reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

U mnie z każdą ciążą ruchy wyczuwalne coraz wcześniej
1 ciąża-18 tydzień
2 ciąża-15 tydzień
3 ciąża-12 tydzień
Jeszcze troche i każda z was poczuje swoje maleństwa
Ja już myślę co to będzie jak nadejdzie czas na te mega kopniaki w żebro czy inną część ciała :-D
Wtedy będziemy marzyć o świętym spokoju.
Puki co czuję delikatne puknięcia, ale na tyle wyraźne, że zaraz odrywam się od tego co robię i głaszczę mojego brzucholka, aby maluszka dopieścić.
Mój T. już nie może się doczekać kiedy i on poczuje to co ja.
Mdłości mi przeszły w cholerę:happy: i teraz zamiast pomieszkiwać w łazience przy kibelku, mam takie ssanie, że zamieszkałabym w kuchni przy lodówce.Ciągle coś podjadam małymi porcjami i tak mogłabym jeść jeść i jeść.
Co prawda zamiast chleba jem chrupkie pieczywo a na mięso nawet nie patrze, ale warzywa owoce jogurty i słodycze mogłabym wciągać non stop.
Za kilka dni będzie u nas w Lidlu zupa truskawkowa, oraz sos truskawkowy do polania na lody czy naleśniki to polecę i kupie kilka na zapas tak mam ochotę na truskawki :)
 
reklama
Pysia normalnie ci zazdroszcze(ocxzywiście w dobrym znaczeniu tego słowa),ja już sie nie moge doczekać,dobrze ze znalazła sie ta pierwsza mamuśka która to czuje i może sie dzielić z nami swoimi wrażeniami:tak:
 
Teraz pytanie z innej beczki robiła kiedyś któraś z was chlebek pita?
Ja chcę spróbować, ale nie wiem czy mi wyjdzie taki z dziurka w środku aby miał miejsce na surówki i mięsko :)
 
Witam wieczornie bo od rana nie mialam czasu by usiasc do kompa. Rano wstaje i co woda prawie po kostki!!! Specjalisci od kaloryferow wczoraj jak je wymieniali zapomnieli zalozyc jednej uszczelki jak sie okazalo dosc istotnej i na cale szczescie ze mialam gruby dywan i wiekszosc poszlo w dywan bo sasiadka z dolu chyba by mnie zatukla. Wiec jak juz uporalam sie z "pierwsza pomoca" pokoju to zlapalam za telefon itak im nagadalam ze po skonczonej rozmowie az mi sie faceta w sumie zal zrobilo ,no ale przyjechal po 15 min i naprawil sprawe. Kurde ale wkurza mnie cos takiego bo wzielabym normalnego hydraulika zaplacilabym i zrobilby porzadnie a tak to musze wziac cieci ze spoldzielni i tak im placic i jeszcze maniane odwalaja. Ale druga czesc dnia byla bardziej przyjemna bo pojechalismy po farby do pokoju :) ale bylo zabawy ja niezdecydowana moje kochanie tez jak zobaczyl tyle kolorow no ale w koncu wzielismy o ton ciemniejszy niz chcielismy na samym poczatku, no i pozniej malowanko :) i jakos mi dzien zlecial.

Kurde a ja ciągle stoje w miejscu z wagą....szlag mnie trafi....
Ty chociaz stoisz w miejscu z waga a ja chudne i chudne.

A co do jedzenia to arbuz juz za mna chodzi z dobry miesiac no ale skad wziac teraz arbuza ?! No i dzis strasznie mnie naszlo na golonke z chrzanem z borówek :) wiec cos czuje ,ze jutro bedzie polowanie na golonki :D
 
a ja chuchając na zimne nie farbuje i balsam do ciała też zmieniłam na mniej "pachnący". Ale są teraz farby, nie szampony bez amoniaku:tak:
A dziewczyny mam pytanie z racji tego, że pierwszy poród w PL (mam wrażenie jakbym była pierworódką:baffled:) jak jest w szpitalach w PL. Chodzi mi o ten poród rodzinny. Są szpitale które zabraniaja obecności osoby towarzyszącej??? Wiem, będę sie musiała w swoim dopytać ale już tak ogólnie chciałabym mieć rozeznanie czy porody rodzinne to całkiem normalna sprawa w PL.

Moja siostra rodziła niedawno (pod koniec lutego) w szpitalu w Otwocku i tam jak rodzice nie przeszli szkoły rodzenia to nici z porodu rodzinnego więc rodziła sama. U nas w szpitalu bywa różnie jak im czapka stanie ale moja ciocia jest pielęgniarką więc prawdopodobnie będzie rodziła ze mną (tak jak z moimi 2 siostrami ciotecznymi) przynajmniej będą mnie traktować po ludzku.
 
co do ruchów Maleństwa, to czuję juz od jakiegoś tygodnia, takie b.delikatne, ale mam wrażenie jakby ruszał się cały (to nie są kopniaki czy szturchnięcia) tylko jego akrobacje - coś jak rybka trzepocząca w wodzie. W poprzedniej ciąży tez wcześnie poczułam ruchy, bo w 14 tc :-) . A dla wiadomości mam pierwszy raz w ciąży - to najczęściej Maluchy szaleją w nocy albo na ranem, najlepiej jak leży się na lewym boku (a i w późniejszym okresie brykają po zjedzeniu czegoś słodkiego przez mamusię) - to tak z mojego doświadczenia :-D i znajomych.
 
u nas jak się nie przejdzie kursu w szkole rodzenia to też tatulkowie na porodówkę nie wejdą bynajmniej tak było 7 lat temu a teraz nie mam pojęcia
Ja po mału mykam do łóżeczka więc
* D *O * B *R * A * N * O * C *
 
a ja sie zajadam lodami truskawkowymi mniam mniam niedawno zjadłam winogronka i tez będę się żegnać powoli...jutro dzień szybko zleci na obiadek do teściowej potem o 16 wpada do nas moja rodzinka wyprawię takie mini imieninki bo mam w poniedziałek ale nikomu nie pasuje więc jutro będzie ok :-)
życzę brzuszkom spokojnej nocki
 
reklama
Korba widze ze z Poznania jesteś wiec przepyszne arbuzy są w SELGROSIE, tylko nie wiem czy masz wejsciówke?

oj to chyba wiem gdzie jutro zaciagne mojego ukochanego heheh a przy okazji zrobimy "male" zakupy do domu :) Tylko nie pamietam czy w niedziele tez jest otwarty!?
Wlasnie doczytalam ze do 18 jest czynny :)
Ja powoli uciekam spac wiec kolorowych i dobrej nocki :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry