reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Drodzy. Dzisiaj (13.10) około godziny 18:30 przez 30 min. nie będzie dostępu do forum. Związane jest to z pracami technicznymi.

reklama

Wrzesień 2010...

Maludaa moja lekarka powiedziala ,ze krwiak jest malutki i ze musi byc dobrze - dostalam luteine i nospe - no mnie tez wlasnie w lewym boku pobolewa tak delikatnie . To daj znac koniecznie. Ja mam kolejna wizyte dopiero za 2 tygodnie - do tego czasu mam wyluzowac , co tez czynie . Musi byc dobrze - musimy sie trzymac:-))
 
reklama
Caly czas sie zastanawiam bo jutro musze jechac po skierowanie na badania lekarskie..wiec lekarz i tak zapyta czy jestem w ciazy..z tego co sie orientuje to staz trzeba odbyc najmniej 3 miesiace..wiec nawet jakbym poszla na te 3 to juz cos..tymbardziej ze to tylko staz a nie praca a nie licze ze mogliby mnie pozniej przyjac do pracy.. poczytalam troche od strony prawej i urzad moze mnie wyslac jesli nie ma przeciwskazan od lekarza.

Małgos, powiem ci co ja bym zrobiła: poszłabym po to skierowanie i powiedziałabym co i jak. I tak sie zastanawiasz czy iśc czy nie na ten staz, to najwyzej ci odmówia, trudno. Ja jestem taka osoba co nie umie pewnych rzeczy zataic, moze dlatego ze i tak by wyszło na jaw , a i tak wyjdzie ze wiedzialas o ciąży jak sie zgłaszalas na staz. Po co robić na starcie takie rzeczy jak kłamstwo , to tylko bedzie świadczyc o Tobie(bez urazy).Takie jest moje zdanie i tak ja bym zrobiła. A decyzja nalezy do Ciebie...
 
Kochane mam problem..otoz niedawno skonczylam studia i zlozylam wniosek o staz pracy w nadlesnictwie nie wiedzac wtedy jeszcze ze jestem w ciazy. Od stycznia czekalam na to aby Urzad Pracy znalazl finanse..i dzisiaj dostalam tel z Urzedu ze sa pieniadze i mam zrobic badania lekarskie.. A ja teraz mysle co mam zrobic bo to 11tc i nie wiem czy mam powiedziec prawde w Urzedzie..i boje sie ze mnie nie skieruja na ten staz ktory mialby trwac 6 miesiecy..Dodam jeszcze ze staz odbywa sie w biurze przy papierkowej pracy.Co zrobilybyscie na moim miejscu? Czy Urzad ma prawo odmowic mi stazu kiedy powiem o ciazy?

Jesteśmy w podobnej sytuacji tyle że ja jestem już w 13-tym tygodniu i właśnie w poniedziałek zaczełam staż w urzędzie :) Dodam jeszcze że bardzo dłuuugo na niego czekałam. Oczywiście przedtem poprosiłam mojego lekarza o rade a on powiedział że nawet wskazana jest praca w ciąży a praca w biurze nie jest zbyt męcząca tylko trzeba pamiętać żeby robić sobie przerwy co jakiś czas od siedzenia. Ja mam zamiar pracować do końca stażu czyli do końca sierpnia a jak nie dam rady to pójde na L-4 tymbardziej że jestem stażystką a nie etatowym pracownikiem ;) A o ciąży powiem im za tydzień
 
gaja ja bym nie wytrzymała, w poniedziałek nie jadłam od 13 do 18.30 i skończyło się kibelkiem :( Ja to muszę co 3 godziny coś przekąsic.
kerna myślę że z dzieciaczkiem nie będzie problemu bo niby czemu ma się ginka nie zgodzic, ja miałam 2xUSG w zeszłą środę i raz miałam dopochwowo a raz przez brzuszek. Myślę że Twój synuś jest na tyle mały że przy dopochwowym i tak może byc, raczej nie zrozumie o co chodzi...
ja po cichu też liczę na księżniczkę ale najważniejsze aby wszystko się dobrze skończyło!!
 
