reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

Anja78 nastraszyłas mnie :-(
Aga26ka nic się nie przejmuj, ja w pierwszej ciąży leżałam na patologii ciąży (podejrzenie cukrzycy ciążowej poza tym żadnych leków nie bałam) z dwiema kobietkami, które były we wczesnej ciąży i brały luteinę i jakieś jeszcze leki bo plamiły i ogólnie miały zagrażające poronienie i urodziły zdrowiutkie dzieciaczki! Pewnie bez tych hormonów nie utrzymałyby tych ciąż (niektóre kobietki tak mają) choc tego nikt nie wie. Także nic się nie martw że zaszkodzisz swojej kruszynce!
 
reklama
Witajcie:-) Anja zgodze sie z Tobą. Uważam, że nie powinno sie ingerowac w rozwój tak wczesny zarodka. Jeśli rozwija sie prawidłowo to powinien sie utrzymać i dawki hormonów mu nie pomogą. Oczywiście gdy ciaża jest samoistna. Bo jednak duphaston niby nie jest szkodliwy i można go brać w ciąży, ale to nie jest ziółko..to chemiczny związek przypominający progesteron. Oprócz samego związku posiada mnóśtwo składników, którego fasolka na pewno nie potrzebuje.Jeśli fasolka pojawiła sie w naturalny sposób to pozostawiam naturze wybór. A moim skromnym zdaniem lekarze powinni najpierw zrobić badania i ustalić czy hormonu brakuje. A nie tak o po prostu największą dawke od razu walnęła.:wściekła/y:Przecież nie ustaliła przyczyny plamienia a mimo to włączyła leczenie bez pewności że może być to przyczyna braku hormonu.
Dziś byłam na HCG i zobaczymy czy rosnie prawidłowo. gdzie można znaleźć normę poziomu hcg??? Czy u każdej będzie inaczej..bo wynik odbiore i nie bedę wiedzić czy jest go wystarczająco
Pralinka no widzisz!! Po co sie martwić na zapas??? Super że krechy wyskoczyły i nie bądź takim niedowiarkiem;-);-)
Aga i teraz jak tak myślę o tych lekach to powiem tak. nie jest regułą, że urodzi sie chore dziecko bo było podtrzymywane. Ale wydaje mi sie że to jednak takie igranie z losem. Może zaszkodzi a może nie. Powinnaś upewnić sie że potrzebujesz hormonu a nie łykać tak jak ja tak o po prostu na wszelki wypadek. bo to nie cukierki. Mimo, że bardzo chce donosić ciążę, to nie za wszelką cenę. bo jest tak wczesna, że różnie może być.
 
Ostatnia edycja:
Hej! Aleeeee sie rozpisalyscie:-) nie dam rady nadrobic. Wpadlam tylko na chwileczke przywitac sie z wami. Juz nie moge sie doczekac jak zaczniemy wstawiac pierwsze zdjecia naszych malenstw fajnie bedzie prawda? To na razie dziewczyny!
 
ja właśnie szamam, bo niedługo na pogrzeb idę a nie chcę aby mi słabo było.
Co do plamień to w 2 ciąży miałam ok 10 tyg i dostałam tylko luteinę ale po 2 dniach ustały i jej nie brałam i dobrze :)
 
Kochane dziewczyny przestancie tworzyc dwa obozy , bo nie poto tu jestesmy zyby sie spierac ,tylko po to aby sie wzajemnie wspierac . Tymbardziej ze wiekszosc z nas ma za soba przykre przezycia, niektore nie maja z kim porazmawiac na temat swojej ciazy i to forum jest jedyna mozliwoscia podzielenia sie swoimi odczuciami. Wiekszosc z nas bierze jakies leki , niektore z nas na wlasne ryzyko ( mowie tu osobie-akard), niektore przepisane przez ginka bo bez nich nie moglyby donosic ciazy. Moim zdaniem, jesli sie niema problemu z zajsciem w ciaze, wczesniej sie nie utracilo zadenj ciazy , oraz ma sie juz zdrowe dzieci -nie powinno sie ingerowac , ale oczywiscie w przypadkach gdy sie utracilo ciaze, badz bardzo dlugo nie mozna zajsc w ciaze oraz pojawiaja sie przedwczesne skurcze i jedyna nadzieja jest lek -to jestem jak najbardziej za.
A wiec dziewczyny nie dobijajmy sie nawzajem.
 
Troche sie tutaj hormonalnie zrobilo!:-D:-D:-D
Jak ma sie zaufanie do lekarza to jest wazne. Bo wciaz sie nowe badania pojawiaja i zaprzeczaja tym poprzednim, wiec zawsze opinie beda podzielone. Ale moze kiedys sie zdazy, ze odkryja na 100% jak dziala cud natury. Bo czasem tez sie zdaza, ze ciaza niczym nie zagrozona a tu tragedia.Troche wiary no i probowac zachowac spokoj.

A ja wlasnie probuje zapakowac Mala w cieple ciuchy bo sie na sanki wybieramy. (zima dopisuje i temperatura juz zaczela byc normalna ok -1 a nie -17!) Malenstwo co prawda nie placze przy tym w nieboglosy ale kreci sie i wierci wiec specjalnie to nie pomaga aby sie szybko ubrac. Ale jak ja ostatnio wymecze na dworzu to mi w dzien spi jak Aniolek- bo normalnie to ona na to czasu nie ma.:tak::-D
 
Ostatnia edycja:
ejj dziewczyny ale nie popadajmy w paranoję :wściekła/y:nie każde leki są przepisane bez przyczyny :no: straszycie niepotrzebnie dziewczyny ryzykiem chorób itp. przecież jakby to szkodziło to lekarze by tego nie przepisywali, nie popadajmy w jakiś czarnogród. Też nie jestem za braniem leków bez potrzeby, ale czasami po prostu trzeba...
Kerna u ciebie akurat lekarz stwierdził że nie ma potrzeby brać leków, więc nie bierzesz, ale nie można wszystkich przypadków przecież porównać do twojego. Bo zaraz inne dziewczyny przestaną brać leki bo tak na forum jest napisane,że nie trzeba :baffled:
No pierwszy raz słyszę taką bzdurę żeby duphaston miał szkodliwe działanie na plód, albo powodował wady u dziecka. Dziewczyny proszę nie straszyć takimi rzeczami zwłaszcza jeśli nie jesteście tego pewne....bo dokładacie tylko niepotrzebnego stresu dziewczynom, którew mają zagrożoną ciązę i biorą leki
 
Ostatnia edycja:
reklama
Czesc Dziewczynki!
na moje oko to 5 tydzien ciazy i drugi dzien liczony od dnia ostatniej miesiaczki, tak sie to powinno liczyc? :D Do gina wybieram sie dopiero w przyszlym tygodniu jak wroce do Polski. Teraz przebywam we Wloszech i musze powiedziec ze ciaza mimo iz planowana byla dla mnie nielzym szokiem gdyz nie spodziewalismy sie tak szybko hehe, do dzis nie moge uwierzyc i od czas do czasu ogladam moje dwa pozytywne tesy ktore zrobilam , zachowam je na pamiatke :D Opocz tego szarpia mna dziwne obawy, jednego dnia sie ciesze innego chce mi sie plakac i wsyztskiego sie boje, mam do dokonczenia studia teraz konczy mi sie dziekanka i cos wydaje mi sie ze bede musiala ja przedluzyc jesli sie da, mam taki natlok mysli ze nie spie po nocach..
 
Do góry