Maluszek witaj:-) no młoda czasmi takie miny wali ze popłakac sie idzie ;-)

A ja dzis mega-doła mam jestem zmeczona nerwowa jak diabli głowa dalej boli:baffled: i wogole najchetniej w kacie bym usiadła i ryczała,młoda tez marudna nie wiem czy to pogoda na nia tak wpływa czy te dziasła :baffled: wiec obie jestesmy zmierzłe a to nie jest dobre połaczenie:no:,a moi jak wroca zaczynajac od najwiekszego tz m a na Dorocie konczac to taki opi......dol dostana , taki syf mi rano zostawili w kuchni ze nie wiedziałam w co rece wsadzic jakby trodno było po sniadaniu do zmywarki po sobie powkładac :angry:, a nakruszone ze stado kur by sie najadło ...no pomarudzilam sobie ;-)
 
Witam mamusie po prawie 2 tyg przerwie. Tesciowie pojechali a mi troche smutno bo juz nie ma kto mi malej rozpieszczac, do tego tesciowa kuchnie opanowala wiec mialam full relaks, coz czas wrocic na ziemie.
Hustawke zamowialam ta co wam pokazalam teraz czekam z niecierpliwoscia zeby choc chwilke spokoju miec.:-)
dziewczyny macie fejsa? mozecie mnie zaprosic jak cos :D
Mam fb alenie za bardzo wiem jak to zrobic :zawstydzona/y: nie mam za duzo Twoich danych

Ja też do wielkich kościołowych nie należę. Do tej pory nie dawałam zbyt dobrego przykładu, bo do kościoła nie chodziłam. Ale gdy urodził się Adrian, przemyślałam wiele rzeczy i postanowiłam się poprawić, bo chcę go wychowywać w wierze. Pierwszy krok "zalegalizowanie związku" i od razu schody....
Mieszkamy w Irlandii od 7 lat, ale chcielibyśmy wziąć ślub w Polsce, wiadomo bo cała rodzina tam. Dowiedziałam się, że w związku z tym, że nie mieszkamy już w Polsce, ksiądz irlandzki musi dla nas spisać protokół przedmałżeński, ale zanim to zrobi, musimy mu donieść masę zaświadczeń, papierków etc. - masa latania i załatwiania. Istna biurokracja! Nauki przedmałżeńskie mieliśmy ukończone w liceum, ale nie chcą nam ich uznać, bo "teraz już się wszystko pozmieniało". Co się pozmieniało?! Żeby zrobić nauki przedmałżeńskie po polsku, musielibyśmy jeździć 3 soboty pod rząd do miejscowości oddalonej od naszej o 80km z małym dzieckiem. Już pomijam fakt, że mój D. jest kucharzem w restauracji i wiadomo w sobotę nikt wolnego mu nie da, a co dopiero trzy pod rząd! Żaden ksiądz bez protokołu przedmałżeńskiego nie chce nam ustalić daty ślubu. A najgorsze, że jesteśmy traktowani nie równo - moi znajomi są w podobnej sytuacji co my, i im ten sam ksiądz ustalił datę ślubu, a protokół, powiedział, że może dojść później. Dla jeszcze innych moich znajomych inny ksiądz ustalił datę ślubu w ogóle bez protokołu i wszystkich tych zaświadczeń! Wiec albo są jakieś zasady albo ich nie ma, albo ich przestrzegamy albo nie. A tu wszystko zależy od widzimisię jakiegoś (zacytuje koleżankę) Zorro! On ma być podobno pasterzem owieczek, nawracać na dobra drogę, a puki co tylko zniechęca! Po tym wszystkim odechciało nam się hajtania... ;/;/;/
A to jest Polski kosciol ?
Axa mam nadzieję tylko że to jeszcze nie mój czas:-p Dopiero co znowu mogę winko, piwko..w ciąży takiego miałam smaka na piwsko że ledwo wytrzymywałam. Nie no.. ledwo dupcia odżyła i już?? Nie nie nie:szok::no::no:
Myślę( mam nadzieje) że to zwykłe po ciążowe rozregulowanie cyklu:-p W sumie liczyłam na to że mi się wydłuży...bo 24 dni to MASAKRA ledwo człowiek odsapnie a tu znowu...

No właśnie pytanie do Mamuś które mają więcej niż jedno Dziecko: jak było u Was po porodzie z @?? jak przyszła to od razu regularna?? Gdzieś czytałam że u kobiet karmiących KP unormowanie @ może trwać do roku..
Po pierwszym porodzie jak w koncu przyszedl @ to w miare regularnie a teraz od 2 dni mam swoj pierwszy ale strasznie obfity, tez kp.
 
anmika moja koleżanka spod Poznania przyjeżdzała do mnie do Gorzowa. Mamy tutaj centrum laryngologii. podobno mają jakaś kamere i wszystko dokładnie oglądają. nie wiem czy w poznaniu jest czy nie ma, ale malemu robili pozniejz abieg wycinania migdałaka i tez przyjaciółka przyjechała do nas. pierwsza wizyta jakos 100zł, ta kamera wlasnie, a pozniej na kase chorych ;)

może spróbujesz?
 