Dziewczyny mam pytanie - bo wiem , niektore z Was mialy tez krwiaka - powiedzcie ile czasu on sie wchlania i jak sie czulyscie w trakcie , bo ja od wczoraj juz nie mam na szczescie zadnych paskudstw , nie krwawie , jedyne odrobinke jeszcze brzuszek mnie pobolewa ale to tak bardzo delikatnie.

ja miałam :tak:krwawiłam tylko raz na początku ( to znaczy była to ciemnobrązowa wydzielina ) czułam się bardzo dobrze, brzuch nie bolał tym bardziej ciężko było mi leżeć :zawstydzona/y: krwiak zniknął gdzieś po 6 tygodniach od wykrycia i nie ma po nim śladu. Brałam leki do 14 tygodnia.

Dziewczyny jeśli chodzi o płeć to nie ma co się nastawiać, na 90%, czy 80% informacje bo to jeszcze dużo za wcześnie i bardzo łatwo o pomyłkę, najpewniejsze wyniki będą dopiero po 20 tygodniu.

Z tym podziałem na trymestry jest różnie, raz jest podział, że drugi trymestr zaczynam się od 14 tygodnia, a innym razem,że od 13 tygodnia, trzeba tylko poamiętać ,że chodzi o skończone, pełne tygodnie. Tak czy siak ja dzisiaj zaczynam drugi semestr, właśnie skończyłam 14 tydzień i zaczynam 15 :tak:
 
Jesteśmy w podobnej sytuacji tyle że ja jestem już w 13-tym tygodniu i właśnie w poniedziałek zaczełam staż w urzędzie :) Dodam jeszcze że bardzo dłuuugo na niego czekałam. Oczywiście przedtem poprosiłam mojego lekarza o rade a on powiedział że nawet wskazana jest praca w ciąży a praca w biurze nie jest zbyt męcząca tylko trzeba pamiętać żeby robić sobie przerwy co jakiś czas od siedzenia. Ja mam zamiar pracować do końca stażu czyli do końca sierpnia a jak nie dam rady to pójde na L-4 tymbardziej że jestem stażystką a nie etatowym pracownikiem ;) A o ciąży powiem im za tydzień
Czyli lekarz wystawil Ci zaswiadczenie wiedzac o ciazy? a jakie mialas badania robione?
 
Dziewczyny jeśli chodzi o płeć to nie ma co się nastawiać, na 90%, czy 80% informacje bo to jeszcze dużo za wcześnie i bardzo łatwo o pomyłkę, najpewniejsze wyniki będą dopiero po 20 tygodniu.

mi w poprzedniej ciąży w 13 tyg. lekarz ewidentnie powiedział że jest siusiak i był :) Tym razem powiedział że siusiaka nie widzi, także nie jestem jeszcze przekonana bo mógł się ukryć :) Pewnie na USG połówkowym tak jak mówisz wszystko wyjdzie na jaw ;)
 
Małgos, powiem ci co ja bym zrobiła: poszłabym po to skierowanie i powiedziałabym co i jak. I tak sie zastanawiasz czy iśc czy nie na ten staz, to najwyzej ci odmówia, trudno. Ja jestem taka osoba co nie umie pewnych rzeczy zataic, moze dlatego ze i tak by wyszło na jaw , a i tak wyjdzie ze wiedzialas o ciąży jak sie zgłaszalas na staz. Po co robić na starcie takie rzeczy jak kłamstwo , to tylko bedzie świadczyc o Tobie(bez urazy).Takie jest moje zdanie i tak ja bym zrobiła. A decyzja nalezy do Ciebie...

Wlasnie zalezy mi na tym stazu bo czekam na niego od poczatku stycznia;/ i chcialabym go odrobic bo mam juz 27 lat a przysluguje mi staz jako absolwentce bo tak jak pisalam w tamtym roku skonczylam studia.
 
małgos moim zdaniem powinnaś powiedziec o ciąży, nie wiem czy na zaświadczeniu lekarz wpisze Ci że jesteś w ciąży, raczej nie sądzę, przecież to nie jest przeciwskazanie do pracy. Ja byłam w poprzedniej ciąży na badaniach okresowych w kwietniu, w zaawansowanej ciąży i lekarz patrzył tylko dziwnie na mnie że chcę takie zaświadczenia ale nic na kwitku nie wpisał.
 
reklama
a ja mam takie pytanko bo jest tu dużo mam które są w ciąży po raz kolejny czy miałyście robione pomiary miednicy przed porodem? jeśli tak to kiedy je wykonują? Dowiedziałam się o tym będą na oddziale położniczym na zajęciach akurat z grupką przyszłych lekarzy, lekarz mówił im,że przed porodem wykonuje się taki pomiar i jeśli miednica jest zbyt wąska, dają skierowanie na cesarkę.
 
Do góry