reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

Kurcze, który facet chciałby wychowywać nie swoje dziecko, lub płacić na nie alimenty?
Ja mam o tyle łatwo, że mój mąż od dłuższego czasu nie był w Polsce bo mieszka w Irlandii, więc zapylenie na odległość nie wchodzi w grę :-D.
Nie było go w Polsce w okresie gdy się począł dzidziuś więc nie ma możliwości, aby był ojcem i nie ma jak to udowodnić.Mieszkamy osobno ponad 1,5 roku nie sypiamy ze sobą od ho ho i jeszcze trochę więc nijak nie ma opcji, że zechce być tatą.Wie już o ciąży i jakoś nie napisał, że to jego dziecko albo coś.:-D
Niestety wedle Polskiego prawa dziecko urodzone w czasie trwania związku małżeńskiego jest domniemanym dzieckiem małżonka i nosi jego nazwisko.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Olgadom... nie odstawiaj tabletek!!!!!!!!! to dzieki nim nie będziesz krwawić wiem po sobie 3 tyg brania i zero komplikacji... i to są te dobre hormony dziki którym maluszek może być w twoim brzuszku...... bez niego albo w przypadku małej ilości są problemy....
 
Kurcze, który facet chciałby wychowywać nie swoje dziecko, lub płacić na nie alimenty?
Ja mam o tyle łatwo, że mój mąż od dłuższego czasu nie był w Polsce bo mieszka w Irlandii, więc zapylenie na odległość nie wchodzi w grę :-D.
Nie było go w Polsce w okresie gdy się począł dzidziuś więc nie ma możliwości, aby był ojcem i nie ma jak to udowodnić.Mieszkamy osobno ponad 1,5 roku nie sypiamy ze sobą od ho ho i jeszcze trochę więc nijak nie ma opcji, że zechce być tatą.Wie już o ciąży i jakoś nie napisał, że to jego dziecko albo coś.:-D
No więc to właśnie mówię,więc jak chcesz,żeby płacił alimenty,skoro udowodni,że to nie jego dziecko,nawet bez badań DNA?.Najlepiej chyba zaraz po urodzeniu niech partner da swoje nazwisko dziecku i sprawa załatwiona;-).I po kłopocie.:tak:
 
No więc to właśnie mówię,więc jak chcesz,żeby płacił alimenty,skoro udowodni,że to nie jego dziecko,nawet bez badań DNA?.Najlepiej chyba zaraz po urodzeniu niech partner da swoje nazwisko dziecku i sprawa załatwiona;-).I po kłopocie.:tak:
cholercia nie wiem czy tak można. Kumpela miała rozwód w grudniu 2008r. urodziła dziecko w sierpniu 2009r i do twej pory mała ma nazwisko byłego męża koleżanki inaczej się nie dało.Takie prawo po******
Dziecko urodzone przez kobietę pozostającą w związku małżeńskim nie może być uznane przez innego mężczyznę przed obaleniem domniemania na drodze sądowej ojcostwa męża nawet wtedy, gdy ten za ojca się nie uważa lub posiada pewność, że ojcem nie jest. Zatem dążenie rodziców do ustalenia pochodzenia dziecka zgodnie z prawdą materialną nie mogą być realizowane w sposób dowolny, wybrany przez nich, np. przez złożenie stosownych oświadczeń.
Dziecko małżeńskie [edytuj]

Domniemywa się, że dziecko pochodzi od męża matki, jeśli urodziło się ono:

  • w trakcie trwania małżeństwa; jeśli jednak wobec małżonków orzeczono separację, domniemanie przestaje działać po upływie trzystu dni od tego orzeczenia,
  • przed upływem trzystu dni od ustania lub unieważnienia małżeństwa; wszelako gdy matka przed narodzinami dziecka zawrze drugi związek małżeński domniemywa się, że dziecko pochodzi od drugiego męża.
Mąż matki może wytoczyć powództwo o zaprzeczenie ojcostwa w ciągu sześciu miesięcy od dnia, w którym dowiedział się o urodzeniu dziecka przez żonę. Jeżeli jednak zapadł w tym czasie na chorobę psychiczną lub innego rodzaju zaburzenia psychiczne, to możliwy jest inny początek biegu tego terminu (zob. art. 64 i 65 k.r.o.).
W sytuacji gdy dziecko urodziło się przed upływem sto osiemdziesiątego dnia od zawarcia małżeństwa, do obalenia domniemania ojcostwa wystarczy oświadczenie męża, że nie jest ojcem dziecka, złożone w procesie o zaprzeczenie ojcostwa. Jeżeli jednak:

  • dziecko urodziło się po upływie sto osiemdziesiątego dnia od zawarcia małżeństwa, a przed upływem trzechsetnego dnia od jego ustania lub unieważnienia, albo
  • mąż obcował z matką dziecka nie wcześniej niż w trzechsetnym, a nie później niż w sto osiemdziesiątym pierwszym dniu przed urodzeniem się dziecka, albo
  • mąż zawierając małżeństwo wiedział, że żona jest w ciąży,
to dla obalenia domniemania ojcostwa należy wykazać niepodobieństwo, żeby mąż mógł być ojcem dziecka
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
dziewczyny tak z innej beczki czy wy już nosicie spodnie, czy spódnice ciążowe?? bo mi to już w jeansach tak nie wygodnie że masakra, a jak założe ciążowe to wyglądam jak w 5 miesiącu, a w pracy to jeszcze nie wiedzą więc się maskuję ale widac jak nie wiem co!!! wy też macie już takie brzucholce????
 
cholercia nie wiem czy tak można. Kumpela miała rozwód w grudniu 2008r. urodziła dziecko w sierpniu 2009r i do twej pory mała ma nazwisko byłego męża koleżanki inaczej się nie dało.Takie prawo po******
Pysiu da się da,mieszkam na "emigracji" a tutaj różnych sytuacji sie naoglądałam,i nasłuchałam.Na 100% jest to możliwe.W Polsce mam rodzinę i taki sam przypadek,moja siostra po mężu zatrzymała nazwisko,a dzidzia ma nazwisko partnera siostry.Także spoko loko;-):tak:
 
Ja już sporo czasu śmigam w dresach ciążowych i w spodniach ciążowych bo w jeansach musiałabym nosić odpięty guzik a wtedy portki bym zgubiła :-D a inaczej mnie tak cisną.Ogólnie wszystko mnie ciśnie nawet majtki i ciążowe spodnie czasami też jakaś wyczulona jestem :-D
 
reklama
dziewczyny tak z innej beczki czy wy już nosicie spodnie, czy spódnice ciążowe?? bo mi to już w jeansach tak nie wygodnie że masakra, a jak założe ciążowe to wyglądam jak w 5 miesiącu, a w pracy to jeszcze nie wiedzą więc się maskuję ale widac jak nie wiem co!!! wy też macie już takie brzucholce????
A ja okrąglutka jak beczułka jestem,wiec spodenki ciążowe dresowe noszę.;-).No i takie tuniki pokupowałam sobie fajniutkie .A wyglądam jak wyglądam hahaha,jak w ciąży:-D:-D:-D.Wygodnie bynajmniej:)
 
Do góry