Cloudynka dużo leż w łóżku mi to najbardziej pomogło, chociaż przebierać się musiałam 5 razy dziennie to teraz jakiś mega wirus panuje
maluszek tule ja od zawsze kocham siedzieć w nocy, bo wtedy cisza jest no i mam nocny transfer w necie bez ograniczeń po 24tej heh
anmika zdrówka dla starszaka
fasolka przesyłam worek pozytywnej energii
 
witam sie
Adus siedzi mi na kolankach i wali kupsko:-D ostatnio tylko tak robi kupe - komus na kolanach:-D

Mafu ja dostałam @ po 8 miesiacach od porodu,..

co do Kościoła

dziewczyny nie oceniajmy tych, którzy chodzą do kościoła i czują taką potrzebę, i tych, którzy nie chodzą,ale wierzą i chrzczą dziecko...każdy ma prawo do wyrażania własnej opinii, ale nie atakujmy się ...
Jeżeli Future czuje potrzebe i chęć zostania chrzestną a ma takie a nie inne poglądy to jest jej sprawa...nie nam jest ocenianie tego.
Dobrze Anya napisała, że skoro ktoś jest po rozwodzie i chce spędzić życie u boku innej osoby to dlaczego nie...tak samo in vitro czy antykoncepcja... tak księża gfłoszą o antykoncepcji, że to grzech a ciekawe czy będą potem utrzymywać katą rodzinę 12 osobową...jak nie będą mieli za co żyć...

ja zamierzam chrzcić mimo tego, że ostatni raz w kościele byłam 2 lata temu i ryra mnie co kto o tym myśli bo w dzisiejszych czasach dzieci są tak okrutne, że hej. A ja nie zamierzam z powodu wiary swkazywac dzieci na pośmiewisko...bedzie dorosły sam wybierze...

jak bralismy slub to ksiadz powiedział "co łaska 600 zł" a czy ktoś się zapytal czy mamy te 600 z?
gdyby im zależalo tak naprawdę na tym, żeby ludzie brali ślub ect takie sakramenty byłyby albo za darmo albo za grosze...
Poza tym jestem za wprowadzeniem podatku od Kościoła... i wtedy tak naprawdę byłoby czarno na bialym ilu katolików jest w PL...mogliby się zdziwić :-D


znam wielu księży - z jednym kradliśmy wino na wycieczce... inny byl mega upierdliwy, inny wolal z ołtarza, że Bóg nie istnieje i ludzie wychodzili z koscioła..., inny miał kochanke (matkę 2 dzieci-mężatkę) Łatwo jest im oceniać innych ludzi, ale najgorzej oceniają siebie... moi znajomi mają księdza na wsi, który robi remonty i dzieli koszta na każdy dom... czasami jest to kwota nawet 1000 zł... ale każdy płaci bez względu na to, czy mają czy nie bo jak nie da to ksiądz po nazwisku wywoła z ołtarza i co powiedzą ludzie?
 
reklama
Hallo Kochane!!!!
Dzisiaj 7:szok: miesięcy kończy Nasz Maxiu Maybebaby! (odezwij sie Kochana co tam u Was!)
A 4 miesiączki kończą MikołajPolisi
i Arturo Mafu
i Uleńka Asmi (też zaginiona w akcji!)
oraz Marysia Lenki (wychodź z krzaczorów!!!)
Moja młoda po tym kleiku lepiej się poczuła, na tyle lepiej, ze jeszcze o 22 wyła, że jest głodna!
Budzi się w nocy, i dyda dam i śpi dalej, no albo mleko, ale ja przez to nieprzytomna jestem:crazy:
A o 10 jak się obudziła, to wypiła 30 mleka. No tak ale jak się w nocy baluje.........!!!
Future a widzisz, ja tu w DE opierpapier polską panią doktor laryngolog, bo ładowała mu ten patyczek, i mimo, że powiedziałam że mały zwymiotuje, to ona dalej, aż rzygnął, a ona "nic się nie stało" a ja na nią jak nic się nie stało! Dziecko całe obrzygane a ja rzeczy dla 5 lataka jakoś przy sobie na przebranie nie noszę! I powiedziałam jej że są inne metody na sprawdzenie migdałków, a już w szczególności 3, bo on głęboko jest. A ona "a jakie?":crazy: I już więcej nie poszłam do polskiego lekarza w DE, bo są tacy sami jak w Polsce! No chyba że prywatni oczywiście, to wtedy KAMERKI mają!

Mafu musisz ustawić oglądanie na niepubliczny, bo na prywatnym nic nie obejrzymy.
Tygrysek, moja tez tak śmicholi, i zawsze ma czkawkę w tedy:)
Stokrotka, no no nie pogadasz, gdzie mój leniwiec do takich wygibasów! Ależ zdolniaczek!!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry